В епоху глобалізації неможливо бути повноцінним фахівцем без міжнародного досвіду. Уже дев’ятикласник замислюється, в якій коледж піти вчитися, що б вивчити мову та познайомитися з роботами іноземних компаній. Вимоги у вступника великі – хороші знання, практика, високий мовний рівень, можливість працевлаштування.
«Підводні камені» навчання за кордоном.
Вибір батьків часто падає на закордонні коледжі, де дитина буде перебувати в мовному середовищі та отримувати хороші знання. Але крім навчання, завдання закладу – забезпечити соціалізацію, процес формування особистості студента. Ось тут і виникають складнощі.
Чуже оточення. Ще не сформований юнак відривається від домашнього затишку та свого кола спілкування. Батьки, домашня їжа, старі друзі, кохана людина – все залишається далеко. У студента нове завдання – вчитися, вчитися, вчитися. Але разом з цим він вирішує безліч інших завдань – звикання до клімату та їжі, пошук спільної мови з новими товаришами, адаптація до життєвих ритмів іншого міста. Чи вистачить у нього на все це витримки?
Мовний бар’єр. Недостатнє знання мови не дає повністю освоїтися в незнайомому середовищі. Яким би не був високим мовний рівень, сленг та специфічні терміни завжди створять складнощі. Поки навчишся розуміти все, що говорять на парах, ризикуєш відстати від програми навчання. Покупки в магазинах, громадський транспорт, спілкування з колегами – щоденне подолання мовних перепон, що вимагає витрат нервової системи.
Далека відстань. Людина живе далеко від Батьківщини. Багато людей прив’язані до рідних місць, вони дають їм силу та підтримку. Навчаючись за кордоном, ти не зможеш присвятити свої вихідні відвідуванню улюблених місць, елементарно не встигнеш з’їздити.
При всьому цьому студент ще повинен повністю освоювати всі навчальні курси. У закордонних коледжах фактор соціальної адаптації абсолютно не береться до уваги. Діє правило природного відбору та жорсткої конкуренції: вступив до закладу – будь ласкавий відповідати його стандартам. Якщо ти десь не витягуєш – повертайся додому. У такій «бойовий» обстановці у багатьох людей просто трапляється нервовий зрив.
Деякі не замислюються про соціальну адаптацію, вважаючи різні побутові труднощі своєрідним «загартовуванням» перед дорослим життям. Але і найголовніше питання: «Ким я буду після закінчення?» не має відповіді. Жоден іноземний коледж не дбає про подальшу долю студента. Вважається, що для гарного місця цілком достатньо отриманих знань, практика та первинний досвід роботи абсолютно випускаються з поля зору навчального закладу. Питанням працевлаштування доведеться займатися самому випускникові та його знайомим.
Міжнародне стажування – домашня альтернатива закордонному навчанню.
Міф про красиве життя «за бугром» не залишає місця іншим варіантам. Але якщо ми на секунду відключимось від закордонних бажань і подивимось навколо, то побачимо наші сучасні заклади з не менш високим рівнем навчання. Для людини головне – отримати практичні знання, а не постійно боротися із побутовими проблемами, чому наші коледжі готові допомогти.
Для отримання міжнародного досвіду та підвищення рівня мови в межах закладів передбачені міжнародні стажування, в рамках яких студенти:
- мають зайнятість в іноземних проектах;
- вдосконалюють мову під час закордонних поїздок;
- беруть участь в роботі зарубіжних підприємств.
Переваги міжнародних стажувань:
- постійні консультації з іноземними та нашими кураторами;
- достатньо тривале, але не постійне перебування за кордоном;
- обмін знаннями та досвідом.
Поступове входження в європейське бізнес-простір є набагато зручнішим, ніж підхід: «кинемо у воду, як-небудь випливе». Сучасні коледжі Києва та інших міст України за рівнем знань не гірше закордонних, але піклуються про своїх студентів набагато більше.
Міжнародні програми Київського інституту бізнесу та технологій.
Міжнародне стажування – одна з головних складових програми навчання Київського інституту бізнесу та технологій. Декілька разів на рік група студентів зі своїми кураторами виїжджають в інші країни для обміну досвідом та практики мови. Знайомство з підприємствами відбувається не тільки в формі екскурсій або конференцій. Стажери допускаються до робочого процесу – знайомляться з документами, спілкуються із співробітниками, консультують клієнтів.
У списку наших іноземних партнерів знаходяться:
- Лодзинская політехніка;
- Талліннський технічний університет;
На базі КІБІТ діє фаховий коледж КІБіТ. Наші студенти отримують спеціальності з можливістю практичного застосування. Гарне викладання англійської мови поліпшить шанси випускників коледжу на ярмарку вакансій. Їх чекає перспективна робота на посаді соціального працівника, web-дизайнера, бухгалтера, операціоніста, співробітника банку і т.д. Якщо є бажання, можна продовжити навчання з третього курсу в Київському інституті бізнесу та технологій або в іншому ВНЗ за відповідною спеціальністю.
Хочете з ранніх років вивчати вашу улюблену справу та отримати міжнародний досвід роботи? Набридла шкільна лава? З самого раннього віку економічний коледж КІБіТ допоможе вам заглибитися у вивчення азів майбутньої професії та надасть міжнародну практику.