Ініційована й організована Київським інститутом бізнесу та технологій Друга міжнародна науково-практична конференція «Labour Market Conference» зібрала понад 1000 офлайн і онлайн-учасників. Охочі мали можливість долучатись до всіх етапів: коментувати чи ставити питання протягом виступів або панельних дискусій, обговорювати почуте й побачене під час пауз (кава-брейк) і в чатах.
Цьогоріч КІБіТ успішно реалізував онлайн-трансляцію не лише в Україні, але й у країни Європи, аби наші співвітчизники й однодумці могли синхронізувати емоції та міркування разом із нами.
Головними модераторами заходу стали ректорка КІБіТ, д-рка філос. наук, проф. Олена Яковлева та д-р соціол. наук, проф. Віктор Щербина. Спікерами заходу виступили провідні експерти в різних галузях. Представники посольств, органів державної влади та бізнесу, фінансисти, юристи, ІТ-спеціалісти, науковці й освітяни, журналісти, громадські діячі запропонували своє бачення порушених тем, поділились власним досвідом і обґрунтували прогнози.
Тож слід узагальнити відповіді спікерів та реакції учасників у комплексному висвітленні зазначеної проблематики.
- Україна – світовий трендмейкер. Так, бо від нашої стійкості, зокрема й у відновленні залежить пріоритет морально-правових засад світоустрою.
- Ринок праці. Україна зуміла мінімізувати й компенсувати втрати, але наразі потрібно швидко реагувати на будь-які зміни, адаптуючись до нових умов. Основний капітал – людський. Однак роботодавці тепер надають перевагу компетентностям працівника, а не кількості робітників. Тож майбутнє за тим, хто здатний поєднати hard і soft skills.
- Жінки – драйвери відбудови України. Безумовно, з об’єктивних причин жінки опановують колись «чоловічі» професії, навіть виконують найважчу роботу. Водночас вони починають обіймати високі посади, успішно поєднують родину і кар’єру завдяки технологічному розвитку та природній гнучкості. Не дивно, що їхні досягнення впливають на суспільну думку: стать відіграє другорядну роль, а головну – якості, здібності, уміння та навички.
- Діджиталізація. В Україні цифровізація охоплює дедалі більше царин людської життєдіяльності – на роботі й у побуті. Здобутки українців переймають європейські країни, в яких трансформацію гальмує бюрократія. Найбільшими перевагами діджитал-доби стали простота, доступність, інклюзивність, швидкість, можливість навчатись і працювати будь-де та будь-коли. Подальший поступ ІТ має забезпечувати захист даних, поширення інформації для широкого загалу, запровадження е-гривні, залучати населення до онлайн-роботи й фінансових операцій, популяризувати використання ШІ (особисті та службові потреби).
- Повернення в Україну. Звісно, трудова міграція в сьогочасних умовах стає доконаним фактом. Демографічна ситуація в нашій державі погіршується. Проте варто поборотись передусім за співвітчизників, які були вимушені виїхати за межі Батьківщині, зберігаючи бажання повернутись. Задля цього потрібно підтримувати зв’язки та проводити реформи у країні. Безпека, робота і житло – ключові чинники повернення додому. Адже тільки у своїй державі українці можуть вповні самореалізуватись, працюючи на себе і свою країну.
Отже, протягом конференції учасники разом шукали відповіді на питання, що потребують нагального вирішення. Та віднайдення певної відповіді зумовлює появу нових питань, оскільки стрімкий темп сучасного життя щодня дає нові теми для роздумів і стимулює діяльність.
Високий рівень проведення конференції забезпечила потужна команда КІБіТ, спонсори та партнери. Сподіваємось, що наші науково-практичні заходи й надалі будуть об’єднавчою платформою інтелектуальної спільноти України.