Плюси та мінуси багаторівневої освіти

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниПлюси та мінуси багаторівневої освіти

Новий освітній тренд говорить: «Навчання протягом усього життя!», Тому якщо маєте диплом молодшого спеціаліста коледжу або бакалавра інституту, ніколи не пізно піднятися на сходинку вище і стати більш висококласним «профі». В навчальних закладах, де практикується багаторівневе утворення (коледж-бакалаврат-магістратура) передбачається поетапне засвоєння знань та поступове формування компетенцій. У чому ж полягають плюси та мінуси подібного принципу навчання?

Знань багато не буває! Позитивні сторони повної вищої освіти

Буває, що людина розпочинає свою освіту із закінчення коледжу, але при цьому не залишає думки одягти мантію та стати щасливим володарем диплома магістра. Однак вона не готова складати ЗНО та вступати до Інституту із «чистого аркушу» та шукає можливості скористатися перевагами ступеневої освіти. У чому ж вони полягають?

Підвищення рівня кваліфікації. Якщо випускник коледжу стає грамотним фахівцем, проте загостреним під певні обов’язки, то диплом бакалавра дає можливість розширити список професійних знань та вмінь, а також розвинути гнучкі навички (soft skills). Ну а магістратура є прямим шляхом до формування системного інноваційного мислення.

Кар’єрний зріст. Структура вищої освіти спрямована не тільки на надання знань, але й на дотримання рівноваги на ринку праці. І якщо із дипломом молодшого спеціаліста ви зможете розраховувати на посаду співробітника середньої ланки із відповідної середньою зарплатою, то вища освіта є прямим шляхом до керівної посади.

Здобуття більшої кількості компетенцій. Різні ступені вищої освіти визначають різну ступінь розвиненості та «прокачування» того чи іншого навику. Можна організовувати виробництво одного виду продукції на ділянці на заводі, а можна відповідати за організацію та просування бренду мережевої компанії. Як і знання та вміння бухгалтера малого підприємства докорінно відрізняються від обов’язків аудитора компанії «великої четвірки».

«Рідні стіни». Якщо ви закінчуєте коледж в навчальному закладі, що підтримує багаторівневу систему освіти, то вчитися в інституті буде набагато легше. Навчальні плани складаються з урахуванням індивідуальної траєкторії навчання, і вам не доведеться проходити той самий навчальний курс декілька разів, або вивчати те ж саме під різними назвами навчальних предметів.

Відсутність вступних іспитів. Кожен новий етап навчання передбачає підтвердження попереднього кваліфікаційного рівня. Однак якщо заклад вищої освіти включає в себе декілька рівнів, після коледжу як першого ступеня вищої освіти ви зможете вступити на бакалаврат без іспитів за результатами співбесіди або взагалі за середнім балом диплому.

Вчитися ніколи не пізно, а надання можливості навчатися на різних рівнях є обов’язковим пунктом практично в кожному закладі вищої освіти.

Ступені вищої професійної освіти: чи варто рухатися далі

Кожен бажає бути вченим та досягти великих кар’єрних висот, однак вдається це далеко не всім. Які причини можуть цьому завадити?

Брак вільного часу. Життя людини є безперервним виром подій. Після вступу до фази зрілості, у людей з’являється більше відповідальності та зобов’язань перед іншими, або навпаки виникає бажання елементарно пожити для себе. А на продовження освіти часу просто не залишається.

Неможливість поєднати роботу та навчання. Якщо ви працюєте, і рівень заробітної плати є цілком прийнятним (та й наявна перспектива кар’єрного росту), то мотивація вчитися далі просто відсутня. Тому повна вища освіта для багатьох стає лише привабливою перспективою підвищити свій соціальний статус і більш нічого.

Складнощі при перепрофілюванні. Якщо ви закінчили коледж із технічної спеціальності, а в інститут бажаєте вступити на управлінця, тут не уникнути складнощів перепрофілювання. У подібних ситуаціях навчання доводиться починати мінімум з другого (а то і з першого) курсу.

Фіктивна «багаторівневість». Багато людей, зіткнувшись із ситуацією надання неякісних освітніх послуг, скаржаться, що всі знання їм надала перша освіта, а решта етапів є не більш, ніж повторення. Подібні прецеденти пов’язані із неправильно складеною програмою вищої освіти в навчальних закладах.

Іноді буває так, що людина зупиняється на досягнутому, та задовольняється одним професіональним дипломом. Однак цього може виявитися недостатньо в епоху інтенсивного напіврозпаду знань, і небажання розвиватися може піти на шкоду майбутній кар’єрі та благополуччю.

Багаторівнева система освіти в КІБіТ: підвищуємо якість навчання

Київський інститут бізнесу та технологій – заклад вищої освіти, який проводить навчання на наступних рівнях:

  • Коледж
  • Бакалаврат (навчання в рамках освітніх бізнес-програм)
  • Магістратура

Фаховий коледж КІБіТ готує інноваційних молодших спеціалістів в галузі комп’ютерної інженерії, менеджменту, соціальної роботи та фінансів. Після закінчення першого ступеня вищої освіти ви отримаєте можливість вступити на третій курс Інституту без складання ЗНО.

Автономні освітні програми Київського інституту бізнесу та технологій складені відповідно до актуальних трендів світової бізнес-освіти. В рамках трьох факультетів (Менеджменту, Психології та Економіки) ми навчаємо кваліфіковані кадри для роботи в бізнесі. Наш диплом бакалавра – це вища освіта, яке дає можливість працевлаштування до престижних компаній, як в Україні, так і за кордоном.

Якщо ви бажаєте збільшити в рази прибутки свого підприємства або зробити стрімкий кар’єрний зріст, ласкаво просимо на наші магістерські освітні програми:

  • «Менеджмент та психологія бізнесу»
  • «Менеджмент підприємств, установ і організацій»
  • «Економіка і фінанси підприємств»
  • «Облік і аудит підприємницької діяльності. Аудиторський справа »
  • «Менеджмент туристичної індустрії».

Термін навчання в магістратурі становить півтора року, після закінчення яких ви станете не просто висококласним фахівцем, а й лідером-інноватором, здатним впровадити на ринку нові тренди.

Також в нашому навчальному закладі функціонують програми, розроблені для другої вищої освіти, орієнтовані на розвиток додаткових професійних та особистісних інноваційних компетенцій.

Структура вищої освіти в Київському інституті бізнесу та технологій орієнтована на формування різнобічного креативного, нестандартно мислячого фахівця з системним мисленням та практичними навичками. Ми готові прийняти вступників на різних етапах навчання – від коледжу до магістратури, та випустити їх справжніми профі, здатними зайняти провідні позиції на ринку. Володієте «напівзнання» і не знаєте, як їх застосувати? Багаторівнева освіта КІБіТ надасть вам справжніх практичних знань!