Осінь – початок навчального року, коли спала спека, і всі повернулися в свої рідні міста після тривалих канікул. Саме час збирати компанії і плідно проводити вихідні. Регіони України славляться своїми визначними пам’ятками – як природними, так і архітектурними. У роки Незалежності розвинулася традиція організації різних тематичних фестивалів. В даній статті ми розповімо, які місця можна відвідати та набратися нових вражень
Відчуємо єднання з природою!
Унікальний клімат нашої країни сприяв появі красивих природних куточків, які в умілих людських руках змогли стати справжнім витвором мистецтва. Українські природні ландшафти настільки органічні, що складно зрозуміти, де закінчується природа і де починається цивілізація. Що ж люблять відвідувати осінні мандрівники?
Межигір’я. Від’їхавши кілька кілометрів від Києва, ви потрапите в казкову країну. Колишня резиденція українського Президента порадує своїх відвідувачів великими парками з доглянутими клумбами, штучними водоймами з красивими містками, а також широкою набережною та екзотичним зоопарком.
Олександрійський парк. У Білій церкві знаходиться красивий парк з штучними джерелами, китайським містком та руїнами колонної будівлі. У вас буде прекрасна можливість здійснити романтичну прогулянку звивистими стежками, милуючись барвистою палітрою осінніх дерев.
Уманський дендропарк «Софіївка». Велика територія доглянутого ландшафтного комплексу, впорядкованого для дружини графа Потоцького Софії, порадує своїх відвідувачів красивими видами. Затишні павільйони, ефектні фонтани, витончені статуї – всім цим ви зможете насолодитися під час вашої одноденної екскурсії в Умань.
Буки. Прогулянка по ландшафтному парку в селі Буки доставить вам справжнє естетичне задоволення. Ви зможете помилуватися фонтанами, посидіти в альтанках, а також відвідати головну пам’ятку комплексу – храм святого Євгенія. Також біля села знаходиться Гранд каньйон – величний фьорд на річці Гірський Тікич.
Карпатські гори. Один із найвідоміших гірських масивів Європи в будь-яку пору року залишається «топовою» екскурсійної позицією для українців та гостей нашої країни. Ви можете зайнятися підкоренням гірських вершин, сплавом по бурхливих річках або просто дихати свіжим корисним повітрям та насолоджуватися місцевими краєвидами. Приємні особливості відпочинку в Карпатах – проживання в затишних дерев’яних будиночках з камінами та хутряними шкурами, а також дегустація смачних місцевих страв.
Золота осінь – час прогулянок і подорожей. Чудові природні пейзажі подарують вам нове натхнення та відкриють нові неповторні грані природи вашого рідного краю.
Милуємося монументальним. Пам’ятники українкою замкової архітектури.
Якщо відносите себе до любителів історії, вам завжди буде, чим зайнятися на вихідних, адже в Україні збереглося багато величних замків. Маршрути сплановані таким чином, що б була можливість охопити своєю увагою якомога більше екскурсійних об’єктів.
Подільські замки. Про відважну боротьбу проти турецьких загарбників вам розкажуть фортифікаційні споруди Кам’янця-Подільського та Хотина. У Кам’янці-Подільському вийдуть відмінні панорамні фото на тлі баштових споруд, а в Хотинському замку (30 км. їзди) ви зможете не тільки помилуватися архітектурою в стилі «Ренесанс», а й насолодитися видами р. Дністер
Замкова архітектура Волині. Пам’ятні місця Волині розкажуть без слів про великі дні Литовсько-польської доби та діяльності князів Острозьких, які зробив чималий внесок в історію розвитку української культури. Після прогулянки по романтичному тунелю кохання в с. Клевань, ви відвідаєте замок Любарта в Луцьку та помилуєтеся пам’ятками міста. Після ви вирушите до Дубна, де оглянете місцевий замок, і зайдіть в підземелля Тараканівського форту (10 км. Їзди). Наступний пункт зупинки – м.Острог, де знаходиться замок, який відмінно зберігся і відома Острозька академія.
Закарпатські замки. Незабутню історичний «всплеск» ви отримаєте, ознайомившись з історією замку «Паланок» (м.Мукачево»), який неодноразово піддавався довгій облозі і був взятий лише завдяки підлій зраді. Також не залишить байдужим замок в м.Ужгород і “Сен Міклош”в смт. Чинадієво.
«Золота підкова» Львівщини. Якщо ви вдосталь навідвідувалися львівських музеїв та насиділися у кафе, рушайте на екскурсію замками по околицях Львова! Тур «Золота підкова Львівщини» включає в себе Олеський, Підгорецький та Золочівський замки, де ви поринете в історію Галичини та дізнаєтеся багато нової інформації про життя замків в різні періоди.
Втомилися від буденності? Чому б не поїхати в замки! Там ви відчуєте на собі подих минулого і зумієте по-новому усвідомити теперішнє!
Тури «вихідного дня» по містах України.
Багато обласних центрів – справжні знахідки для любителів пам’яток. Тут історичні цінності органічно переплітаються із сучасним життям, що робить деякі міста унікальними та неповторними.
Львів. Головне місто Західної України славиться своїми ефектними будівлями, побудованими в різних західних стилях – ренесанс, бароко, еклектика. Також в місті знаходиться багато оригінальних музеїв та затишних тематичних кафе.
Чернігів. Одне із стародавніх українських міст містить в собі багато пам’яток архітектури часів Київської Русі та доби українського бароко. Стандартна програма екскурсій передбачає знайомство з Антонієвими печерами і прогулянки по парках.
Чернівці. Ефектний та аристократичний центр міста побудований в ХIX столітті і по праву заслужив назву «український Париж». Ви зможете відвідати національний Черновецький університет та інші будівлі, виконані в стилі віденської сецесії.
Одеса. «Перлина біля моря» запрошує вас прогулятися Приморським бульваром, побачити пам’ятник Дюку та оперний театр, послухати шум хвиль, вдивляючись в морські горизонти. Доповнити вашу програму ви зможете візитом до знаменитих катакомб.
Якщо ви втомилися від всього і всіх, терміново беріть квиток та їдьте за новими враженнями. Побродити по вулицях, помилуватися пам’ятками, відвідати парочку музеїв, випити кави в затишному закладі – що допоможе краще відчути атмосферу міста і зануритися зовсім в інший світ?
Активно розважаємося! Календар осінніх фестивалів.
Після літа всі відновили свої сили і набралися енергії для веселощів та розваг. У кожному куточку нашої країни проводяться фестивалі, концерти і дегустації, з яких представники всіх поколінь зможуть вибрати саме той, що їм до душі. Які із них найпопулярніші?
Переяславський ярмарок. В музеї народної архітектури та побуту в м.Переялав-Хмельницький 30 вересня пройде ярмарок, учасниками якого будуть майстри ремесел, народні творчі колективи, будинки дитячої творчості. Відвідувачі зможуть придбати вироби ремісників та відкрити для себе народну культуру.
Свято шоколаду. Серед нас є ласуни? Бажаєте продегустувати різноманітні види шоколадної продукції, і придбати кращі з них? Приїжджайте на свято шоколаду, який пройде у Львові 13-15 жовтня.
Октоберфест. Традиції українського пивоваріння досить сильні, що відображається у проведенні щорічного фестивалю «Октоберфест» у Кам’янці-Подільському 7-8 жовтня. В цей же період і в цьому місті ви зможете також відвідати фестиваль повітряних куль.
Покрова в Вінниці. У 2015 році традиційне свято Покрова (14 жовтня) було визначено як День Захисника Вітчизни, коли всі українські юнаки та чоловіки зможуть отримати свої привітання. Це свято можна провести по-різному, проте в цьому році пальму першості можна буде віддати Вінниці. Крім традиційних офіційних та музичних заходів в місті відбудеться відкриття пам’ятника українському національному герою Симону Петлюрі.
Свято сиру та вина. Черговий гастрономічне свято пройде у Львові 19-22 жовтня. Всі ті, хто зважиться завдати візит місту Лева в холодні жовтневі дні, зможуть продегустувати вишукані сорти сиру, запиваючи його ковтком смачного вина.
День святого Мартіна в Мукачево. Закарпаття – унікальний багатонаціональний регіон, в якому сплелися традиції та культури багатьох народів. Свято Святого Мартіна, покровителя міста Мукачево, пройде 11 жовтня в однойменному місті. Місцеві жителі і гості міста зможуть скуштувати страви закарпатської кухні та помилуватися процесією дітей з ліхтариками-лампіонами.
Ніч у Львові. Помилуватися красивими видами нічного Львова ви зможете 10-12 листопада. Вас чекають ярмарки та концерти, а також майстер-клас з виготовлення свічок від «Львівської свічковий мануфактури».
Хто вміє добре працювати, вміє добре розслаблятися. Якщо ви хочете зарядитися позитивною енергією і провести наступні кілька тижнів на емоційному підйомі, активний відпочинок на фестивалях – те, що вам потрібно!
В якому прекрасному місці людина б не жила, вона потребує періодичного «зміни картинки». Подорожі не тільки розширюють кругозір, але і допомагають втекти від буденності, «переключитися», і тим самим поберегти свої нерви від неминучого стресу.
Шановні студенти! Використовуйте з користю то прекрасний час, коли ви легкі на підйом та вільні як вітер! Подорожуйте і пізнавайте світ!