Навчайся та розвивайся: як використовувати Інтернет з користю

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниНавчайся та розвивайся: як використовувати Інтернет з користю

Навчайся та розвивайся: як використовувати Інтернет з користю

Останній рік у школі – це суцільний стрес. І не тільки через загрозу державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, а й через те, що те ЗНО за собою тягне: вибір університету, а отже, майбутньої професії, а потім… і тут уже: – Караул, рятуйте, паніка.

Вагатися, не знати, чого хочеш, сумніватися – цілком нормально, особливо, коли йдеться про таку серйозну річ, як майбутнє. Чи можна полегшити цей стан? Можна. Стверджувати це варто з кількох причин.

По-перше, ніколи не пізно взятися за голову. Навіть, якщо ви прогуляли 9-10 років у школі, наполеглива праця кількох останніх місяців 11-го неодмінно дасть результат.

По-друге, сьогодні сила-силенна інтернет-ресурсів пропонують безкоштовну, але, що важливо, кваліфіковану допомогу в підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання;

По-третє, не обов’язково обирати фах всліпу – батьки мріють, щоб ви навчалися на «фінансах» – пошукайте відповідний інтернет-курс, переконайтеся, що вам це цікаво, щоб не дивуватися першого вересня.

З чого почати?

Передусім варто визначитися із тим, що вас турбує найбільше, якщо результат підсумкової атестації, то слід звернути увагу на українські освітні інтернет-платформи, які пропонують відповідні послуги, наприклад, Prometheus або Eduget (будьте уважні: деякі курси тут платні). Окремо слід виділити ресурс EdEra – амбіційний проект, серед авторів і викладачів якого багато студентів. Сайт пропонує матеріали для вивчення англійської мови, історії України, географії, фізики, математики. Відео-уроки поєднано з інтерактивними підручниками (тобто текст у них також підкріплюється відео). Навчання вже точно нудним не буде.

Ким бути?

Іноді найскладніше розібратися у власних бажаннях: якщо вам подобаються книги з психології, то чи означає це, що вам підійде робота психолога, не виникне труднощів у спілкуванні з клієнтами? Часто наші уявлення про певну професію не відповідають дійсності. Що ми знаємо про обов’язки, які ховаються за модними назвами вакансій? Які особливості професій менеджера з туризму, HR-, PR- та ІТ-менеджерів, чим займаються бізнес-консультанти, кому варто вчитися на психолога, чим взагалі керуватися при виборі фаху? На ці та багато інших непростих запитань пропонує відповіді Eduget.

2. Eduget

Що мені цікаво?

Іноді буває складно зорієнтуватися в тому, а який власне предмет викликає інтерес? Якщо шкільні дисципліни навіюють нудьгу, не поспішайте ставити на собі хрест. Можливо, до вашого розуму й серця вдасться достукатися інтернет-журналам: ПостНаука пропонує поміж іншим курси з біоінформатики й геноміки, теорії прийняття рішень, публікації з соціології та психології, фізіології мозку, урбаністики та багато іншого. Сайт Arzamas примушує з несподіваного боку поглянути на історію, літературу, світову культуру та історію моди. Виявляється, гуманітарні науки сучасності цікавляться Гаррі Поттером настільки ж, наскільки й Шекспіром, а Римська імперія зовсім не була завойована варварами. Універсаріум знайомить із робототехнікою, технологіями мультиплікації та дизайну, управлінськими стратегіями.

Усі вказані вище ресурси мають сторінки в соцмережах, так легше слідкувати за новинками, які з’являються на сайтах, і зорієнтуватися в розмаїтті тем.

3. Arzamas

Що робити, якщо мене не цікавлять науки?

Припустімо, що ви щасливчик, який точно знає, чим хоче займатися: комп’ютерами, дизайном та ін. Вам стануть у пригоді освітні платформи, які пропонують здобути окремі навички: як зробити так, щоб ваше відео виглядало справжнісіньким фільмом, навчитися працювати з Photoshop, створювати листівки, обирати шрифти, на які споживач неодмінно зверне увагу, працювати з Instagram? Тоді Skillhare вам у поміч. Udemy допоможе програмувути на Java, Python, розробляти додатки для платформ Android та iOS.

4.Skilshare

Якщо мені набридло вчитися?

Сумно вам це повідомляти, але навчання віднині – безперервний процес упродовж усього життя. Ринок праці й вимоги до стилю життя змінюються надзвичайно швидко, тому люди й у 40 і навіть у 90 продовжують опановувати нове. Самоосвіта – це вимога сучасності. У вищих навчальних закладах нині основний акцент також зроблено на самостійній роботі студента. Новітні технології дозволяють нам зробити цей процес захоплюючим. Масові он-лайн курси Coursera, EdEx, Prometheus поєднують із людьми в найрізноманітніших куточках планети, запрошують на лекції викладачів світових університетів. Можна слухати їх для власного розвитку, а можна зібрати волю в кулак, виконати всі завдання й отримати сертифікат, наприклад, від Єльського університету. Не вистачає витримки? Тоді варто пошукати прекрасні курси із самоменеджменту та управління часом, які допоможуть її виховати.

5. Coursera

Як знайти компроміс між мрією та навчанням?

Варто пам’ятати, що освіта – це не тільки наука, але й мистецтво озброїти людей різного віку знаннями про труднощі і проблеми, з якими їм доведеться зіткнутися у реальному житті.

Наша мета – надати студентам способи подолання труднощів і допомогти їм самостійно вирішувати дані проблеми.

Саме тому Київський інститут бізнесу та технологій пропонує принципово новий формат освіти. Ми допоможемо вам розкрити свій потенціал і працювати над реальними проблемами, а не бездумно заучувати матеріал. Слід памятати, що мрія кожного тільки в його власних руках, а для цього потрібно почати діяти.