Інформаційна просвіта або відвідування Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниІнформаційна просвіта або відвідування Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.

Для сучасної молоді читання здебільшого не є повсякденною справою. Поява відкритих інтернет-ресурсів, електронних репозитаріїв, аудіокниг та подкастів багато в чому задовольнила інформаційні потреби покоління ХХІ століття і читання книг багато для кого відійшло на другий план.

Проте чи справді бібліотеки та книгосховища стали анахронізмом і читати у цифровому форматі набагато зручніше? Розібратися у цьому питанню вирішив Київський інститут бізнесу та технологій, організувавши екскурсію своїх здобувачів освіти до Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.

Метою екскурсії була популяризація читання, інформування про специфіку сучасних бібліотечних комплексів та ознайомлення із послугами, які може отримати молодь під час відвідування бібліотек.

На початку відвідування студенти познайомилися із представниками бібліотечного персоналу. Гід Іванова Інна Михайлівна розповіла про історію бібліотеки, основні напрямки її роботи в сучасності та організації діяльності закладу під час війни.

Юним здобувачам освіти було продемонстровано принцип роботи з електронним каталогом, який являв собою інтерактивний стенд. Кожен із хлопців та дівчат спробував віднайти ту чи іншу книгу за алфавітним та тематичним покажчиками. Всі були задоволені результатом!

Після ознайомлення з експозицією робіт художника О.Чегорки, відвідувачам було запропоновано скористатися актуальними послугами бібліотеки – інтернет-зв’язком, пристосуваннями для людей із порушенням зору, безкоштовним коворкінгом в читальному залі, а також іншими засобами, які роблять процес читання  комфортним та приємним.

Співробітник бібліотеки науковець А.Горовий більше детально розповів студентам про тематичні виставки, рідкісні бібліотечні видання, різноманітні краєзнавчі джерела, а також розповів про особливості роботи під час відключення енергопостачання.

Наші допитливі студенти не залишалися пасивними слухачами, а ставили запитання. Володимир Дорош зацікавився проблематикою, пов’язаною із сучасно літературою, зокрема творчістю С.Жадана та А.Любки. Ще однією сферою інтересів Володимира стало питання про шрифт Рутенія.  Омеляшко Софія ставила практично орієнтовані питання, пов’язані із літературою із психології. Також Софія зацікавилася найстарішим експонатом бібліотеки, яким виявився журнал ХІХ століття з особистої колекції Сержа Лифаря. А Іванна Терещенко показала себе справжнім бібліофілом, поставивши ряд питань про правила запису до бібліотеки та порядок отримання книжок.

Заключним етапом стала участь «кібітівців» у бібліотечній вікторині, організовану поетом а митцем В.Білозіром. Переможці разом із ведучим перетворили кінець вікторини та імпровізоване літературне читання.

І якщо пан Білозір поділився із аудиторією власною творчістю, то студенти обрали різнопланову тематику, а саме:

  • Володимир Дорош – Ю.Іздрик «Молитва».
  • Софія Омеляшко – Т.Шевченко «Садок вишневий коло хати».
  • Гліб Могірчук – уривки з творчості Лесі Українки.

«Фішкою» Публічної бібліотеки імені Лесі Українки стала хвостата «бібліотекарка»  Фібі, яка завоювала серед студентів найбільшу популярність і подарувала їм справжнє психологічне розвантаження.

Екскурсанти залишилися позитивно задоволені і дехто з них однозначно змінив свою думку про актуальність та важливість читання, адже гортати сторінки книги у спокійній тиші набагато приємніше, ніж «сидіти» у телефоні у галасі.

Бажаємо нашим здобувачам освіти тримати у руках книгу не рідше за смартфон і здобувати з цього вічного джерела нові знання та вміння!