Як ефективно позбавитися стресу? Coping-стратегії від Людмили Шкребтієнко

Київський інститут бізнесу та технологійПодіїЯк ефективно позбавитися стресу? Coping-стратегії від Людмили Шкребтієнко

Реалії сьогодення та актуальні суспільні виклики часто є причиною появи стресових станів у людини. Проблеми на роботі, напружена ситуація в родині, побутові проблеми – фактори стресу є різними і не обов’язково повинні бути глобальними. Якщо стресові ситуації, спричинені потужними зовнішніми факторами (військові дії, тяжкі втрати, моральні травми тощо) потребують втручання фахівців, то в деяких випадках людина здатна вирішити проблему стресу самостійно.

Доцент кафедри психології Людмила Петрівна Шкребтієнко, практикуючий психолог, член спілки Асоціації психологів та психотерапевтів України під час тренінгу «Стресові coping-cтратегії» продемонструвала, яким чином можна вийти із тотального стресового стану за допомогою вправ саморегуляції.

Під час тренінгу здобувачі освіти мали можливість:

• пропрацювати стресові ситуації через власний досвід;
  • розробити власний алгоритм у виробленні індивідуальної стресостійкої поведінки;
  • вирішити проблему «втечі» від негативних емоцій шляхом трансформації у позитивні.

Поряд із інформативними кейсами та порадами, ключовими тренінговими методиками стали вправи «Безпечне місце» та «Сейф», а також методика окреслення зони  можливого контролю.

Під час вправи «Безпечне місце» здобувачі змогли створити для себе «зону без стресу» у яку можна потрапити «у будь-який час» за допомогою чуттєвих образів уявлення.

Вправа «Сейф» надала можливість:

• попрацювати із поганими спогадами, які спричинили стресові ситуації;
  • виробити для цих ситуацій спокійне ставлення;
  • сховати їх до уявного «сейфу».

Здобувачі зрозуміли, що багато в чому причиною стресів є неправильне окреслення зони контролю. Спроби впливати на незалежні від неї фактори (погода, об’єктивні соціальні процеси, настрій оточуючих, вчинки та думки інших, минуле) часто призводять до стресових ситуацій.

Чітке окреслення зони контролю (думки, слова, коло спілкування, стиль, дозвілля і т.д.) може допомогти позбавитися стресу і виробити нове відношення до проблеми.

В кінці заняття пані Людмила анонсувала наступний тренінг. Під час якого нинішні учасники зможуть поділитися результатами застосування зазначених вправ coping-cтратегії.

Дякуємо Людмилі Петрівні Шкребтієнко за продуктивний тренінг і чекаємо на продовження!