Не встигли вчорашні дев’ятикласники отримати студентські квитки, та відправитися до аудиторії із захопленими очима, як непомітно пролетів перший семестр, і настав час підведення перших підсумків – екзаменаційної сесії. Наскільки складно буде її скласти? Досвідчені студенти та викладачі вирішили надати першокурсникам кілька порад, як зробити процес здачі сесії простим та безболісним.
Порада 1. Прибери паніку та страх
Немає ситуацій, де б страх сприяв продуктивному результату. Навіть якщо ти боїшся, як все пройде (що природно, адже перший раз завжди страшно), все одно не варто піддаватися паніці. Інакше у найваважливіший момент (на іспиті або під час фінального тесту) загубиться концентрація і «відмовить» пам’ять. Тоді точно забудеш навіть те, що знав. Запам’ятай, навіть, якщо у тебе великі прогалини із якогось предмету, студент коледжу не може не знати зовсім нічого, і швидше за все твої страхи та сумніви просто надумані.
Порада 2. Заповни Google Class
Успішність студентів коледжу КІБіТ з усіх предметів контролюється за допомогою онлайн-платформи Google Class, де викладачі викладають завдання і виставляють оціночні бали. Наполегливо рекомендуємо виконати всі завдання мінімум за два тижні до початку сесії. Багато викладачів виставляють оцінки «автоматом», тобто за результатами заповненого Google Class, тому не радимо відкладати цю процедуру «на потім»
Порада 3. Не відмовляйся від повторення
Повторення є не просто матір’ю навчання, але і способом подивитися на предмет з іншого ракурсу. Вивчена раніше тема може доповнитись новими знаннями і при повторенні стати яснішою та зрозумілішою. В кінці семестру ти сформуєш цілісну картину із кожного предмету, де все правила (ідеї, факти, дати і т.д.) будуть на своїх місцях, тоді і незрозумілого буде менше.
Порада 4. Відклади сімейні справи та розваги
Під час спортивних змагань для фінального ривка потрібно добре напружитися і згрупуватися, тоді гарантовано прибіжиш до фінішу першим. Так і сесія вимагає максимальної концентрації та віддачі, а будь-які інші справи можуть стати серйозною перешкодою у навчанні. Спробуй відкласти всі розваги і заходи, адже потім буде складно повернути собі продуктивний настрій, та й витрачений даремно час може «відгукнутися» невивченим питанням. Але і сидіти за підручниками в режимі «24/7» теж не варто, потрібно чергувати навчання з активною розвантаженням – заняття спортом або прогулянки на свіжому повітрі. Не варто переживати, після іспитів нагулятися досхочу, адже справі час, а потісі годину.
Порада 5. Відмовся від шпаргалок
Переписуючи інформацію на папірець або роблячи замітки на смартфоні, ти підсвідомо даєш мозку команду цю інформацію не запам’ятовувати і не закріплювати. А якщо не вдасться витягнути? Та й потім знань в голові не залишиться ніяких, а вчимося ми точно не для оцінок. Набагато ефективніше буде сформувати асоціації та приклади, тоді потрібні правила (дати, факти і т.д.) точно не забудуться.
Порада 6. Ігноруй безглузді поради
Якщо тобі хочуть розповісти, як «зловити» у викладача гарний настрій, або як найкраще впустити «шару» до кватирки вночі, ввічливо подякуй та поверни думки до навчання. Те ж саме можна сказати про погані прикмети на кшталт не мити голову або перестати навчати за тиждень. Якщо порада не належить до самої навчальної дисципліни – краще проігноруй та спрямуй думки на конструктивне.
Порада 7. Уникай використовувати стихійний інтернет-пошук
Може «вікіпедія» і дає відповіді на всі питання, але знайти ці відповіді непросто, якщо не володієш предметом загалом. Біологія, математика, історія, українська мова та інші предмети не мають ні кінця, ні краю, і лише правильно підібрана викладацька методика визначає, в якому обсязі і за якими підручниками вам слід їх вивчати. Якщо і використовувати інтернет, то лише для уточнюючої інформації, самі відповіді краще готувати, виходячи із матеріалів курсу.
Порада 8. Роби тезові записи при відповіді на питання
А ось під час підготовки відповіді на питання безпосередньо на заліку/іспиті не варто покладатися на власну пам’ять. Обов’язково склади план відповіді, і запиши якомога більше інформації. Це дозволить чітко структурувати відповідь і нічого не забути під час бесіди з викладачем.
Порада 9. Відповідай впевнено
Навіть якщо твої знання із заданого питання є мінімальними, не варто м’ятися, знижувати голос та демонструвати невпевненість. Голову вище, плечі рівно, вперед груди, відповідай виразним та дзвінким голосом. І головним тут буде не створити ілюзію, що ти багато знаєш, а переконати себе в тому, що дійсно знаєш більше, тоді і згадаєщ більше.
Порада 10. Готуйся до всіх предметом однаково
У навчальному процесі коледжу КІБіТ не існує «прохідних» дисциплін. Навіть якщо предмети не є профільними, вони розраховані на формування загальних компетенцій та навичок «soft skills», без яких неможлива сучасна освіта. Тому кожен навчальний курс оцінюється за суворими критеріями, і краще одразу розпрощатися із думкою «відпочити» на легкому іспиті.
Перша сесія у коледжі – це не вирок, а оцінювання твоїх потенційних можливостей. У першокурсників ще все попереду, і навіть якщо не все здано «на відмінно», не варто засмучуватися та ставити «хрест» на успішному майбутньому. Проаналізуй помилки, зроби висновки, і вже в кінці наступного семестру зможеш досягти блискучих результатів. А ще краще, постався до першої сесії серйозно і стань відмінником вже зараз! Вдалих тобі іспитів!