Міжнародне стажування студентів БГТУ – літній проект бізнес-табору КІБіТ

Kiev Institute of Business and TechnologyНовиниМіжнародне стажування студентів БГТУ – літній проект бізнес-табору КІБіТ

Літні канікули існують не тільки для відпочинку, але і для реалізації партнерських програм. В рамках роботи бізнес-табору КІБіТ в липні 2018 року було організовано двостороннє міжнародне студентське стажування між Київським інститутом бізнесу та технологій (до структури якого входить економіко-технологічний коледж) і факультетом прінттехнологій та медіакомунікацій Білоруського державного технічного університету. Перший етап стажування відбувся в Києві – з 2 по 15 липня адміністрація та студенти КІБіТ приймали іноземну делегацію із Республіки Білорусь.

Бізнес-табір Інституту підготував для студентів насичену комплексну програму, яка складалася із двох змістовних блоків – «Buisness time» та «Cultural time». І якщо блок, присвячений вивченню бізнес-процесів провідних українських підприємств, був орієнтований на придбання професійних знань та навичок, культурно-світоглядна частина більшою мірою сприяла «прокачуванню» «soft skills»емоційного інтелекту та комунікативності. Отже, перед вашими очима покроковий звіт про стажування студентів БГТУ, зустрічайте!

Тиждень перший: бізнес-інкубатор, аналітичний центр міської адміністрації, коворкінг простір та багато іншого

Понеділок є важким днем, тому весь перший день стажування був присвячений вирішенню організаційних питань. Однак вже із вівторка майбутні працівники білоруської поліграфії із головою поринули у вивчення українських бізнес-процесів. Весь день 3 липня гості провели в стінах КІБіТ, беручи активну участь в житті Інституту. Розпочалася їхня робота із навчального заняття – після знайомства з тьюторами, студенти прослухали лекцію ректора Олени В’ячеславівни Яковлевої «Міста, що розвиваються», яка підкреслила вирішальну роль мегаполісів в сучасних бізнес-процесах.

Друга половина дня 3 липня була присвячена святковому пікніку. Окрім відкриття бізнес-табору КІБіТ, наші гості відзначали також власне національне свято – День Незалежності Республіки Білорусь, і з радістю приймали вітання від адміністрації Інституту та своїх колег – студентів підготовчого відділення. Ну і природно, що студенти не змогли пропустити грандіозну музичну подію – перший день щорічного музичного фестивалю Atlas weekend, де змогли насолодитися чарівним голосом Христини Соловей та побачити кумира сотень тисяч жінок Олега Винника.

Знайомитися із досвідом провідних українських підприємств та бізнес-платформ студенти почали із середи 4 липня, і першим об’єктом, який вони відвідали, став бізнес-інкубатор «1991 Open Data Incubator». Наші гості із Республіки Білорусь дізналися, як можна розробити та реалізувати власний бізнес-проект, а також отримали перші навички підприємництва. Не залишилася без уваги і друга половина дня – майбутні поліграфи відвідали Національний музей Історії України, де збагатилися знаннями про минуле не тільки українців, а й білорусів.

Яскравим і вражаючим можна назвати ранок 5 липня, коли відбулося знайомство студентів БГТУ із роботою аналітичного центру «Контактний центр міста Києва 1551» у Київській міській державній адміністрації. Діти дізналися, що крім довідкових послуг та реєстрації звернень жителів, співробітники call-центру здійснюють аналітичну роботу із моніторингу проблемних ситуацій в місті Києві із розбивкою за районами (що дозволяє швидко та оперативно реагувати на проблему, яка виникла).

День, який чудово розпочався, отримав своє не менш інформативне продовження. Прогулянка Маріїнським парком та мікрорайоном Печерські Липки дозволила поринути до атмосфери Києва ХІХ століття, а відвідування виставок в музеї сучасного мистецтва Pinchuk Art Center – сформувати новий погляд на традиційні демократичні цінності. Також студенти відвідали головну «виставку картин» міста Києва – Національний художній музей.

Відвідування банку «Приват», одного із найбільших фінансових підприємств України стало головним у програмі п’ятничного дня 6 липня. Білоруські студенти дізналися про історію становлення банку, специфіку роботи відділення та обслуговування VIP-клієнтів, а також про програми стажування в режимі «онлайн» (наприклад, підвищення рівня фінансової грамотності або придбання навичок HR менеджера)

Програма культурного блоку в цей день носила не тільки духовний, але і безпосередньо «тілесний» характер – дегустація української національної гастрономічної продукції в «Львівській майстерні шоколаду». Ну і, звичайно, продовжили знайомство з історичною частиною міста – пройшлися Андріївським узвозом та відвідали Пейзажну алею.

Всупереч всім соціальним законам, вихідний день суботи 7 липня виявився найпродуктивнішим у плані роботи набуття професійних навичок. Коворкінг простір (офіс, розташований в центрі Києва), виявився чудовим майданчиком для проведення креативного майстер-класу із створення анімації від Родіона Шуба.

Хлопці та дівчата навчилися створювати «мультяшних» персонажів та втілювати їх в спеціалізованих мультимедійних програмах. Результатом командних творчих зусиль став анімаційний мультиплікаційний фільм, який продемонстрував оригінальні сюжетні повороти традиційних «героїв» мультиків. Подивитися, як відбувався творчий процес студентів БГТУ ви зможете за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=SIem62616NY

Тиждень другий: поліграфія, кіно та штучні алмази?

Після плідної роботи над проектом в неділю 9 липня, для студентів факультету прінттехнологій та медіакомунікацій Білоруського державного технічного університету розпочався ще один активний тиждень. Відвідування «профільного» підприємства (поліграфії «Новий Друк») сприяло набуттю стажистами нових теоретичних та практичних знань. Познайомившись із принципами роботи величезного поліграфічного комбінату, де друкується практично все і на всіх матеріалах (в тому числі на шовку та бавовні), білоруські студенти відкрили для себе нові можливості сучасної поліграфії, які неодмінно візьмуть «на озброєння» у своїй майбутній діяльності.

Хто із звичайних людей не мріяв познайомитися «зсередини» із життям кіноіндустрії? Візит до відомої кіностудії «Film.ua Group» 10 липня подарував хлопцям море приголомшливих емоцій та інформативних вражень. У програмі студентів чекало:

  • Споглядання оригінальних афіш голлівудських кінофільмів та предметів реквізиту (так-так, пістолет самого Брюса Вілліса із «Міцного горішка»)
  • Відвідування знімальних павільйонів та костюмерних (в тому числі і локації для зйомок серіалу «Центральна лікарня», фільму «Незламана», «Сторожова застава»)
  • Прогулянка локацією «Кіносело»
  • Відвідування автопарку із автомобілями в стилі «ретро»
  • Знайомство з акторами із наших «менших братів» – тваринами, які беруть активну участь у знімальному процесі

Візит на кіностудію обернувся для стажистів приємним бонусом – консультаційної бесідою із сценаристом фільмів «Сторожова застава» та  «Вкрадена принцеса: Руслан і Людмила» Ярославом Войцешеком. Студенти дізналися не тільки про особливості знімального процесу, а й про те, чим є кіноіндустрія, як бізнес. Обговорювався широкий спектр питань – від розрахунку бюджету картини до реалізації фільму у прокаті.

Програма стажування в середу 11 липня проводилась в рамках блоку «Cultural time» та включала в себе відвідування музею Західноєвропейського та Східного мистецтва імені Богдана і Варвари Ханенків. Різноманіття колекції підкреслило багатовекторність та мультикультурність столиці України, а також дала студентам можливість ознайомитися із класичними зразками світового мистецтва різних періодів.

Візит на телеканал «112 Україна», який відбувся 12 липня, приємно здивував гостей із Республіки Білорусь високим рівнем організації. Гостям відразу стало зрозуміло, що головні принципи роботи телеканалу – «Оперативність! Інтерактивність! Мобільність!». Телеефіри в режимі «24/7», автоматизована зйомка (один оператор на 17 камер), команда грамотних журналістів та кваліфікованих експертів – білоруси гідно оцінили, як працює в Україні сучасне телебачення.

Сучасна молодь – люди не забобонні, тому п’ятниця 13 не змусила їх сидіти вдома. Екскурсія до інституту надтвердих матеріалів імені В.М.Бакуля не тільки задовольнила потяг хлопців та дівчат до прекрасного, а й підтвердила актуальну тезу, що наука повинна служити бізнесу та доходу. Виготовлення та реалізація штучних алмазів і сапфірів є  не тільки вигідним, але і гуманним, адже продукція, що випускається Інститутом, активно застосовується в медицині (штучні протези) та техніці.

Все добре коли-небудь закінчується, закінчилося і стажування наших гостей. В суботу 14 липня відбулося закриття програми, де студенти БГТУ презентували свій командний проектвізитку Республіки Білорусь (культура і бізнес) та надали свої звіти про стажування у вигляді презентаційних проектів. Завершальним етапом заходу стало вручення студентам сертифікатів про проходження стажування проректором КІБіТ із міжнародної роботи.

Київський інститут бізнесу та технологій та його структурний підрозділ економіко-технологічний коледж дякують факультету прінттехнологій та медіакомунікацій за активних, розумних і креативних студентів, які зробили роботу бізнес-табори КІБіТ ефективною та плідною. Далі буде, зустрічайте нас в Мінську!