Ще вчора ти був студентом, а вже сьогодні гордо тримаєш в руках диплом молодшого спеціаліста. І перед випускником коледжу постає одвічне питання – що робити? Є два шляхи – розпочинати трудову діяльність за фахом або продовжувати вчитися далі. Отже, розгляньмо переваги та недоліки обох варіантів, а також можливість їхнього безпроблемного поєднання.
Робота після коледжу: стаємо самостійними
Епоха глобалізації відкриває для молоді багато цікавих та привабливих речей, повз яких досить складно пройти. І брати у батьків гроші бажають далеко не всі, тому автоматично виникає питання про роботу після коледжу. Отже, яким чином працевлаштування змінює життя молодшого спеціаліста на краще?
Конкурентоспроможна заробітна плата. Освіта в коледжі дає можливість не «перебиватися» випадковими заробітками, а зайняти кваліфіковану посаду, яка гарантує стабільну зарплату. Купити автомобіль, звичайно, не вдасться, але забезпечити собі фінансову незалежність вийде цілком.
Уміння приймати рішення. Посади, які займають випускники коледжу, мають на увазі не лише оперативне виконання вказівок тих, хто «стоїть вище», а й прийняття самостійних рішень, від яких часто залежить хід виробничих процесів. Розпочавши трудову кар’єру, вчорашні юні студенти вже через два-три місяці перетворяться на міцних професіоналів, які не боятимуться брати на себе відповідальність в критичний момент.
Формування soft skills. Реалії сучасного бізнес-середовища припускають наявність не тільки професійних компетенцій, але й так званих «гнучких навичок» (soft skills): комунікабельності, креативності, готовності працювати в команді, вміння відчувати настрій співрозмовника (емоційний інтелект), лідерських якостей і т.д. І саме робота після коледжу стане прекрасним плацдармом для «прокачування» всіх необхідних особистісних компетенцій.
Самостійне життя. Багато хто мріє відірватися від рідної домівки і нарешті розпочати самостійне життя. І «точкою відліку» на цьому шляху може стати саме успішне працевлаштування випускника коледжу. І навіть якщо новоспечений дипломований молодший фахівець не зможе (або не захоче) виїхати з «рідного гнізда», він все одно вже стане самостійним
Після коледжу в ВУЗу: без документа немає фахівця
Робота – це завжди добре. Чіткий робочий графік, стабільна заробітна плата, строго окреслене коло обов’язків, чого ще бажати? А ось деякі жадають більшого, і після коледжу висловлюють бажання знову сісти за студентську парту. У чому ж є реальною вигода від диплома ВУЗу?
Вища освіта. У сучасному світі не бути бакалавром означає балансувати на межі ризику. Співробітника без диплома про вищу освіту в будь-який момент можуть звільнити, якщо на його місце знайдеться більш «освічений», тому всі молодші спеціалісти намагаються після коледжу вступити до ВУЗу.
Високий рівень знань. В установі вищої освіти III-IV рівня акредитації студенти отримують набагато більше знань, ніж в коледжі. Те, що раніше давалося базово і фрагментарно, в інституті вивчається більш розгорнуто та глибоко. А хто не має охоти стати більш освіченим?
Системне мислення. Для успішної роботи керівником потрібно не тільки знати свої обов’язки, а й добре розуміти, якою є організація виробництва, а також вміти управляти колективом. Якщо вступити до ВУЗу після коледжу, можна навчитися думати про все і відразу, не упускаючи жодної дрібниці.
Перспективні посади. Стабільний заробіток – добре, доки ти один. А ось коли заводиш сім’ю, стає дедалі важче, і хочеться одразу перетворити «стабільну» зарплату на «високу», що можливо тільки при успішному кар’єрному зростанні. Якщо є бажання професійно зростати, то немає іншого виходу, крім як вступити після коледжу до ВУЗу.
Багато випускників коледжу не зупиняються на досягнутому і бажають продовжити свою освіту в вищих навчальних закладах. Для сучасних людей вчитися ніколи не пізно, особливо коли якщо від цього залежить твоє майбутнє.
Робота + навчання: вчимося далі що б більше заробляти
Для тих, хто бажає почати самостійне життя, але має в планах отримати диплом про вищу освіту, існує оптимальний варіант – одночасно працювати і навчатися. Так, це складно, але кінцевий результат перевищить всі очікування. Якими ж будуть плюси подібного «комбінованого» варіанту?
Практичне застосування отриманих знань. Вступити до ВУЗу після коледжу і при цьому піти на роботу означає щоденну практичну перевірку отриманих в аудиторії знань. Підвищувати професійний рівень неможливо, якщо вивчаєш теорію без відриву від виробництва, тому робота після коледжу повинна поєднуватися із навчанням.
Відточування організаційних навичок. Неможливо стати грамотним управлінцем, не маючи можливості практикуватися. Якщо у ваших планах зайняти місце начальника відділу, то не залишається нічого, крім як вступити до інституту після коледжу.
Уміння працювати в багатозадачному режимі. Боїтеся, що робота буде відволікати від навчання, а навчання від роботи? Не варто перейматися, страх пройде дуже швидко, а от вміння виконувати велику кількість завдань в режимі «24/7» залишиться із вами надовго.
Швидкий кар’єрний ріст. Якщо ви влаштувалися на роботу із дипломом молодшого спеціаліста та проявили себе із найкращого боку, вища освіта дозволить прискорити темпи кар’єрного зросту та зайняти керівну посаду за максимально короткий термін. І коли перед роботодавцем стане вибір між кандидатом «зі сторони» та перевіреним співробітником, вгадайте хто отримає перевагу?
Вагаєтесь, куди піти після коледжу? Потрібно визначитися, що вам по-справжньому потрібно – гроші «в один момент» або успішна кар’єра. Вмійте прораховувати на кілька кроків вперед та приймати рішення, виходячи не тільки з сьогоднішніх потреб, але й думаючи про завтрашній день.
Фаховий коледж КІБіТ пропонує своїм студентам освіту, яка дозволить поєднати роботу та навчання в самому Київському інституті бізнесу та технологій, куди можна вступити одразу на третій курс аналогічної спеціальності. Навчання у нас надасть чудову можливість не тільки заробляти гроші, але й успішно застосовувати на практиці отримані знання. Замислюєтеся, куди вступити після коледжу, де можна буде вчитися і працювати? Коледж КІБіТ допоможе прийняти правильне рішення!