Головною метою нашого навчального закладу є підготовка кваліфікованих бізнес кадрів, здатних реалізувати інноваційну стратегію розвитку підприємства. Тому важливим напрямом діяльності КІБіТ є StartUp Академія, де студентів навчають створювати власні «старт-апи». І на початку листопада 2019 року Бізнес-інкубатор IHuB став майданчиком для проведення чергового практичного заняття академії. Діти дізналися багато нового про бізнес «за сучасним зразком», а також отримали уявлення про коворкінг. івент-простор та стратегії розвитку «start-up» проектів.
Коворкінг-майданчик IHub – багатофункціональний робочий простір для «старт-апперів»
Заняття з майбутніми підприємцями КІБіТ проводив співробітник бізнес-інкубаторій СЕО (англ. сhief executive officer – головний виконавчий директор) Вадим Петрунін. Першим блоком стала практична частина – знайомство з open source коворкінг простором.
Більшість «start up» проектів не мають співробітників, і не потребують окремого офісу. Однак «страт-аппери» потребують багато чого іншого – комфортних умов роботи, наявності технологічної бази, розширення мережі ділових знайомств (нетворкінг), а також бізнес консультування та оптимізації стратегії розробки.
Хлопці та дівчата дізналися, що бізнес-інкубатор IHub надає підприємцям всі умови для ефективної реалізації «start up». Майданчик працює в режимі «24/7», тобто не існує ніякого тимчасового обмеження для фаундерів (англ. founder – пошукач, тобто розробник «start-up). У розпорядженні «старт-апперів» є: високошвидкісний інтернет, доступ до техніки, переговорні кімнати та Skype будка. А якщо необхідне «перезавантаження» чи просто перерва у роботі, можна перекусити або випити кави на затишній кухні, прийняти освіжаючий душ або пограти у пінг-понг у зоні активного відпочинку.
Підприємницька культура майбутнього передбачає не лише наявність професійних компетенцій та діловових якостей, але й ефективний тайм-менеджмент та правильно організований бізнес-простір. Студенти освітніх програм «Менеджмент», «Підприємництво», а також «Комп’ютерна інженерія» (коледж) на практиці переконалися, наскільки важливим є фактор ефективної організації робочої обстановки для правильного ведення бізнесу.
Прокачуємо підприємницькі навички! Продуктивний івент у конференц-залі IHuB
Наступним етапом заняття стала лекція Вадима Петруніна, проведена в форматі івенту (англ. еvent – захід, в даному випадку – зустріч, спілкування) в конференц-залі бізнес-інкубатора IHuB
Спочатку СЕО розповів про історію появи IHuB, яким чином приміщення старої будівлі в міста стало майданчиком для розвитку підприємницької екосистеми.
Далі хлопці та дівчата отримали інформацію, чому вигідно реалізовувати технологічний «start up» проект, а не організовувати багаторівневу компанію із великим штатом. Адже метою «старт-апу» є швидко та якісно вирости, і максимально рекордний термін стати компанією, яка приносить велику додаткову вартість.
У чому перевага реалізації «start up» в рамках бізнес-інкубатора? Робота над проектом починається вже на стадії ідеї, в той час як інвестори підключаються до «розкрутки» лише на етапі отримання першого прибутку.
Бізнес-інкубатор IHub прагне сприяти становленню та розвитку підприємців в різних сферах діяльності. Окрім надання робочих місць в форматі «open spacе» та івент-простору для заходів, компанія проводить бізнес-консультації, тренінги та майстер-класи, під час яких бізнесмен «прокачує» необхідні для роботи навички.
В рамках співпраці Київського інституту бізнесу та технологій з бізнес-інкубатором IHuB студенти отримали запрошення на майстер-класи із правильної підготовки 30секундних та 7хвилинних пітчів (англ. рitch – презентація, тобто презентація свого проекту), здатних «зачепити» і зацікавити потенційних інвесторів.
По завершенню лекції хлопці та дівчата змогли задати питання, на які отримали вичерпні відповіді. Майбутні підприємці КІБіТ виявилися на 100% готовими розділити девіз IHuB: «Ecucation! Community! Space!» (англ.«Освіта! Спільнота! Простір!»), і слідувати йому у подальшій роботі та навчанні.
Маленька компанія або багатоприбутковий «start up»? Майстер-клас для майбутніх підприємців КІБіТ
Завершальним з пунктом програми івенту стало обговорення проектів «Start Up Академії» КІБіТ 2019 року. Хлопці та дівчата поділилися із СЕО Вадимом Петруніним своїми «старт-ап» ідеями та отримали експертну оцінку з точки зору перспективи розвитку.
Найбільший інтерес викликав проект «Надзвичайні побачення», як можливість влаштовувати романтичні зустрічі двох людей у нестандартних ситуаціях. Однак бізнес-консультант зробив важливе застереження, що можна робити одне й те саме, але різними шляхами. Якщо бізнес замикається на одному керівнику, який контролює всі ланки і має в своєму розпорядженні невеликий штат співробітників, прибуток ніколи не буде великим. Іншою справою є start up онлайн-платформа, яка надасть можливість охопити велику цільову аудиторію і створити масштабну мережу виконавців.
По закінченню обговорення майбутнім підприємцям було запропоновано розвивати наявні у них «старт-ап» ідеї і відвідувати івенти IHuB для налагодження подальшої співпраці. І останньою порадою, який дав Вадим Петрунін студентам КІБіТ, стало напуття: «Читайте багато книг із бізнесу, бо лише там ви зможете познайомитися із великою кількістю варіантів проблемних кейсів та отримати уявлення про підприємницькі навички».
Адміністрація Київського інституту бізнесу та технологій висловлює подяку компанії IHub за продуктивний івент, а також висловлює надію на подальшу плідну співпрацю!