Студенти Житомирської філії КІБіТ: головним для співробітника є самомотивація

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниСтуденти Житомирської філії КІБіТ: головним для співробітника є самомотивація

Робоча група – одна із найбільш ефективних методик в галузі досліджень управлінських процесів. Одним із тих, хто взяв на озброєння цей прогресивний метод, є Житомирська філія КІБіТ. Беручи участь у щорічній міжнародній науково-практичній конференції «Студент – Дослідник – Фахівець» студенти Житомирської філії КІБіТ досить часто практикують групову учать та проведення практичних експериментів. В 2018 році студенти спеціальності «Менеджмент» Яскевич Марина, Гаєвська Христина. Соколенко Марина та Шлапак Віталій  стали лауреатами секції «Проблеми менеджменту та маркетингу» із темою «Проблема мотивації працівників на виробництві».  Після закінчення конференції та отримання заслуженої винагороди – сертифікатів лауреатів, молоді люди розповіли нам більш детально про свою тему та поділилися власними міркуваннями щодо результатів проведеного групою експерименту.

Проблема ефективної мотивації робітників на підприємствах в усі часи була чи не найактуальнішою серед всіх інших проблем на виробництві. Саме тому ми зосередилися на питанні: «Яким чином можна покращити роботу підприємств шляхом правильної мотивації співробітників?». Ми вирішили провести експериментальне групове дослідження, яке розділили на два етапи.

Перше, що ми зробили – провели опитування на вулиці, питали у перехожих, де вони працюють, і що їх мотивує. Другим етапом нашого експерименту стало узагальнення даних, які отримали в результаті опитування робітників та керівництва на виробничих підприємствах.  На протязі навчального року ми відвідали декілька провідних підприємств Житомирської області – «FAKRO», «Галекс-Агро», «Ферпласт», меблеву фабрику «Мірт», «Електровимірювач», «KIA General Motors» та ін., і також провели опитування, яким чином відбувається мотивація працівників.

В результаті ми визначили декілька факторів, які могли б сприяти підвищенню рівня мотивації співробітників. Найпопулярнішим із них, звичайно, стало підвищення заробітної плати, адже працювати за малі гроші, погодьтесь, достатньо важко та неприємно.

Вагомим фактором є дружній колектив. Першочергове завдання керівника – налагодити робочу атмосферу серед працівників, виключити всілякі інтриги, «підсижування», конфлікти і т.д. Люди повинні працювати злагоджено та бути націленими на результат.

Не останню роль відіграють правила безпеки. Багато рядових співробітників виразили думку, що хотіли б працювати в більш комфортних умовах та не турбуватися за своє здоров’я. Нажаль, далеко не всі підприємства дотримуються правил техніки безпеки на всі 100%, проте більшість із них вже вживає заходи для удосконалення інструкцій та нормативної бази.

І останнім, найбільш визначальним, на нашу думку, фактором, виступила самомотивація, коли людина здатна мотивувати саму себе. Якщо співробітник буде мати відповідну настанову на роботу, йому не будуть потрібні додаткові заохочення. Перш за все людині потрібно чітко визначити, чи «її» це робота, чи потрібне це місце взагалі, а якщо потрібне, то на які перспективи можна очікувати.

Виходячи із отриманих висновків треба налаштовувати себе відповідним чином, мотивувати на ефективну роботу, незалежно від обставин, які тебе оточують. Людина повинна впорядкувати своє життя, знайти саме ту справу, яка їй буде подобатися, тоді і праця її стане більш результативною.

Взагалі, мудрий керівник повинен вміти знайти підхід до кожного. Якщо працівник виконав дуже складне або велике за об’ємом завдання, неодмінно потрібно похвалити хоча б на словах. Також потрібно розробити систему грошових премій, сертифікатів, скласти гнучкий графік, який буде зручний усім.

Мотивувати потрібно не тільки матеріальним, але і духовним. Співробітник повинен знати, що він не лише маленький гвинтик великої машини, який можна у будь-який момент замінити, а цінний кадровий ресурс.

На останок хотілось б побажати всім зробити професійну кар’єру та знайти своє місце у житті. Пам’ятайте, що не потрібно зупинятися на чомусь одному, а треба постійно себе мотивувати та оминати перешкоди, які трапляються на вашому шляху. Якщо відбувається падіння, то треба одразу підніматися, адже при відповідній мотивації ви рано чи пізно обовязково виберетеся на вершину!