Другий рік поспіль ми співпрацюємо з Публічною бібліотекою імені Лесі Українки (вул. Олександра Кониського, 83-85, м. Київ). Прикметно, що листопад став знаковим для «скарбниці книг», яка відзначає 80-річчя. Святкова атмосфера поєднання освітньо-наукового і культурно-мистецького складників панувала протягом засідання гуманітарної секції, роботу якої вітальним словом відкрила Олена Яковлева – ректорка Київського інституту бізнесу та технологій, докторка наук, професорка. Віддана шанувальниця літератури й мистецтв зазначила, що, незважаючи на фахові пріоритети КІБіТ – галузі економіки, ІТ і психології, саме гуманітарна сфера дає морально-етичний фундамент для всебічного розвитку людини, її духовності й інтелекту.
Відомий поет, лауреат міжнародної україно-німецької премії імені Олеся Гончара, культурний діяч і завідувач відділу бібліотечних комунікацій Публічної бібліотеки імені Лесі Українки Віталій Білозір запалив аудиторію декламацією власних віршів, а потім пояснив роль і значення книги й бібліотеки у цифровому суспільстві та в сучасному світі загалом, що забезпечує градацію людини у формуванні естетичного смаку та справжніх цінностей.
Народна артистка України й художня керівниця ансамблю «Благовість» Тетяна Кумановська розкрила феномен української пісні у цифрову добу.
Важливість розвитку критичного мислення і самосвідомості навіть за хаотичного сьогодення довів доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент Української академії політичних наук, професор кафедри гуманітарних та фундаментальних дисциплін КІБіТ Віктор Щербина у доповіді «Мистецтво успіху в “суспільстві вражень”».
Значення критичного мислення та творчого підходу в освіті висвітлила студентка НАУКМА Олександра Никикфорук.
Але контролювати емоції у повсякденні через вплив надшвидких змін можна тільки завдяки опануванню методів психологічної підготовки передусім в екстремальних умовах. Саме тому кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри гуманітарних та фундаментальних дисциплін ЖФ КІБіТ Даніїл Миценко представив чіткий алгоритм, який допоможе впоратись із тривогою та «увімкнути» критичне мислення.
Натомість наші молодші колеги – студентки ЖФ КІБіТ – зосередились на висвітленні переваг, недоліків та викликів цифровізації. Так, Анна Яковишина проаналізувала техніки креативності. Поліна Бойченко пояснила особливості використання штучного інтелекту для ефективного вивчення іноземної мови, Ольга Куликівська під керівництвом старшої викладачки Тетяни Ковтун визначила домінанти цифрового освітнього простору.
Підсумувала результати впровадження і виклики «цифрових» тенденцій у науково-освітньому просторі докторка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри ГФД Київського інституту бізнесу та технологій Тетяна Ткаченко.
Кульмінацією засідання гуманітарної секції зокрема та заходу «ТИЖДЕНЬ НАУКИ» загалом став неперевершений виступ ансамблю «Благовість», який укотре довів, що тільки людина може створювати справжні перлини нашого буття.
Робота гуманітарної секції показала позачасовість питань, пов’язаних із розвитком людини, яка має постійно вдосконалюватись, гармонійно врівноважуючи «красиве і корисне», духовне та матеріальне, особисте й загальнолюдське.