Освітня програма «Психологія бізнесу»

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниОсвітня програма «Психологія бізнесу»

psyhologia buiznessa2Психологія завжди сприймалася як наука про внутрішній світ, а її практичне застосування бачилося в розумінні конкретної людини та її мотивації на певний вчинок. Професія психолога завжди була затребувана в різних сферах – медицина, виховання, мистецтво, бізнес і т.д. Згодом загальне слово «психологія» стало потроху застарівати та вимагати уточнень. Так з’явилася медична психологія, психологія дітей дошкільного віку, психологія підлітків, психологія творчості і т.д. Одним з модифікацій психології став актуальний на сьогоднішній день напрямок – психологія бізнесу.

«Психологія» або «Психологія бізнесу»: в чому різниця?

Студенти факультету психології КІБіТ давним-давно «закачуються» в дві psyhologia buiznessa1площини. Перша категорія – ті, хто приходить навчитися особистісній психології і надалі проводити консультації. Подібна практика передбачає діагностику проблем та корекцію лінії поведінки (у дорослої людини, дитини, сімейної пари і т.д.) Кінцева мета випускника подібного спрямування – відкрити свій приватний кабінет для надання консультаційних послуг.

Друга категорія – студенти, які «заточують» себе під роботу в бізнесі. Вони вступають із метою вивчити психологію для роботи в сфері HR менеджменту та тренінгової діяльності. Кінцева мета – посада бізнес тренера в складі великих компаній/корпорацій або HR менеджера великої організації.

Навчаючись навичкам практичного психолога в КІБіТ, студент вже на першому курсі отримує чітке уявлення, чим відрізняється бізнес психологія, (організаційна психологія) та особистісне консультування (діагностика, корекція). Ближче до кінця навчання студенти починають відвідувати різні практичні семінари, розширювати свою базу знань, заточуючи себе під певні межі – або під особистісне консультування (діагностика і корекція особистості, сім’ї, дітей і т.д.), або під організаційне консультування (оцінка персоналу відповідно до діагностичних процедур, бізнес тренінги, проведення фокус груп, створення промо матеріалів і т.д.).

Далеко не всіх влаштовує вивчати всі аспекти практичної психології чотири роки. Навчаючись на спеціальності «Психологія» в КІБіТ, студенти старших курсів додатково відвідують різні майстер-класи, що б розширити свої знання в сфері тренінгових методик, способів проведення оціночних процедур, принципів організації фокус груп і т.д. Але існує відсоток вступників, які приходять до приймальної комісії із чітким прагненням вивчити «внутрішній» механізм продажу або працювати в сфері управління персоналом. Київський інститут бізнесу та технологій врахував потреби майбутніх бізнес психологів, і в січні 2017 року рамках спеціальності «Психологія» оголосив набір на автономну бакалаврську освітню програму «Психологія бізнесу», розроблену на основі європейських стандартів «Erasmus».

Що нас чекає? Навчання за програмою «Психологія бізнесу».

psyhologia buiznessaКрім стандартних навчальних курсів, затвердженим Міністерством Освіти і Науки України, програма включає в себе спеціалізовані курси: «Психологія бізнесу» та «Методологія проведення бізнес тренінгів», де розглядається основні принципи психології бізнесу, і вивчаються структурні блоки тренінгів. Також велика роль в програмі відводиться коучинговим методикам. На противагу наставництву (повне повторення чужого досвіду), коучинг – стратегія поведінки та методологія навчання, коли ми розвиваємо компетенції студентів (співробітників) на такому рівні, що йому вже не потрібно повторювати чужий досвід. Співробітник робить все так, як це виходить саме у нього, і на виході має більш конструктивні та ефективні результати, ніж той, хто його навчив. Навчальні курси «Елементи командного та індівідуального коучингу» та «Елементи бізнес консультування» дадуть уявлення, яким чином повинні бути побудовані бізнес процеси і якою має бути ефективна структура побудови бізнес організації.

Курс програми «Психологія бізнесу» включає в себе проведення:

  • тренінгів;
  • фокус груп;
  • оціночних процедур.

Після випуску фахівець буде знати і вміти:

  • розробляти переговорну стратегію;
  • виконувати план продажів (успішний «продажник» може продати що завгодно, навіть не знаючи досконально фізичних або хімічних властивостей предмета(послуги), який він продає);
  • застосовувати оціночні процедури в оцінці персоналу та діяльності компанії;
  • проводити бізнес тренінги (велику кількість годин присвячено тренінговій діяльності – студенти пишуть блоки тренінгів та проводять їх іх своєю групою або іншими групами);
  • здійснювати моніторинг передтренінгової та післятренінгової підготовки співробітників;

Ким зможуть працювати бізнес психологи?

«Психологія бізнесу» є програмою, яка допомагає на протязі трьох-п’ятиpsyhologia buiznessa4 років розвивати саме менеджерські компетенції (що дуже важливо для правильного керівництва людьми та прописання бізнес процедур). Навчання дає можливість зрозуміти організаційну структуру з точки зору менеджменту, та одночасно дає розуміння, які люди повинні бути вбудовані в цю бізнес структуру на підставі знань практичної психології. Психологія бізнесу знаходитися не стільки на стику із практичною психологією, скільки йде «в ногу» із принципами менеджменту. Які посади може зайняти бізнес психолог?

Рекрутер/хедхантер. Грамотний відбір на заміщення вакансії – запорука успішної роботи компанії. Наші випускники будуть знати всі правила і секрети проведення співбесід, а також зможуть посприяти професійному зростанню працівників підприємства.

Помічник HR менеджера (в перспективі HR менеджер). Керувати персоналом – складна та відповідальна робота, але вона цілком під силу випускникам Київського інституту бізнесу та технологій. Почавши свою кар’єру з посади помічника менеджера із персоналу, ви згодом зможете зайняти головну посаду в цій області.

Ресечер. Біржі праці завалені спамом та неякісними заявками, тому провести пошук і зробити якісну підбірку резюме (що і є прямим обов’язком ресечера) іноді буває набагато складніше, ніж провести співбесіду.

Ко-тренер (в перспективі бізнес тренер). Будь-який тренінг передбачає наявність другого тренера, який бере участь у розробці тренінгової стратегії та готує післятренінговий звіт. Починаючи із старших курсів, студент «Психології бізнесу» може розпочати свою кар’єру на посаді ко-тренера, що б згодом проводити самостійну тренінгову діяльність.

Менеджер із навчання персоналу. Нові співробітники підприємства потребують плавному «входження» до структури організації. Ввести в курс справи та навчити всім необхідним навичкам у найкоротший термін – завдання не з легких, але наші бізнес психологи здатні впоратися і з цим.

Фасилітатор виробничих нарад. За умов категоричної незгоди сторін будь-які переговори можуть зайти в глухий кут. Підготувати необхідні документи, розробити стратегію обміну аргументацією, створити доброзичливу, і, одночасно, ефективну атмосферу – ось невеликий фрагмент із списку обов’язків гарного фасилітатора. Зайнявши подібну посаду, випускники КІБіТ зможуть проявити себе на найвищому рівні.

Бажаєте стати грамотним фахівцем в сфері роботи із персоналом великої компанії? Тоді ваш шлях – освітня програма «Психологія бізнесу»! Після закінчення нашого Інституту, для вас не залишиться секретів в сфері управління та оцінки персоналу. Вступайте до КІБіТ і ми допоможемо вам навчитися розуміти бізнес «зсередини»!