Артур Михаленко: мій головний принцип – навчатися протягом усього життя!

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниАртур Михаленко: мій головний принцип – навчатися протягом усього життя!

У рубриці «Знайомимося із студентами» новий гість! Студент 4 курсу КІБіТ факультету «Менеджмент» Артур Михаленко ділиться досвідом підприємництва, розповідає про свої нові проекти та головні принципи в житті.

Перший досвід в бізнесі я отримав вже в 15 років. Мені захотілося мати свій лонгборд (скейт), але це було досить дороге задоволення. І я вирішив зробити його своїми руками – купив дерев’яні пластини, склеїв та пофарбував із балончика. Вийшло настільки класно, що мій друг запропонував мені налагодити виробництво лонгбордів. Ми зібрали стартовий капітал розміром в 300 гривень і так розпочався наш спільний проект із виробництва скейтів.

За кілька років я досконально вивчив виробництво – які матеріали потрібно використовувати, та яку технологію виготовлення треба застосовувати, щоб зробити скейти стильними і водночас надійними. Ми займалися бізнесом більше 2-х років, але на жаль, так і не змогли зробити так, щоб він окупився. Ми були зовсім дітьми, а діти вважають за краще швидко витратити виручку на розваги, ніж впроваджувати бізнес планування та вкладати гроші у виробництво або рекламну кампанію. Наші скейти купували друзі, знайомі, друзі друзів, передплатники груп в Instagram. У нас було величезне бажання розвиватися, однак не було розуміння основ побудови та управління бізнесом. Швидше це було наше хобі.

Після трьох років навчання в КІБіТ на спеціальності «Менеджмент» я зрозумів наші помилки – у нас була крута ідея, але будь-яка ідея вимагає своєї поетапної реалізації, що абсолютно неможливо без створення чіткого бізнес-плану. У бізнес-моделі повинна бути визначена цільова аудиторія, зазначена ринкова ціна продукції, прораховані витрати на виробництво та рекламну кампанію, а також прописані терміни, коли проект зможе окупитися. Тепер, розуміючи основи, я готуюся до реалізації нової ідеї – стікер-бука (книжка із наклейками), над яким працював близько 7 місяців і сам розробив понад 100 дизайнів стікерів. Завдання, яке я ставлю перед собою – акумулювати фінансові кошти для масштабного запуску проекту і професійно підготувати бізнес-план.

Я вже майже випускник і хочу, щоб мій бізнес проект переріс у повноцінний бізнес, в якому я буду викладатися на всі 200%.

Упевнений, що я зможу працювати навіть кілька ночей поспіль, щоб виконати поставлені завдання. Коли у тебе свій бізнес – вихідних не буває.

Є чотири речі, які визначають портрет сучасного підприємця: повна самовіддача, навички комунікації, готовність йти на ризик і, звичайно ж, бажання вчитися. Вважаю, що знань не може бути багато. Менеджмент – це управління не тільки процесами, але й потоками – тимчасовими, фінансовими, і знання в цій галузі оновлюються із космічною швидкістю. Тому принцип «Вчитися на протязі всього життя» став моїм девізом вже давно. Відкритість до знань проявилася тоді, коли я зрозумів, що знання відкривають нові двері.

Левову частку знань та компетенцій я придбав саме в КІБіТ. Тут я зрозумів, що інститут може бути класним. Справа в тому, що на першому курсі я вчився в іншому ВНЗ, де на парах ми вчилися без комп’ютерів! У КІБіТ навчання проходить в гугл-класах і для студентів відкриті всі можливості. Важливо також, що можеш спокійно підійти до викладача не тільки із навчальних питань. При цьому, розумієш, що до тебе ставляться, як до особистості, із повагою.

Абітурієнтам та першокурсникам я раджу ходити на заняття, брати активну участь в проектах, готувати презентації та бути відкритим до всього нового.