Студентське самоврядування є невід’ємною складовою будь-якого навчального закладу, що розвивається в рамках принципів академічної свободи та студентоцентризма. Вже багато років при Київському інституті бізнесу та технологій, до структури якого входить фаховий коледж КІБіТ, функціонує Студентська рада. Завданням органу є максимально інтенсифікувати процес студентської соціалізації і зробити життя хлопців та дівчат якнайбільш цікавим та насиченим. Емма Єгорова, студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота», чинна голова Студради, розповідає більш детально про студентське самоврядування, а також про цікаве та насичене життя студентів КІБіТ …
Емма, Ви вже не перший рік є головою Студентської ради КІБіТ. Розкажіть більш детально про цю організацію, якими є її головні цілі та завдання?
Студентська рада є однією із форм самоврядування студентів. Головні її цілі та завдання полягають у підвищенні якості освітнього процесу, формуванні навичок самоврядування у студентів, створенні для них комфортних соціальних умов, а також діалогу між студентами та адміністрацією. Учасники Студентської ради КІБіТ розробляють пропозиції, що покращують проведення часу студентами, організовують і проводять заходи, дискусії, конференції, круглі столи, спрямовані на різнобічний розвиток та задоволення інтересів тих, хто навчається.
З початку навчального року, студентам не доводилося нудьгувати. Які свята, екскурсії, громадські акції були організовані студентським самоврядуванням?
З початку навчального року Студентською радою КІБіТ було організовано безліч цікавих заходів та екскурсій. Вересень ми відкрили креативною вечіркою «Meet Party» у форматі зустрічі першокурсників для знайомства та приємного проведення часу. Звичайно ж за зустріччю настала прогулянка загадковим осіннім Києвом. Також ми влаштовували свята – привітання викладачів із Днем вчителя, відзначання Дня захисника Вітчизни, костюмоване переодягання на Хеллоуїн. Ну і не обійшлося без професійних заходів – поїздка на міжнародну виставку реклами «REX», відвідування форуму «Освіта та кар’єра», практичні заняття в бізнес інкубаторах «Open Data1991» та «iHuB»
Проінформуйте громадськість про проекти Студентської ради. Які заходи планується провести найближчим часом?
Найближчим часом Студентська рада планує захід, присвячений Новому року і участь в «Smart City Ideathon weekend». Сподіваюся все пройде позитивно та креативно!
Наскільки активними є студенти КІБіТ в суспільному житті? У чому проявляють себе найбільше?
Студенти КІБіТ є дуже активними у громадському житті. Вони проявляють інтерес, як до участі у заходах, так і до їхньої організації. Практично кожен із задоволенням відгукується на пропозиції з нашого боку. Найбільше вони проявляють себе у творчій сфері: багато хто вміє співати, танцювати, грати на струнних та клавішних інструментах.
Як часто відбуваються засідання Ради? В якому форматі вони проходять?
Засідання відбуваються за необхідності у форматі діалогу між учасниками Ради та представниками адміністрації. Коли виникають питання, кожен має можливість обговорити їх як із колегами, так і з деканатом.
Наскільки складно виконувати обов’язки голови Студентської ради? Напевно, громадська робота забирає багато сил і часу
Так, часом буває складно, адже це дуже відповідальна посада. Потрібно виконувати організаторську діяльність, постійно генерувати нові креативні ідеї, тримати студентів в курсі всього, що відбувається і все це поєднувати із навчанням. Однак часу і сил забирає небагато, адже коли ти знаходишся в колі однодумців і ви разом займаєтеся тим, що подобається, то навпаки заражаєшся енергією та позитивом.
Чи буде робота у Студентській раді гарним досвідом роботи за фахом? Які навички виходить розвинути коли координуєте роботу із студентами, викладачами та адміністрацією?
Так, робота в Студентській раді є чудовим досвідом роботи за спеціальністю, причому будь-якою. Адже ми вчимося командній роботі, розвиваємо креативність, навички комунікації, організації та самоорганізації, а цими якостями повинен володіти кожен фахівець для успішної професійної діяльності. Особисто у себе я помічаю підвищення якості кожного із перерахованих навичків.
Як Ви вважаєте, якими якостями повинна володіти людина для роботи громадським діячем?
На мій погляд, громадський працівник повинен бути відповідальним, креативним, комунікабельним, відкритим та заповзятливим. Ну а інше завжди додасться!
Чи бачите Ви проблему в байдужості та небажанні людей брати участь у громадських справах? Як можна цю проблему вирішити?
Чесно, не бачу в цьому проблеми. Якщо людина не бажає змінювати життя на краще, активно покращуючи все навколо себе, це її особиста справа. Значить, це не є головним, і поліпшення свого життя така людина бачить в іншому. Але в КІБіТ, як і в будь-якому оточенні, можна знайти і протилежних людей, які будуть зацікавлені в громадській діяльності. Тому, проблеми байдужості людей для мене просто не існує.
Наскільки Студентська рада відчуває підтримку адміністрації – деканату і ректорату?
І ректор, і деканат завжди надають підтримку нашої діяльності, вислуховують і беруть до уваги потреби та інтереси студентів. Ми дуже раді зустріти таке розуміння з боку керівництва.
Розкажіть нашим першокурсникам, яким чином вони можуть долучитися до громадського життя КІБіТ?
Щоб долучитися до громадської діяльності КІБіТ, потрібно просто мати бажання зробити світ навколо себе трішки кращим. Ну і звичайно, бажати урізноманітнити свою студентську буденність та студентське життя всього інституту. Ми завжди відкриті до діалогу і з радістю приймемо до свого кола всіх бажаючих!
Висловіть побажання Вашим колегам студентам?
Своїм колегам студентам я бажаю терпіння, старання, прагнення до навчання та розвитку, натхнення і гарного настрою. Будемо разом однією командою!