Зараз весна, не за горами ЗНО, іспити і багато школярів задаються таким актуальним питанням: куди б вступити після 9 і 11 класу? Все частіше і частіше останнім часом ми чуємо про спеціальність соціального працівника. Давайте розберемося, хто це насправді.
Соціальна робота – це спеціалізована діяльність з обслуговування та соціального захисту окремих груп і категорій населення.
У Європі та США бути соціальним працівником досить таки вигідно і престижно. Наша ж країна тільки починає долати стереотипи, які склалися в цій сфері.
Соціальний працівник – це кваліфікований консультант і комунікатор. Він вміло оперує законами України, використовуючи їх для вирішення кризових ситуацій, разом з клієнтами створює програми та механізми виходу зі складних ситуацій.
У вирішенні соціальних питань він має вплив у представників державної влади, благодійних фондів та організацій.
Особливості роботи
Фахівці, які закінчили коледж або інститут покликані пом’якшувати соціальні конфлікти і покращувати міжособистісне взаєморозуміння.
Ви не повірите, але соціальний працівник – це «універсальний боєць». Так, з одного боку йому необхідно знати і соціологію, і психологію, і право, і психіатрію. Але з іншого боку його універсалізм зумовлений і має задані межі, які залежать від життєвих проблем клієнта.
Соціальний працівник не замінює психолога, соціолога або педагога. Так само, як і всі разом узяті фахівці не можуть підмінити або замінити соціального працівника. Соціальна робота як професія має ще одну ключову особливість: вона включає в себе елементи різних професій.
Де і ким можна працювати?
Не забувайте, що в соціальній роботі ваші таланти матимуть визначальне значення. І саме ви, а не ваше знання – це ключовий інструмент в роботі.
Підготуйтеся до того, що вам потрібно буде багато розмовляти з людьми, приймати відповідальні рішення, творчо мислити і знаходити вихід з будь-якої ситуації.
Так, фахівець в цій сфері цілком може працювати соціальним інспектором, психологом, працівником соціального центру, соціологом, фахівцем служби зайнятості і т.д.
Коли ви вступите на соціальну роботу і закінчите вчитися, то при складанні резюме пам’ятайте, що на вас працюють такі факти, як різноманітна участь у волонтерських та студентських ініціативах. Все це безумовно підвищить вашу значимість перед потенційним роботодавцем.
Один з найпростіших способів отримати роботу – це звернутися в місце, де ви проходили практику (якщо вас це місце роботи влаштовує). Цілком ймовірно, що керівництво обере вас як людину, яка куди краще знайома з роботою і колективом, ніж хтось з боку.
Куди вступати?
Стати соціальним працівником насправді не так вже й складно. Складно стати дійсно хорошим соціальним працівником: не так багато навчальних закладів, які готові підготувати фахівців, готових йти в ногу з сучасністю.
Можна стати соціальним працівником і в Києві. При цьому майбутньому студенту можливо варто задуматися, який ВНЗ потрібно обрати для того, щоб отримати дійсно сучасну і якісну освіту соціального працівника.
При цьому можна вступити до інституту або ж в коледж. Задумайтесь, можливо ви не хочете втрачати свого часу і вам потрібна спеціальність вже зараз?
Зверніть увагу на коледж Київського інституту бізнесу і технологій. Тут кращі студенти коледжу мають можливість працевлаштуватися за місцем проходження практики, а освіта побудовано таким чином, що ви зможете отримати саме ті практики і вміння, які вам дійсно потрібні.
Можливо це те саме місце, куди варто вступити після 9 класу.