Знання, отримані в аудиторії, не зможуть добре засвоїтися, якщо не будуть підтверджені практичними прикладами. Тому освітній процес економіко-технологічного коледжу КІБіТ передбачає наявність практичного модуля, коли для студентів проводяться екскурсії на виробництво. Хлопці та дівчата відвідують заводи, фабрики, компанії, корпорації та інші бізнес підприємства. Що ж вони при цьому отримують?
Виробничі екскурсії: плюси без мінусів
Молодим людям, які планують вже через кілька років здійснювати виробничу діяльність, притаманне прагнення дізнатися, як відбувається робочий процес «зсередини» Практичний модуль коледжу КІБіТ надає студентам цю можливість. У чому ж полягають позитивні сторони відвідування підприємств?
Знайомство із виробництвом. Неможливо стати гарним девелоппером або фінансовим директором компанії, якщо не знаєш, чим ця компанія займається. Адже яким чином можна розраховувати обсяги продажів, наприклад, порцеляни, якщо не маєш уявлення про алгоритм та терміни її виготовлення? Або та ж екскурсія до кондитерської фабрики відкриє майбутньому співробітнику маркетингового відділу компанії багато секретів успішного продажу солодощів.
Консультації ТОП-менеджменту підприємства. Бізнес є невичерпною сферою практичної реалізації, і неможливо перелічити кількість «лайфхаків» та кейсових рішень, про які ти не прочитаєш у книгах. Спілкування із досвідченими співробітниками компанії дає відповіді на безліч питань, пов’язаних: з організацією виробництва, об’ємом закупівель, роботи із персоналом, маркетинговою стратегією і т.д. Часто під час виробничої екскурсії провідні ТОП менеджери компанії проводять для студентів відкриті лекції, презентації та майстер-класи, що збагачує студентів новими знаннями і навичками.
Спілкування із робочим персоналом. Складно стати гарним управлінцем тому, хто не знайомий із всією специфікою роботи виконавця. Тому під час відвідування підприємств, студенти не лише спостерігають за робочим процесом, але й отримують право ставити питання персоналу (якщо це не порушує правила техніки безпеки). Робота у верстата, диспетчерські команди, пакування продукції, передача замовлень виконавцю – все це повинно робитися оперативно та якісно. Тому під час екскурсії заводом або іншим підприємством, студенти повинні зрозуміти не тільки умови здійснення виробництва, але й базові принципи підбору персоналу.
Вивчення правил техніки безпеки. Багато хто думає, що інструкція із правил техніки безпеки є лише простим папірцем, в якому ми розписуємося, не читаючи, і забуваємо на наступний день. Однак справжні професіонали усвідомлюють важливість правил техніки безпеки, суворе виконання яких може запобігти поломці обладнання та виробничі травми. Під час екскурсій на виробництво студентам роз’яснюються ази правил безпеки, що є великим внеском у формування технологічно-корпоративної культури майбутнього фахівця.
Знайомство із вимогами майбутніх роботодавців. Київський інститут бізнесу та технологій, до складу якого входить фаховий коледж КІБіТ є практично орієнтованим навчальним закладом, випускники якого підуть працювати до бізнес-сектору. Під час виробничих екскурсій діти дізнаються правила прийому на роботу та актуальні запити ринку роботодавців, а також отримують можливість знайти роботу без послуг рекрутингових агенцій.
Розширення кругозору. Молодий фахівець сучасного зразка повинен бути всебічно розвиненою особистістю із креативним мисленням та нестандартним раціоналізаторськими підходом до вирішення бізнес-завдань. Тому для студента бізнес-коледжу важливо не тільки опановувати вузькоспеціалізовані знання, а й мати широкий кругозір. А якраз екскурсія заводом, фабрикою чи іншим бізнес-об’єктом, містить багато фактів із історії, географії, культурології та інших суспільно-гуманітарних дисциплін.
Знайомство із різними видами підприємницької діяльності сприяє формуванню різнопланового фахівця з широким кругозором та сильними мотиваційними характеристиками.
Звіт екскурсії на виробництво: зупинятися не плануємо!
Практичний модуль коледжу Київського інституту бізнесу та технологій студенти проводять активно та інтенсивно – отримують нові знання під час екскурсій на хлібозаводи та інші закриття підприємства, а також на фабрики, організації, інформаційні компанії і т.д. За 2018/2019 навчальний рік коледж здійснив такі виробничі екскурсії:
- Довбишевскій фарфоровий завод
- Завод «Вінницяхліб»
- Київводоканал
- Друкарня Wolf
- Новий канал
- Поліграфія «Нова Друк»
- Телеканал «112 Україна»
- Кіностудія Film.ua.Group
- Видавництво «Полісся»
- Завод із переплавляння металів «ОНВІ»
- Мозаїчна фабрика «Конрад»
- Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство
- Мар’янівський склозавод
- Завод Organic milk
- Завод морозива «Рудь»
З урахуванням попередніх років, перелік підприємств далеко не повний, і в подальшому планує розширюватися. Виробничі екскурсії означають для студентів не тільки розширення загального кругозору, але формування уявлень про запити сучасних роботодавців,
Рівень активності студентів коледжу в період практичного модуля є дуже високим, і ефективність подібних відвідувань неодноразово відзначена викладачами в журналах оцінювання. Інформація, отримана під час відвідин підприємств, використовується студентами при підготовці самостійних робіт, презентацій, проектів.
Практичний модуль коледжу КІБіТ – ефективний спосіб закріплення знань та набуття досвіду, що ще раз підтверджує репутацію коледжу як інноваційного прикладного навчального закладу.