Кожен студент стикався зі складною дилемою вибору ВНЗ, спеціальності та форми навчання. Деякі відмовляються вибирати і довіряються батькам або знайомим, деяким все одно куди вступати, аби освіта була безкоштовною. Є й такі, які женуться за дипломом. Загалом, ви все і так знаєте.
При цьому переважна більшість студентів залишаються розчарованими. Чому?
Ця “прекрасна” система освіти
Нам доводиться вчитися в умовах, в яких ніхто не знає, що йому треба. І відповідно, ніхто відповідно нікому не потрібен. Всі тільки намагаються імітувати, що вони чимось займаються. Але насправді незадоволені дві сторони: і студенти, і викладачі. Така система освіти не вигідна нікому. І хоча і самі студенти, і викладачі розуміють ситуацію, але нічого змінити вони не можуть.
Грати в імітації весело перший рік. Можливо навіть другий. Але на третьому і четвертому розумні студенти задаються питанням: “а що ж зі мною і навколишнім світом не так?”.
Що не так з викладачами, студентами, самою освітньою системою? А чи туди я вступив?
Часом це навіть викликає сильний стрес і депресію. І при цьому людина починає замислюватися: чи потрібні всі ці муки заради папірця, який може не знадобитися? Чи потрібно це терпіти?
В чому проблема?
Зрозуміло, ніколи нічого не буває втрачено остаточно. Однак в той момент, коли дійсно розумний студент задумається про вищу освіту і про те, куди потрапив, він зрозуміє що втратив даремно два або три роки свого життя.
Проблем дуже багато. Проблема в сучасній українській освіті. В її архаїчності. У стереотипах, які існують по відношенню до уявної престижності безкоштовної освіти.
Зрозуміло, у кожного можуть бути свої мотиви. Але найчастіше вступник просто думає про те, що він економить гроші батьків, відчуваючу уявну незалежність – це куди простіше, ніж відповідально підходити до вирішення питань.
Що хорошого в платній освіті?
Не можна сказати, що безкоштовна освіта абсолютно безкоштовна. Вам все одно доведеться купувати то одне, то інше. Іноді навіть виникає питання: а чи не простіше заплатити за все і потім менше турбуватися?
Якщо ви дійсно знаєте, чого ви хочете, то варто визнати, що далеко не всі ВНЗ готові надати доступну кількість бюджетних місць, а деякі не мають їх взагалі. У більшості випадків, якщо бюджетних місць небагато, а спеціальність досить популярна, їх швидко займають пільгові категорії громадян. І це значно зменшує ваші шанси.
Однак, якщо ви готові до витрат, то швидше за все, отримаєте те, чого хочете. Ви отримаєте якісну освіту, яка буде потрібна для вашої профорієнтації – тобто матиме достатьо прикладний і практичний характер.
Програма приватних ВНЗ, як можна прекрасно побачити на прикладі КІБІТ, дуже часто доповнюється безліччю додаткових можливостей, екскурсій і тренінгів. І більш того – вони спеціально підібрані і розраховані на студентів.
У КІБІТ ви зможете знайти все те, що вам потрібно, щоб не втрачати час даремно – економію власних ресурсів, постійну співпрацю студента і викладача і дійсно важливі і потрібні знання.
Платна освіта – це вигідний депозит в майбутнє, адже такі інвестиції обов’язково окупляться. Тоді як далеко не кожна безкоштовна освіта буде оцінена майбутнім роботодавцем.
Розумні люди не повинні себе мучити “безкоштовною освітою” тільки для того, щоб заощадити сімейний бюджет на чотири роки. Вам потрібно розвиватися і рухатися далі. А це краще робити прямо зараз: ставити конкретні цілі і виконувати їх. Та й чи зумієте ви потім знайти себе, втративши стільки часу?