В широкому сенсі тренінг – це «прокачування» певних навичок за допомогою вправ і практик. Сучасний бізнес або психологію абсолютно неможливо уявити без коучингу. Але хороші фахівці починають практикувати тренінгові методики ще раніше – в процесі здобуття вищої освіти.
Тренінги в рамках навчальних спеціальностей.
В рамках вищих навчальних закладів тренінгові методики поділяються відповідно до напрямів підготовки студентів.
Менеджмент. У процесі отримання бізнес освіти людина повинна не тільки засвоїти теорію, а й навчитися застосовувати її на практиці. У менеджменті та маркетингу тренінги проходять за принципом вирішення проблемних кейсів. Наприклад – ситуація, де роботодавець повинен звільнити співробітника, не боючись зустрічного позову. Аудиторія ділиться на групи, пропонуються та обговорюються різні варіанти рішень.
Психологія. Головний метод тренінгів з психології – рольові ігри. В процесі гри відбувається безпосереднє «вживлення» в роль. Наприклад, моделюється ситуація прийому у психотерапевта. Завдання лікаря – допомогти клієнту і запропонувати рішення його проблеми, завдання пацієнта – побути в ролі запитуваного, тобто описати типові прояви ситуації, яка розглядається (розлучення через побутові проблеми і т.д.)
Педагогіка. У педагогіці існує багато різних тренінгових практик, але найпопулярнішими теж є, рольові ігри. Педагогічний напрям диктує певні сценарії і трактування ролей. Також широко використовуються коучингові практики з ораторського мистецтва та вміння правильно викласти свою точку зору. Важливими будуть заняття з формування емпатії як здатності відчувати емоційний стан співрозмовника. Сучасні люди дуже тендітні, педагогу потрібно вчитися не тільки їх розуміти, а й відчувати.
Тренінги особистісного зростання: стати успішним.
Існує окремий напрямок тренінгів, пов’язаний з особистістю. В рамках ВНЗ вони носять міждисциплінарний характер і не прив’язуються до якогось навчального курсу. Сфера застосування подібних тренінгів досить широка – навчальний процес, бізнес, реклама, психологія, соціальна робота, спорт і т.д. Наприклад, для доброго ведення бізнесу важливо мати гарну самооцінку, ефектно виглядати, вміти правильно подати себе і свій товар. Бути успішним – ось чому навчають тренінги для керівників. Для студентів ВНЗ подібні заняття будуть безцінною практикою і вікном можливостей для розвитку.
Тренінги особистісного зростання мають кілька ступенів, згідно якостями,що потребують розвитку.
Створення концепції «Людина-бренд». Зовнішній вигляд може сказати дуже багато. Одяг, макіяж, жести, міміка, голосові інтонації несуть певні смислові навантаження, за якими грамотний стиліст прочитає людини як відкриту книгу. Адже не дарма існує прислів’я «Зустрічають по одягу, проводжають по розуму». Уміння сформувати свій «продаваний» образ – необхідний навичок для успішної особистості.
Тренінги на всебічний розвиток. Формування успішної людини – процес непростий, для цього потрібно розвинути в собі багато різноманітних якостей. Розвиток емпатії, ораторського мистецтва, здатності вести переговори, вміння концентруватися на важливих речах і т.д. – далеко не повний список завдань для тренінгових занять в цій галузі.
Формування здібностей до логічного мислення. Зустрічають то по одягу, але проводжають по розуму. Для хорошого фахівця недостатньо бути просто «вітриною» компанії. Якщо він хоче бути її обличчям, зовнішня фактура повинна підкріплюватися внутрішнім змістом. Тренінги та семінари по формуванню логічного мислення навчають аналітичним здібностям і вмінню працювати з інформацією.
Практичні семінари: вирішення конкретних завдань.
У навчальному процесі використовуються різні практики для вирішення завдань локального типу – проведення співбесіди, вибір професії, зняття стресу і т.д. Розглянемо найбільш цікаві з них.
Профорієнтація. Вибір майбутньої професії дається дуже складно. Іноді підліток просто не в змозі зрозуміти, що йому потрібно і до чого у нього здібності. Для таких людей тренінг з профорієнтації – необхідна річ. Він допоможе визначити схильності людини до того чи іншого роду діяльності. Дана методика активно використовується коледжами та вищими навчальними закладами Києва.
Психодіагностика. Здібності людини доповнюються її психологічними особливостями. Виявити рівень емоційності, визначити тип темпераменту, зрозуміти ступінь відкритості для суспільства – завдання психодіагностики як практики.
Танатотерапія. Іноді людину потрібно «зрушити» з мертвого місця і надати їй іншого сприйняття. Танатотерапія (походить від давньогрецького бога смерті Танатоса) змушує людину переживати емоційний стан страху смерті, коли людина може переосмислити все своє життя по-новому. У вищих навчальних закладах рекомендується використовувати цей метод в «полегшеному» варіанті – переглядати соціальні відеоролики або обговорювати та моделювати ситуації.
Коучинг в Київському інституті бізнесу і технологій.
Отримання знань вимагає своєї перевірки і застосування. Дуже важко вчити все по книгам, і не відчувати результатів своїх зусиль, Рішуче відкидаючи формалістичний підхід до навчання студентів, Київський інститут бізнесу та технологій сповідує принцип “Learning by doing” – «Вчитися на практиці». Проведення тренінгів в стінах інституту – обов’язкові заходи, без яких неможливо відпустити своїх випускників в життя. Так які основні навички практикують студенти КІБІТ?
Тренінги з комунікації. Уміння спілкуватися – головна позитивна здатність людини. Ще більше цінується ця здатність в сфері бізнесу. Налагодити контакти з людьми, правильно викласти свої погляди, прийти до продуктивного консенсусу – необхідні якості для майбутніх співробітників або підприємців.
Робота з мотивацією. Епоха роботи «з-під палки» відійшла у минуле. Неправильно мотивований працівник ніколи не видасть гарний результат, як би він не боявся. Уміння налаштувати людей на роботу – вагома перевага майбутнього керівника.
«Команда освіти». Кожне підприємство – злагоджено працююча команда. За допомогою даного тренінгу студенти КІБіТ активно розвивають командні якості – вміння кооперуватися і разом працювати на результат.
Також неодноразово в рамках співпраці з психологічним центром «Корекційно-мотиваційна терапія» в Київському інституті бізнесу і технологій проводився цикл тренінгів з тематики «Емоційний інтелект» і «Мотивація».
Шановні студенти та викладачі! Київський інститут бізнесу та технологій прагне сформувати всебічно розвинену особистість з творчим сприйняттям дійсності. Не бійтеся спробувати, прийміть участь у наших тренінгах і семінарах! Тут немає відмінників або двійошників, сильних або слабких, розумних чи дурних, старших або молодших. В нас повністю відсутнє шаблонне мислення! Головний критерій – ваш інтерес до занять. Боїтеся розкритися, або не знаєте, хто ви є? Відвідайте тренінги КІБІТ і отримаєте потрібні вам відповіді!