Навчання на спеціальності «Соціальна робота» в місті Житомир

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниНавчання на спеціальності «Соціальна робота» в місті Житомир

Політична криза, демографічна ситуація, а також неблагонадійні економічні обставини сприяли зростанню популярності професій соціального педагога та соціального працівника в місті Житомирі (яке займає не останнє місце за кількістю дітей та осіб, що потребують допомоги соціальних служб). Філія економіко-технологічного коледжу КІБіТ в Житомирі одна із перших поєднала ці дві популярні професії, реалізувавши при цьому єдиний напрямок підготовки – «Соціальна робота». Працювати з дітьми та підлітками (як і з соціально неблагонадійними людьми) завжди складно, тому що б стати гарним фахівцем, необхідно набути великої кількості умінь та навичок. У нашій статті ми розповімо, яким чином вони купуються і як відбувається перетворення підлітка на професіонала.

Компетенції соціального працівника в Житомирі: інноваційне навчання в коледжі КІБіТ

Навчальний план коледжу розрахований на три роки, після закінчення яких необхідно пройти практику, а також написати та захистити диплом. У процесі навчання студенти отримують базу знань, формують всі необхідні для роботи із людьми навички, а також набувають розуміння особливостей та функцій професії соціального працівника, який не може і не повинен займатися своєю діяльністю, якщо не здатний відчувати любов та співчуття до всіх людей.

zhitomir socialna robotaВ процесі навчання фахівця з соціальної роботи багато навчальних закладів спираються на стандартні навчальні програми, які дають базові знання. І тільки в коледжі КІБіТ практично кожне заняття відбувається у комбінованій формі, коли студенти стають активними учасниками навчального процесу і беруть участь в дискусії. Саме викладання також передбачає проведення тренінгів плюс участь студентів в проектах та соціальних заходах.

Розглянемо більш детально, які компетенції матиме випускник спеціальності «Соціальна робота» в Житомирі після закінчення коледжу КІБіТ.

Емпатія

Соціальний працівник повинен вміти розуміти та співпереживати проблемам свого клієнта – без цього не вийде ніякого конструктивного діалогу. Однак треба знати межу, адже якщо фахівець починає жити проблемами інших, то рано чи пізно це позначиться на його власному способі життя. Тому під час пар студенти Житомирської філії КІБіТ приміряють на себе різні ролі (як соціальних працівників, так і людей, які потребують допомоги), і при цьому чітко встановлюють рамки дозволеного.

Навички роботи з документами

Людям, які потребують соціальної опіки або допомоги, завжди потрібна кваліфікована консультація в питаннях оформлення документації, будь то соціальна допомога з приводу народження дитини або заява в поліцію за фактом домашнього насильства. Це не є секретом для керівництва КІБіТ, тому майбутні соціальні працівники міста Житомира активно вивчають діловодство та вчаться правильно працювати з документами

Вміння проводити соціологічні опитування

Що б оцінити соціальне становище конкретної людини, потрібно мати надійні статистичні дані про подібні типові випадки, і іноді необхідну інформацію потрібно збирати самому фахівцеві з соціальної роботи. В рамках набуття та відточування практичних навичок старшокурсники коледжу провели в центрі міста кілька соцопитувань, в тому числі про захист домашніх тварин або необхідності енергоефективності.

zhitomir socialna robota3Знання соціальної ситуації в регіоні

Житомирську область ніяк не можна назвати соціально благонадійним регіоном, тому майбутні співробітники обласних підприємств та організацій повинні бути в курсі, що відбувається в їхньому регіоні з точки зору локалізації проблем.

Навички проведення переговорів

Часто соціальний працівник (в тому числі в місті Житомир) є сполучною ланкою між батьками, психологом, представником правоохоронних органів, юристом, фізіотерапевтом, а також різними інстанціями. Тому вмінню проводити переговори та вирішувати конфліктні ситуації майбутні співробітники соціальної сфери навчаються ще під час занять.

Знання Законів України, що стосуються соціального захисту населення

Що б добитися надання соціальної допомоги для незахищеної особи, потрібно добре орієнтуватися у відповідній законодавчій базі, чому студентів Житомирської філії КІБІТ також навчають під час пар.

Соціальна робота як професія в Житомирі: можливості майбутнього працевлаштування для випускника КІБіТ

Питання: «Де я буду працювати після закінчення коледжу?» є важливим для будь-якого вступника, адже найчастіше отримана відповідь стає визначальним фактором у виборі майбутнього місця навчання. Пропонуємо вашій увазі перелік місць, де зможуть працювати соціальні працівники в Житомирі після закінчення коледжу КІБіТ

Соціальні служби

В Житомирській області, як і в усій Україні, багато організацій, покликаних допомагати нужденним та соціально неблагополучним людям (малозабезпеченим або тим, які страждають залежністю від алкоголю чи наркоманії).

Дошкільні навчальні заклади

Випускник коледжу КІБІТ – ідеальний кандидат на роботу вихователя в дитячому садку (державному або приватному) так, крім професійних та особистісних компетенцій володіє інноваційними методиками дитячого виховання.

zhitomir socialna robota1Родини із маленькою дитиною

Багато представників професії «Соціальна робота» в Житомирі йдуть працювати в сім’ї гувернантками (підкреслюємо – не нянями, які лише дивляться за дітьми, а гувернантками, які їх розвивають та виховують), де отримують можливість реалізувати на практиці всі отримані знання.

Волонтерські організації

Практично всі соціальні працівники міста Житомира беруть участь в різних волонтерських організаціях, які виконують різнопланові місії (допомога переселенцям, захист малозабезпечених, підтримка людей з інвалідністю тощо)

Учасники проектів

Випускники Житомирської філії Київського інституту бізнесу та технологій загострені під участь в різних соціальних проектах, які стосуються будь-якої соціальної тематики (наприклад, домашнього насильства). Також студенти мають власні проекти в стінах КІБіТ (Інтерактивний театр, Психологічний кабінет і т.д.)

Після закінчення коледжу КІБіТ, власники диплома соціального працівника в місті Житомир зможуть продовжити своє навчання на факультеті психології в самому Київському інституті бізнесу та технологій, вступивши при цьому одразу на третій курс.

Якщо тобі не байдужа доля незахищених людей і ти бажаєш бути соціальним працівником в Житомирі, звертайся до нашого коледжу по вулиці Комерційна, 2 або телефонуй 044 (0412) 448407. Співробітники приймальної комісії завжди будуть раді допомогти зробити все, що б реалізувати твоє життєве покликання. Хочеш допомогти людям? Коледж КІБіТ навчить тебе, як це правильно зробити!