Доктор психологічних наук Анна Славоміра Грушевська, професор Шецинського університету прочитала відкриту лекцію на тему «Процес адаптації українців в польському локальному середовищі» для викладачів та адміністрації Київського інституту бізнесу і технологій. Лекція проводилася російською мовою.
Доповідачкою були наведені статистичні дані щодо процесу офіційного працевлаштування українців в польських воєводствах. Найбільше українців працює на території Люблінського воєводства, що зумовлено його близькістю до українського кордону. Найбільш популярні сфери працевлаштування – будівництво доріг, ремонт, занятість в сфері послуг, опіка, догляд за дітьми,прибирання. Після підписання угоди про ассоціацію з ЄС, Польша стала запрошувати також представників кваліфікованих спеціальностей.
В Польщі навчається достатньо велика кількість українців (пріоритет – економічні спеціальності). Вони гідно проявляють себе у навчанні, і часто отримають більш високий середній бал, ніж їхні польські колеги, що свідчить про старанне і відповідальне відношення української молоді до навчання.
Професорка закликала аудиторію в процесі викладання робити теорію максимально короткою, а ставити акцент на вирішенні конкретних завдань. Наприклад, студент-психолог після лекції повинен винести із аудиторії не дефініцію, а розуміння, як він зможе розказати правду невиліковно хворому про його стан.
Лектор підсумувала, що знання – це гра для дорослих, де немає місця дитячій безпосередності. «Якщо ти не відчуваєш радості від навчання, краще йди вирощувати квіти або розводити кішок» – таку думку висловила пані Анна Славоміра щодо покликання людини.
Адміністрація КІБіТ висловлює подяку професору Анні Славомірі Грушевській за інформативну та пізнавальну лекцію!