Проблема насильства над дітьми не втрачає своєї актуальності. Дитячі травми мають різне походження (домашнє насильство, потрапляння в несприятливе середовище, агресія з боку однолітків, педофілія і т.д.), однак результат один – поламана дитяча психіка. Найважче – зізнатися і «видати» своїх мучителів. Діти дуже важко переживають форму «прямого допиту», бояться бути підданим критиці, тому вважають за краще тримати все в собі.
Студенти КІБіТ відвідали відділення кримінальної поліції у справах дітей в Солом’янському районі, де і дізналися про те, як працюють з неповнолітніми в «Зелених кімнатах» – приміщеннях, призначених для допитів дітей за участю психологів.
Інтер’єр затишного приміщення із пастельними зеленими стінами (колір свободи) оформлений в стилі ігрової кімнати (ляльки, «автомобільні» килимки, розвиваючі іграшки та т.д.), з тільки одним «але» – жодна ігрова не чула стільки страшних і тяжких зізнань із дитячих вуст.
Майбутні психологи і соціальні працівники почули реальні історії про жорстоке поводження з дітьми в сім’ях, про яке малюки та підлітки змогли розповісти тільки співробітнику служби у справах дітей в обстановці довіри і затишку.
Процедура допиту є такою – із дитиною розмовляє одна людина. Все, що відбувається в «Зеленій кімнаті» транслюється за допомогою двох камер до сусіднього кабінету, де знаходяться співробітники кримінальної поліції та родичі потерпілих, які можуть поставити свої запитання через фахівця. Запис допиту зберігається, що виключає необхідність повторного допиту, навіть якщо в справі змінюється слідчий.
Відвідування «Зеленої кімнати» справило незабутнє враження на студентів КІБіТ, які отримали безцінний практичний досвід і сформували новий погляд на актуальні проблеми дитячої психології.