Покоління «Z» – енергійні і рішучі молоді люди, спраглі змін. Своїми планами по роботі в проекті «Агенти змін» поділилася студентка спеціальності «Менеджмент», лауреат щорічної міжнародної науково-практичної конференції КІБіТ, Валентина Криворучко.
У мене не було сумнівів, чи брати участь у щорічній конференції КІБіТ «Студент-Дослідник-Фахівець», проте не хотілося, що б це було просто «для галочки». Будь-яка робота – цеглинка в будівлі мого майбутнього професіоналізму, тому було реальне бажання розкрити по-справжньому цікаву проблему.
Тому я вирішила презентувати проект «Агенти змін», який можна вважати креативним, сучасним, і головне, актуальним.
Ще до знайомства з проектом моє захоплення викликала особистість його засновника Ігоря Скляревського, який залишив роботу в Харкові і переїхав до Києва, що б щільно зайнятися створенням в очах звичайних людей зовсім іншого образу нашої столиці.
Поясню на прикладі. Сама я не є корінною киянка, закінчила школу в Запорізькій області в місті Енергодар, і після дев’ятого класу приїхала навчатися до Києва в КІБіТ. Мені було дуже важко адаптуватися в такому великому місті – здавалося, що все орієнтири створені якраз для тих, хто і без всяких підказок повинен знати куди йти. Коли їдеш в метро в «годину пік», просто не встигаєш збагнути, куди треба йти, як розібратися і знайти свій шлях у цьому величезному людському потоці. На пошук транспортних розв’язок, визначних пам’яток, адміністративних будівель доводилося витрачати дуже багато часу.
Саме тому я активно підтримала ініціативу із створення проекту «Агенти змін». Програма спочатку функціонувала просто як волонтерська група, яка займалася оптимізацією транспортних маршрутів. Істотним проривом стала нова карта метро. Детальна, але в той же час легка для сприйняття інформація, нанесена на цій карті, змогла повністю змінити життя столичних жителів, проінформувати про найбільш зручні маршрути та транспортних розв’язки.
В принципі, мені складно назвати пріоритетним якийсь конкретний проект. Пропозиції із озеленення Подолу, відкриття курсів Urban Design, рекомендації з оновлення фасаду в Пасажі – все це викликає у мене глибоке захоплення і жвавий інтерес.
Втім, особливим пунктом можна виділити роботу із заміни табличок. Напевно під час прогулянки по Києву кожен із нас бачив цей «зоопарк» табличок, в яких абсолютно неможливо розібратися. Волонтери із «Агентів змін» створили стильний та впізнаваний дизайн, який чудово прочитується на будь-якій будівлі – будь вона стара, нова, історична або сучасна.
Ступінь моєї участі в проекті «Агенти змін» поки залишається на рівні наукового інтересу. Однак при підготовці до конференції я вивчила багато аспектів їхньої діяльності і після закінчення навчального року, коли стане більше вільного часу, планую запропонувати свої послуги в якості волонтера. До речі, моя участь у конференції мала також і приємний практичний бонус. Крім звання лауреата я отримала в подарунок класні 3D-окуляри, які безсумнівно знадобляться мені в подальшій роботі, коли буду виконувати презентації і створювати креативні відеоролики.
Які завдання я б могла б виконувати? Мене цікавлять всі ініціативи, що розробляються «Агентами змін», тому спробую проявити себе у всьому. Я – представник нового покоління, тому однозначно зможу принести в проект свіжі ідеї.