Київський інститут бізнесу та технологій є інтернаціональним ВУЗом, в якому навчаються студенти більш, ніж із десяти країн. Сьогоднішній гість нашої рубрики «Знайомимося із студентами» – студент підготовчого відділення, нігерієць Ajayi O.D., більш відомий аудиторії КІБіТ під ім’ям Тайо. Активний та допитливий студент не тільки досяг великих успіхів у навчанні, а ще й блискуче проявив себе на науковій ниві, ставши лауреатом ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Студент – Дослідник – Фахівець». Про що ж він доповідав? Слово нашому гостю!
Для участі у конференції мною була обрана тема, пов’язана із моєю рідною країною. Я вирішив розповісти про розвиток фотоіндустрії в Нігерії, оскільки завдяки їй наша країна здобула світову популярність.
Сьогодні у нас в Нігерії є фотографи із світовим ім’ям. Однимі з них є співак і фотограф Ті Белло, відомий своєю роботою «Емануель». Також необхідно відзначити Келечі Амабі-Обі, Амазіна Клефа, Етюнде Аєні-Бабаєко та інших. Їхні роботи були гідно представлені на виставках в Бельгії, Британії, Німеччини, США. Є з кого брати приклад!
Щороку в Лагосі, найбільшому нігерійському місті, проходить фестиваль «Lagos photo festival», який сміливо можна назвати ключем до розуміння сучасного африканського мистецтва. У квітні 2018 року в Лагосі також відбувся великий міжнародний захід The Buisness of Photography Conference, де висвітлювалися головні аспекти фотовиробництва, пов’язані із рекламою, бізнесом, модою та іміджем.
Мені здається, що найголовніший жанр в фотографічному мистецтві – портретний. Справді, зробити вдалий кадр крупним планом – досить складно. Якщо раніше портрети малювали художники і перед ними позували годинами, то перед фотографом стоїть набагато складніше завдання – відобразити саме той єдиний момент, який сформує образ людини, зображеної на фотографії. Одяг, поза, вираз обличчя – все це повинно виглядати презентабельно, гармонійно та природно. Саме фотографія допомагає створити людині правильний імідж.
Тому я визначаю фотографію одночасно і як бізнес, і як мистецтво. Незважаючи на те, що професія фотографа більшою мірою пов’язана із зароблянням грошей, він є справжнім художником та творцем нової дійсності.
Розвиток фотоіндустрії в Нігерії дозволив нігерійцям більше дізнатися про своє минуле. краще пізнати свою історію. Як на мене, якщо немає фотографії, історичні факти не отримають широкої популярності. Багато хто використовує фотографію що б розповідати про своє життя, хтось використовує для ребрендингу історії, для когось фотографування є просто розвагою, ну а для деяких це просто банальний спосіб заробляння грошей.
Як на мене, розвиток фотографування в Нігерії дало багатьом людям можливість стати успішним і створило позитивний імідж нашої країни в очах світової громадськості.