Існує думка, що повноцінну освіту можна отримати тільки у вищому навчальному закладі, а коледж є чимось другорядним і вступають туди тільки для того, щоб спробувати «доросле життя». Маємо наміри розвіяти ваші упередження та довести, що коледж при університеті – це місце, де починається формування професійних компетенцій майбутнього фахівця!
Чим випускник коледжу «крутіший» за студента молодших курсів
Навчальний план ВУЗу передбачає вивчення спеціалізованих предметів на третьому році навчання. Саме в цей період зустрічаються вчорашні випускники молодших курсів та коледжу. Які ж переваги мають другі перед першими?
Сформовані операційні навички
У період навчання в коледжі студенти виконують велику кількість практичних завдань – введення інформації в базу даних, первинні розрахунки за формулами, вивчення та аналіз документів, робота із пакетом офісних програм і т.д. Велика кількість виконаних операцій дозволяє довести операційні навички до автоматичного рівня і надалі зосередитися на більш важливих речах.
Баланс між ініціативністю та старанністю
Перед тим, як вступити до ВУЗу після коледжу, студенти проходять практику на різних посадах. В одних випадках це посади, які вимагають прояву менеджерських навичок у відносинах з підлеглими, в інших, навпаки – виконання вказівок керівників (менеджер відділу, няня в дитячому саду, оцінювач майна, співробітник банку і т.д.). Багатьом студентам ВУЗу, які бачать себе виключно керівниками, явно не вистачає розуміння, коли потрібно повністю взяти під контроль робочу ситуацію, а коли поступитися лідерством іншому.
Практичне застосування отриманих знань
Навчання в коледжах при інституті закінчується проходженням практики, коли старшокурсник успішно застосовує знання, отримані під час навчання та набирається досвіду для застосування знань більш усвідомлено.
Отримання бізнес консультацій
Бізнес наставництво – одна із складових освітніх програм Київського інституту бізнесу та технологій. Вже на перших курсах студенти економіко-технологічного коледжу беруть участь у навчальних тренінгах та майстер-класах, де переймають практичний досвід сертифікованих спікерів та бізнес-коучів.
Реалізація перших проектів
В той час, коли їхні однолітки сидять в школі та «зубрять» підручники, студенти економіко-технологічного коледжу при інституті, вже в 16 років втілюють в життя свої перші проекти та start-up. Грамотно проведена PR кампанія переглянутого фільму, організований team building захід або соціальна акція, перші спроби знайти інвестора – студенти вже тут «прокачують» навички, необхідні для розвитку підприємницької компетенції – уміння спілкуватися, готовність йти на ризик, взаємодія в команді і т.д.
Фаховий коледж КІБіТ – структурна складова КІБіТ
Після реформи в сфері вищої освіти коледжі при університетах отримали статус вищих навчальних закладів, які дають спеціалізовану освіту в напрямку підготовки за спорідненою спеціальністю. Подібна практика спостерігається і в нашому закладі – навчальний план економіко-технологічного коледжу КІБіТ побудований з урахуванням особливостей навчального процесу Київського інституту бізнесу та технологій.
Програма «Соціальна робота» здійснює підготовку соціальних працівників та гувернанток, а також проводить велику кількість тренінгів із формування «soft skills» – навичок комунікації, тайм-менеджменту, організації управління, розвитку емоційного інтелекту. Після навчання в коледжі випускники вступають на освітні програми «Психологія» та «Психологія бізнесу», де успішно продовжують формування професійних та особистісних компетенцій, чому сприяє отримання практичного досвіду під час роботи в приватних дошкільних установах та різних соціальних проектах.
Як і всі економічні коледжі при вузах, коледж КІБіТ випускає менеджерів. Однак це не просто фахівці із організації виробництва, а досвідчені операціоністи – в рамках автономії навчальних закладів в коледжі КІБіТ функціонує програма «Операційний менеджмент». При вступі до ВУЗу на третій курс освітніх програм «Менеджмент», «Публічне адміністрування» або «Підприємництво» випускники коледжу вже ознайомлені із принципами роботи менеджера середньої ланки, вміють максимально швидко виконувати будь-які технічні завдання та продуктивно організовувати свій робочий час.
Випускники коледжів при ВУЗах не завжди зможуть вступити на відповідні спеціальності в Інституті. Освітні програми «Комп’ютерна інженерія» та «Веб-розробка» дають можливість новоспеченими IT фахівцями (володіння навичками обслуговування мереж та базовими мовами програмування) знайти роботу в міжнародній IT компанії або вступити до будь-якого технічного вищого навчального закладу на ту саму спеціальність.
Перед тим, як вступити до ВУЗу після коледжу, ви отримаєте прикладну освіту, яке дозволить не тільки почати працювати за фахом, а й опанувати багато практичних навичків. В результаті випускники коледжу приходять до ВУЗу з чітким розумінням, ким вони хочуть бути, яку професію обрати і які знання їм потрібно здобути, щоб зробити успішну кар’єру.
Бажаєте стати успішним у житті? Почніть з коледжу при інституті, вступайте до економіко-технологічного коледжу КІБіТ!