Лекція Вікторії Харченко  «Як турбуватись про своє «Я» під час війни: психологічний аспект»

Київський інститут бізнесу та технологійПодіїЛекція Вікторії Харченко  «Як турбуватись про своє «Я» під час війни: психологічний аспект»

Війна – найжахливіше стресове явище у житті людей, країн, цивілізацій…Як пережити війну у особистісному вимірі, розповіла під час своєї лекції виклададач КІБіТ, кандидат психологічних наук, Вікторія Харченко

«Війна це турбулентний час для всіх. Не має жодною людини в нашій країні, кого не торкнулася ця тема. Більшість їх нас перебуває у стресовому стані. Травматичні події більше всього торкаються нашого «Я». В таких станах людина все частіше ставить собі питання Хто Я? Це питання наших ідентичностей. На занятті ми встигли розглянути 4 види ідентичностей з 7. Говорили про соціальність як перший рівень ідентичності, який базової формується у дитинстві та пов’язаний з місцем нашого народження. Торкнулися центрованості та цілісності як ще двох ідентичностей. Це стержні нашого Я. З цих точок йдуть наші ресурси та проявляються сили діяти. Розглянули питання-пастку. «У чому сенс життя???» Це пастка. Життя триває попри все. Сенси йому надає людини. Ми намагалися зрозуміти що війна – це наша особистісна ініціація. Від сили нашого «Я» залежить буду Я жертвою, чи вийду переможцем з цих подій. Окрім перемоги України потрібно піклуватися і про власну силу свого «Я». Це наш особистісний фронт. Досягти перемоги і тут. Кожному з нас. Заняття не завершилося. Всіх чекаю на подальшу розмову. Все буде і все є Україна»

Далі буде…