Людину на кожному кроці підстерігає безліч ризиків – втрата майна, втрата працездатності в результаті нещасного випадку, пошкодження автомобіля, проблеми із здоров’ям. Ми стикаємося із багатьма випадками і часом буваємо абсолютно непідготовленими, як матеріально, так і морально. На допомогу приходять страхові агенти, які допомагають не тільки вийти із складної життєвої ситуації, але також «підстелити соломку» завчасно. Фаховий коледж КІБіТ запрошує вступників вступити на страхового агента! Навчання в коледжі на спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування» дасть вам нову актуальну професію, із якою ви зможете не просто заробити, а й сформувати у людей нову настанову – безпечне ставлення до життя.
Якщо підібрати три словосполучення для опису професії страховика, то ними будуть – здатність переконувати, швидкість реакції, прагнення бути в тренді страхового бізнесу. Чому саме ці? Тому що описані тенденції є затребуваними і актуальними. У чому саме? Розглянемо на прикладах навчання на страхового агента в нашому коледжі.
Люди за своєю природою є безтурботними, і для багатьох українців тяжкою фінансової повинністю є навіть обов’язкова страховка автомобіля, не кажучи вже про страхування майна або про укладення договору на страхове медичне обслуговування. Переконати тих, хто багато років жив сьогоднішнім днем завдання не з простих, проте саме цьому вчать в коледжі КІБіТ. В рамках навчальних курсів «Страхування», «Соціальне страхування», «Страхові послуги» навчання на страхового агента ведеться в двох напрямках – формування професійних компетенцій та розвиток «soft skills».
Паралельно із фінансовими кейсами, коли студенти вчаться розраховувати ставки із страхових внесків та максимально точно оцінювати збиток за умов настання страхового випадку, в коледжі проводяться тренінги та бізнес-ігри, під час яких перед страховиком ставиться завдання пояснити потенційному клієнту переваги тої чи іншої страхової компанії.
Вважається, що швидкість реакції приходить із досвідом, однак це не про наших страхових агентів. Навчання в економіко-технологічному коледжі адаптовано під реалії сучасного бізнесу, і левова частина навчального процесу присвячена практичному навчанню, що сприяє набуттю досвіду набагато швидше. Під час пар студенти моделюють страхові ситуації (наприклад, пряме врегулювання ДТП або невідкладна медична допомога), коли потрібно максимально швидко і на місці розрахувати суму страхового відшкодування, в залежності від умов договору та розміру франшизи.
Другий аспект практичного навчання страхових агентів – аналіз документів за реальними страховими випадками, своєрідний «аудит» роботи реальних страхових агентів, коли враховуються помилки попередників.
Крім аудиторного роботи, наші старшокурсники проходять практику в провідних страхових компаніях, і після її закінчення їх можна сміливо назвати досвідченими фахівцями, яких можна відпускати в «вільне плавання» безмежним океаном страхових ризиків.
Вітчизняний страховий бізнес весь час розвивається, проте завдання багатьох страхових компаній – втриматися на ринку за будь-яку ціну, тому на своїх курсах страхування вони приділяють більше уваги маніпулятивним прийомам для продажу полісів, ніж глобальній стратегії розвитку і підвищення ефективності продажів в цілому. І дарма, адже сучасний ринок страхування активно впроваджує діджитал системи і страхування за допомогою мобільних додатків, що збільшує конкуренцію серед страховиків, і підвищує вимоги до їхньої кваліфікації. При відповіді на питання: «Як стати страховим агентом високого класу?» слід врахувати, що в даний час на ринку страхових послуг цінується вміння формувати у потенційного клієнта установку на безпечне мислення, підбирати для кожного оптимальну програму, своєчасно відшкодовувати збитки і т.д.
Крім високого професійного рівня знань навчання на страхового агента майбутнього має формувати відповідні особистісні якості (соціальна відповідальність, багатозадачність, установка на безпечне ставлення до життя), а також менеджерські компетенції (робота в команді, тайм-менеджмент, дотримання «dead line» і т. д.). В економіко-технологічному коледжі КІБіТ велика увага приділяється міждисциплінарного підходу – крім викладання фінансових дисциплін студенти отримують потужну психологічну і менеджерську підготовку, що сприяє отриманню майбутніми страховими агентами саме профільної освіти.
Навчання в коледжі Київського інституту бізнесу та технологій – підготовка сучасних фахівців широкого профілю. Наші випускники залишають коледж із великим багажем актуальних знань про всі новинки ринку. У зв’язку з вступом в дію медреформи, медустанови перейшли на систему страхування, де роль страховика буде виконувати Національна служба здоров’я України (НЗСУ). Після вступу в дію медреформи поняття «безкоштовна медицина» фактично скасовується, безкоштовним залишається лише маленький перелік послуг, саме тому роль страхових компаній, які страхують життя і здоров’я буде зростати. Також буде зростати кількість індивідуальних і корпоративних програм, які зможе підбирати і скласти лише фахівець, який має профільну освіту. Таким чином, навчання на страхового агента стає ще більш актуальним, так як підготовка фахівців в КІБіТ буде здійснюватися в двох напрямках – для роботи в НСЗУ і в комерційних організаціях.
Якщо після закінчення економіко-технологічного коледжу немає бажання залишатися на посаді простого страхового агента, навчання в Київському інституті бізнесу та технологій на спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» відкриє шлях для розвитку кар’єри та перспективу зайняти керівну посаду в страховій компанії. При цьому не доведеться вчитися ще чотири роки, так як програма коледжу адаптована під навчальні плани Інституту, і наші випускники вступають одразу на третій курс.
Хочеш дізнатися як стати страховим агентом, здобути профільну освіту та зробити світ безпечнішим? Вступай до економіко-технологічного коледжу КІБіТ!