Київський інститут бізнесу та технологій привертає все більшу увагу сучасних батьків. Адже вони розуміють, що сьогодні просто добре знати предмет вже недостатньо, – важливо вміти майстерно користуватися отриманими знаннями, успішно застосовувати їх на практиці та постійно вдосконалювати.
Власне, і сучасні діти вже не готові задовольнятися звичними лекціями і підходами, тому свідомо шукають вузи, які дають їм більше, ніж просто класичну освіту: йдуть в ногу із часом, створюють цікаві проекти, розвивають інноваційні технології та націлені, перш за все, на отримання практичних знань.
Саме для отримання студентами КІБіТ практичного досвіду побудови бізнесу «з нуля», успішного розвитку проектів та якісного прокачування soft skills була створена Start-up Academy KIBiT.
У цьому році на протязі всього двох місяців (квітень-травень) сорок студентів КІБіТ, які захотіли взяти участь в Start-up Academy KIBiT, пройшли колосальну підготовку і тепер готові стати повноцінними підприємцями в майбутньому. При цьому вік та курс навчання не мають значення, головне – непереборне бажання втілювати ідеї в життя, змінювати світ на краще та заробляти власні гроші.
Студенти були розділені на п’ять команд, кожна із яких отримала свою ідею для реалізації: event agency, 3D printing company, школа робототехніки та автоматизації, e-commerce проект, talent management agency. Усередині кожної з них були визначені СЕО, який встигає допомогти всім, СМО, який точно знає як залучати нових клієнтів, СТО, який розробляє круті сайти за один день, CFO, знає як згенерувати найбільшу прибутковість проекту, СIPO, що володіє секретними технологіями та інноваціями. Всебічну підтримку хлопцям та дівчатам із кожної команди Start-up Academy KIBiT надавали фахівці з юридичних, маркетингових, фінансових, IT і HR питань, а також бізнес-тренери та, звичайно ж, ментор.
На першому етапі всі учасники прослухали курс лекцій із тем, пов’язаних із успішною реалізацією стартапа: розробка та презентація ідеї, побудова бізнес-моделі, вибір каналів комунікації, юридичний супровід, бюджетування, реклама і PR і т.д. Адже відомо, що придумати гарну ідею – це тільки половина справи. А ось якісно опрацювати її на предмет представлення потенційним інвесторам і споживачам з урахуванням всіх можливих нюансів, які можуть виникати при реалізації і подальшої «роботи» цієї ідеї на конкретному ринку – завдання не з легких.
Далі кожна команда Start-up Academy KIBiT пройшла ряд тематичних тренінгів, необхідних для втілення обраних ними ідей в життя, які проводили професійні коучі. Після цього підприємці вирушили до топ-менеджерам великих вітчизняних і міжнародних компаній і безпосередньо у них отримали практичні рекомендації із побудови успішного бізнесу.
На всіх етапах ментор кожної із команд консультував, хвалив або критикував своїх підопічних, а також проводив спільну роботу над помилками і ставив цілі на наступний період.
У червні в Open Data Incubator 1991 Києві відбулася фінальна презентація стартапів і визначені переможці серед її учасників 2018 року. Перше місце зайняв e-commerce-проект – Stickerbook, який реалізували талановиті хлопці-студенти КІБіТ – Артур Михаленко, Дмитро Селезньов, Анастасія Кузьминецька, Ілона Урдіна та Ольга Кузнєцова – під керівництвом ментора проекту Дениса Кушніра, проректора із маркетингу та розвитку. Команда побудувала по-справжньому працюючий бізнес із продажу стильних та корисних стікерів на всі випадки життя – від створення рекламного ролика до запуску сайту і старту реальних продажів. У нагороду їм дісталися унікальний кубок, похвали та визнання, безцінний досвід, власний бізнес, стипендія на наступний семестр навчання та квитки в аквапарк.
Команда 3D printing company запропонувала кожному надати своїм ідеям форм за допомогою … 3D-принтеру! Унікальний продукт, комплексний підхід та чудова програма лояльності для клієнтів дозволили хлопцям посісти друге місце в битві стартапів 2018 року в рамках Start-up Academy KIBiT. Креативні та заповзятливі Олексій Лясковський, Владислав Кузнєцов, Ілля Сударіков, Сергій Гайдук, Олександра Шестопал, Юрій Юхимчук і Sidy Mo Elh Diawo, під керівництвом ментора проекту – першого проректора КІБіТ Ольги Кушнір, не тільки створили працюючий бізнес з сайтом, який продає, але й надрукували на 3D-принтері справжні фігурку штурмовика із Star Wars та кубок для переможців Start-up Academy KIBiT. Команда 3D printing company отримала почесті та визнання, а також можливість розвивати ідеї та масштабувати свій бізнес, ставши резидентами Open Data Incubator 1991.
Напрямок talent management agency взяли на озброєння студенти КІБіТ Максим Калинович, Андрій Канигін, Євген Коваленко, Тарас Приймович, Анастасія Єськова, Валерія Храпачевская, Кирило Старостін, Катерина Чернікова. Під керівництвом ментора Ольги Ігнатенко, бізнес-тренера, доцента кафедри психології КІБіТ хлопці та дівчата створили власне рекрутингове агентство Students Recruiting KIBiT. Завдяки цим талановитим хлопцям та дівчатам був створений сайт, на якому можна не просто знайти варіанти для працевлаштування студентів без досвіду роботи та із справедливою оплатою, але й отримати якісну консультацію із профорієнтації, методів успішної співбесіди і т.д. Даний проект отримав почесне третє місце битви стартапів і був включений в програму роботи Open Data Incubator 1991 року, де команда Start-up Academy KIBiT зможе активно його розвивати.
Перед хлопцями та дівчатами, які обрали ідею про розвиток event agency, стояло досить непросте завдання – організувати велику квест-гру для студентів КІБіТ, щоб в подальшому вийти із цим проектом на ринок із досить щільним конкурентним середовищем, і там його продати. Софія Гнатюк, Ярослав Сердюков, Владислав Потапенко, Дар’я Євдокимова, Єлизавета Закревська, Вероніка Канигіна, Єлизавета Чигир та Валерій Герасименко під керівництвом ментора Оксани Алієвої, PR менеджера КІБіТ впоралися із поставленим завданням та стали четвертими серед проектів Start-up Academy KIBiT 2018 року.
Для команди школи робототехніки та автоматизації – Семчука Назара, Ожго Вікторії, Попадінеу Анастасії, Садовій Анни, Булавіна Антона, Лапади Яни, Варченко Ігоря, Крамаренко Владислава – участь в битві стартапів стала знаковою у всіх відносинах. Разом із ментором Олексієм Борисенко, старшим викладачем КІБіТ хлопці та дівчата організували курси робототехніки в Києвітаі успішно провели перше заняття, на яке прийшло 14 дітей! Однак самі автори в процесі роботи над проектом прийшли до висновку, що хочуть займатися зовсім іншими напрямками, тому не стали розвивати цю бізнес-ідею далі. Такий крок гідний поваги, оскільки краще займатися улюбленою справою і віддаватися їй на всі 100%, ніж щодня розвивати бізнес «бо треба»
«Всі учасники Start-up Academy KIBiT- великі молодці, оскільки мають позитивний настрій, не бояться йти вперед і розвивати ідеї« з нуля », бачать і тверезо оцінюють конкурентів, аналізують ситуацію на ринку, а значить готові вже сьогодні стати молодими підприємцями та вирости в справжніх акул бізнесу!», – підсумовує битву стартапів 2018 року перший проректор КІБіТ Ольга Кушнір.