Артур Бадоян: «Я дізнався багато нового про технології»

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниАртур Бадоян: «Я дізнався багато нового про технології»

БадоянУ липні 2017 року Київський інститут бізнесу та технологій спільно з Білоруським державним технічним університетом провів міжнародне літнє стажування. Після стажування студентів БГТУ в Києві, студенти КІБіТ пройшли стажування в Мінську. В якості структурного підрозділу Інституту, фаховий коледж КІБіТ делегував для поїздки 5 студентів. Своїми враженнями від міжнародного стажування поділився Артур Бадоян – студент 4 курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія».

Отже, Ви з групою ваших колег побували на міжнародному стажуванні в Білоруському державному технічному університеті. Поділіться Вашими загальними враженнями.

В цілому, мені все дуже сподобалося. Білоруські студенти прийняли дуже добре, дуже сподобався їхній університет, ми відвідували підприємства, бували на екскурсіях. Враження від цього стажування залишилися дуже хороші, навіть хотілося б ще поїхати, може, на інше стажування. Від КІБіТ нами займалася заступник декана з виховної роботи Любов Володимирівна Терехова.

Спочатку ми оселилися в гуртожитку, а потім були в університеті (БГТУ). Нас ознайомили з університетом – декан розповідала різні історії про Білорусь та університет зокрема, потім все показали і розповіли, де що знаходиться. Кожен наступний день ми відвідували різні місця – підприємства, музеї, нам показували центр міста і т. д. У лабораторії БГТУ ми своїми руками робили блокноти

Які підприємства відвідали студенти коледжу КІБіТ? Що Вам запам’яталося найбільше?

Ми були в різних місцях: Будинку друку, Національній бібліотеці Білорусі, Мінському тракторному заводі. Найбільше мені сподобався тракторний завод, дуже захоплююче. Реально дивує – який обсяг та кількість продукції. Нас водили по цехам, ми бачили, як працюють верстати та виготовляють запчастини, виробляють та випускають самі машини.

Ви – студент технічної спеціальності. Оцініть технологічний рівень Національної бібліотеки Білорусі?

За 12-ти бальною шкалою поставив би 12, дуже сподобалося. Дуже цікаве обладнання – як перевозять книги по верху, система їхнього зберігання. У будівлі є тренажерний зал, їм може користуватися кожен, хто має читацький квиток. Бібліотека має охорону, але нашу групу супроводжував тільки гід.

Музей уні-ту

«Організація стажування була на дуже високому рівні»

Стажування було розбавлена приємними моментами культурного дозвілля. Яке враження справило на Вас культурна спадщина Мінська?

Мені дуже сподобалася кухня та їхні національні традиції. Справила враження Національна бібліотека – оригінальна будівля, можна сказати, пам’ятка сучасної культури. Їхня Плошча Незалежнасці схожа на наш Майдан Незалежності. Крім того, в Мінську дуже чисто і красиво, дуже хороші правила, у нас все-таки трохи бруднувато.

Пару слів про рівень організації. Як проходили контакти з факультетом прінттехнологій і медіакомунікацій БГТУ?

Організація стажування була на дуже високому рівні. Білоруські студенти зустріли нас дуже добре – радили куди краще сходити, які місця відвідати, всіляко допомагали. Викладачі також дуже нас опікали.

Ваша думка, наскільки сильно відрізняється навчальний процес в БГТУ та КІБіТ?

Якщо чесно, ми з ними в подробицях про навчання не розмовляли, більше про країну. Ну а, в загальному, своїм навчанням дуже задоволені, у них горять очі, коли вони говорять про видавничу справу, добре вчаться, добре відгукуються про викладачів.

Наскільки корисною була дана стажування саме для Вас? Розкажіть про придбаний досвід та навички.

badoyan master klassЯ дізнався багато нового про технології, які у них там є. Що стосується практичних навичок, дуже сподобався майстер-клас із палітурної майстерності – своїми руками зробив блокнот.

Чи змогли б повторити?

Чому ні, головне, що б були технології та апарати, які там стоять – дуже зручно, вони нам допомогли все рівно вирізати. Блокноти робилися різних розмірів і з різними обкладинками – хто як хотів, так і робив.

Можна сказати, що ви придбали нових друзів або добрих знайомих серед білоруських студентів?

Так, ми спілкувалися з дівчатами та хлопцями. Дуже відкриті студенти, були на стажуванні в Києві і розповідали, що їм дуже сподобалося. Я їх додав у Facebook, будемо спілкуватися і, думаю, навіть бачитися, якщо вони захочуть приїхати до нас або ми знайдемо можливість приїхати до них.