Підприємці – це особлива частина суспільства, яка втілює інновації в життя та розвиває передову економіку. Якщо прошарок підприємців досить вузький, то це провина суспільства – мистецтву успішного підприємництва потрібно навчити.
Підприємцями народжуються або стають? Чи можливо, щоб хтось навчив цьому, чи все доведеться опановувати самостійно? Підприємницька діяльність досить складна й багатогранна, а ключовим питанням сьогодні є отримання правильної освіти, яка допоможе розібратися в основних юридичних, податкових та інших питаннях.
Чи кожен може стати підприємцем?
Найчастіше, людина, яка починає свою справу, має знання в певній галузі й досвід. Практика показує, що цього недостатньо для того, щоб бути успішним керівником.
Варто визнати, що мало які навчальні заклади зможуть вас навчити підприємництву. Цьому складно навчитися в теорії – потрібна постійна практика.
Однак, варто поставити запитання, чи кожен може стати підприємцем?
Підприємцем потенційно може стати будь-яка людина, оскільки «навчання підприємництву» можна розглядати як окрему дисципліну, що має свій предмет. Ставиться виховне завдання в процесі навчання: залучити молодих людей до підприємництва. Молоді люди також повинні дізнатися, що в житті у кожного є шанс проявити себе, а робити це чи ні залежить від особистого вибору.
Курси та тренінги
Як правило, в книжкових магазинах ви можете знайти дуже великий вибір спеціалізованих книг. У цьому розмаїтті, насамперед, важливо вміти орієнтуватися в “купі” літератури, а це часто дуже складно. Крім того, читання літератури – справа непроста й далеко не кожне видання коштує витраченого часу. Якщо ви все-таки обрали цей шлях, то вивчайте попередньо відгуки та рецензії, щоб коротко ознайомитися зі змістом і якістю кожної книги. Запитайте поради у людей, які дійсно розбираються в цьому.
Крім того, є ще маса тренінгів – однак, як правило, коштують вони досить дорого, а ніяких гарантій щодо вашої подальшої успішності не дають. Тому це питання залишається також на ваш страх і ризик.
Більше практики!
Самим спілкуванням і книгами ситий не будеш. Вам потрібно, щоб теоретичні знання перетворилися на практичні вміння та навички. Спробуйте щось зробити самостійно. Не бійтеся помилок – вони все одно неминучі. Згодом ви почнете думати, як підприємець, прораховувати результати своїх дій, як підприємець. У вас сформується зовсім новий менталітет. Це справа далеко не одного дня. Певний час доведеться виходити зі звичного способу мислення найманого працівника. Але довіртеся мені – воно того варте!
Отримайте профільну освіту
Водночас проблема стимулювання підприємництва частково вирішується за допомогою такої організації освітнього процесу (передусім у галузі вищої освіти), при якій студенти не тільки отримують фундаментальні теоретичні знання, а й досвід їх практичного застосування. «Підприємницький підхід» (тобто, самостійність та професіоналізм) виявляються «впровадженими» в саму систему навчання. Професійної підготовки самої по собі недостатньо, підприємець – це людина особливого характеру думання. Але всі навички та ідеї можна отримати, а потім – успішно реалізувати. Багато досвідчених підприємців визнають, що навіть не припускали, що їхні бізнес-спроби спричинять цілком реальні наслідки.
Саме тому Київський інститут бізнесу та технологій відкриває для вас нову освітню програму – “Підприємництво”. Саме тут молодь зможе отримати платформу для спілкування й навчання бізнесу та підприємництву.
У вас є унікальна можливість опанувати предмети класичної програми “менеджмент” через спектр відкриття свого бізнесу. Ви можете отримати ідеї для власної справи, якщо ж у вас вже є ідея, ця програма – найкраще місце для її дослідження та реалізації.
Щодня ви зустрічатиметеся з талановитими, багатогранними, зацікавленими одногрупниками, які навчатимуть вас і самі будуть у Вас вчитися.
Світ потребує більше підприємців!