Бізнес-інкубатори в сучасній освіті: КІБіТ реалізує стратегію майбутнього 4.0.!

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниБізнес-інкубатори в сучасній освіті: КІБіТ реалізує стратегію майбутнього 4.0.!

Що б стати успішним бізнесменом та інноватором, необхідно не тільки мати ідеї для бізнесу, але й знати механізм їхньої правильної реалізації. А де ж майбутні випускники Київського інституту бізнесу та технологій зможуть впровадити у життя свої проектні плани? Де зможуть навчитися вести власний бізнес? Правильно, у бізнес-інкубаторах! Сформувати власну команду та знайти перспективних інвесторів є головним завданням підприємця, яке варто вирішувати вже під час навчання.

«Університет 4.0.»: Бізнес-інкубатор як складова навчального процесу

Сучасний навчальний заклад давно перестав орієнтуватися на запити індустріальної цивілізації та працювати за схемою «начитування-перевірка-оцінки». Відмінною рисою університету майбутнього є формування компетентних технологічних фахівців з умінням навчатися протягом усього життя. Сьогодні роль університетів в бізнес навчанні реалізовується у наступних постулатах:

  • Університет стає інтелектуальним парком з індивідуальними траєкторіями як для тих, хто вчиться, так і для тих, хто працює
  • Поширення мережевих організацій
  • Технологізація комунікацій
  • Робота із штучним інтелектом
  • Університет стає суспільним інститутом, який забезпечує розвиток людини протягом усього життя
  • Матеріальна база крім аудиторного фонду, бібліотек, лабораторій включає в себе технопарки, громадські центри та бізнес-інкубатори

Лекції, практичні заняття, майстер-класи та тренінги є невід’ємною частиною навчального процесу прикладного навчального закладу, однак вони не завжди дають відповідь на питання: «Як створити свій бізнес?» Кожен із потенційних вступників повинен знати про можливості практичного застосування здобутих теоретичних знань, а також «прокачених» практичних навичок.

Отже, бізнес-інкубатори при університетах – це:

  • Відповідь на питання, як правильно почати свій бізнес
  • Допомога в розробці та удосконаленні проектів майбутніх випускників
  • Майданчики для здійснення підприємницької діяльності різного рівня та масштабу
  • Можливість зайняти власну нішу у вітчизняному бізнесі

Провідні європейські країни давно практикують зміст entrepreneur інкубаторів для розвитку у студентів підприємницьких навичок та компетенцій. І під час вручення диплому випускники є підприємцями, які міцно стоять на ногах із перспективою подальшого розвитку.

Бізнес-інкубатори в українській освіті – новий етап у розвитку вітчизняного підприємництва

Головна проблема навчальних закладів України – невідповідність теорії та практики. Навіть найбільш продуманий тренінг є лише поставленим експериментом, і далеко не завжди є співзвучним реаліями, із якими зіткнеться майбутній випускник. В результаті українська економіка одержує не креативного реформатора, а лише некомпетентного фахівця, який закінчив «курси бізнесу». Яким же чином може відбуватися конструктивна взаємодія вузу із майданчиками для підприємництва?

Консультації тренерів та менторів. Кожен проект вимагає індивідуального підходу, і студент не завжди може отримати потрібні знання в рамках навчального процесу. Одним необхідні додаткові тренінги особистісного зросту, іншим – сформувати вміння розраховувати бюджет, третім – навчитися приймати людей на роботу і т.д. А кінцевий результат діяльності бізнес-інкубаторів – проект «під ключ», що має на увазі підбір індивідуальної траєкторії реалізації під кожного учасника програми.

Офісний простір для роботи. Досить складно знайти клієнтів, не маючи власного офісу. Надання власного простору для роботи із метою формування цільової аудиторії – одна із головних переваг функціонування підприємницьких майданчиків.

Пошук компаньйонів. Ідеї ​​бізнесу рідко реалізовуються кимось одним, а пошук гідного партнера є великою проблемою. Регулярні зустрічі із однодумцями допоможуть вам визначитися із майбутнім компаньйоном, з яким ви зможете примножити ваш добробут.

PR кампанія. Ви створили якісний продукт, і не знаєте, що з ним робити? Досвідчені PR технологи допоможуть вам просунути його на ринок із максимально високим рівнем споживчого попиту.

Зустрічі з інвесторами. Інвестиційний клімат України є досить сприятливим для реалізації власних проектів. І в більшості випадків доленосна зустріч стартапперов та інвесторів відбувається саме в бізнес-інкубаторах, де гарантується чесність та відкритість переговорів.

Українська економіка потребує нових інноваційних кадрів які зможуть гідно представити її на світовому ринку, тому завдання бізнес навчання в Україні – налагодити взаємодію навчальних закладів та майданчиків для бізнесу із метою формування підприємців інноваційного типу.

Місце бізнес-інкубаторів в навчальному процесі КІБіТ

Київський інститут бізнесу та технологій є одним з лідерів вітчизняної бізнес освіти та активно впроваджує в процес навчання інноваційні методики. Навчальні плани Інституту містять «практичний» модуль, під час якого студенти відвідують провідні українські підприємства, а також проходять практику.

Однак робота на підприємствах далеко не завжди дасть відповідь на питання: «Як відкрити свій бізнес?», Тому крім співпраці із провідними вітчизняними компаніями, КІБіТ вирощує власних бізнесменів в безпосередній співпраці із майданчиками для підприємництва. Яким же чином ми здійснюємо виховання бізнес-кадрів?

Освітня програма «Enterpreneurship». Одним із пріоритетних напрямків підготовки є автономна бізнес-орієнтована програма «Підприємництво» («Enterpreneurship»), де студенти навчаються згідно із проектною методикою, і після закінчення отримують не тільки диплом бакалавра, а й повне уявлення, як розпочати власний бізнес.

«Start Up академія КІБіТ». Щорічно всі охочі студенти Інституту беруть участь в реалізації стартапів. Хлопці та дівчата поділяються на групи і кожна з них стає згуртованою командою. Члени команди приміряють на себе ролі: керівника проекту (СЕО), директора із маркетингу (СМО), фінансового директора (СFO), менеджера з інновацій (CIPO), а також менеджера із реалізації програмного забезпечення ( CTO). Протягом декількох місяців під керівництвом досвідчених наставників-менторів відбувається перетворення бізнес ідей у ​​виробництво готового startup проекту, який можна презентувати інвесторам.

Модульні програми, орієнтовані на розвиток як індивідуального, так і корпоративного підприємництва в різних аспектах, а також успішного управління кар’єрою. Після закінчення програм випускники стають володарями сертифікату МВА.

В процесі реалізації бізнес-програм КІБіТ здійснює тісне співробітництво із різними бізнес-інкубаторами, в тому числі «1991Open Data Incubator» та «iHUB». У співпраці із бізнес-майданчиками наші студенти отримують:

  • Участь в майстер-класах, хакатонах та конференціях
  • Індивідуальні консультації
  • Готові проектні рішення
  • Рекламну кампанію
  • Технологічне забезпечення
  • Споживчу аудиторію

Київський інститут бізнесу та технологій є не тільки флагманом в області техно та бізнес-освіти, але й майданчиком підприємницької екосистеми. У процесі навчання ми реалізовуємо стратегію «Університет 4.0» та ставимо собі за мету розвиток кадрового потенціалу бізнесу країни. Співпраця із бізнес-інкубаторами є невід’ємною складовою нашої діяльності, без якої неможливо створити справжнього бізнесмена сучасного зразка. Ми не просто навчаємо підприємців, а створюємо їх!