Бути молодшим фахівцем – це прекрасно, але кожен студент середнього спеціального закладу мріє про те, як вступити до ВПЗ після коледжу і підвищити рівень своєї кваліфікації. Однак планам випускників може перешкодити працевлаштування – нормальна подія для власників дипломів. А чи варто чекати закінчення і отримання диплома, якщо є варіант вступити в процесі навчання?
Ми всі ще з дитинства мріяли вступити до інституту, вчитися на «відмінно» та стати затребуваними професіоналами, і навіть якщо ми вступили спочатку до училища або коледжу, ми не відступаємо від нашої мети, і продовжуємо отримувати освіту в вищих навчальних закладах, іноді поєднуючи навчання з роботою.
Коледжі при ВНЗ значно спрощують наше завдання, і дозволяють вступити до інституту після закінчення або навіть в процесі навчання – після першого або другого курсу. З дипломом молодшого спеціаліста можна одразу стати студентом третього курсу, але є й інший варіант – не чекаючи закінчення здати ЗНО і почати новий навчальний рік в якості першокурсника. Саме про останній варіант ми хочемо розповісти більш докладно.
«Не шукаємо легких шляхів!» або причини вступу до ВНЗ під час навчання в коледжі.
Кожен дев’ятикласник або одинадцятикласник в останній рік свого навчання посилено шукає місце майбутнього навчання. Враховуються всі відомі фактори – фінансові, соціальні, моральні, а також особистісні симпатії або антипатії. Сучасна освіта є схильною до напіврозпаду знань – те, що ви вивчали ще вчора, сьогодні може повністю втратити свою актуальність і користь. Саме тому потрібно обирати майбутню професію особливо ретельно, щоб мати можливість перекваліфікуватися або отримати нові додаткові знання.
Тому відповідаючи на питання «Куди вступати?», випускники шкіл часто приймають нестандартне рішення – середній спеціальний навчальний заклад з можливістю надалі вступити до ВНЗ. Які переваги отримає вступник, обравши такий шлях?
Закінчення школи. Багато учнів не хочуть терпіти обридлу шкільну парту, прагнуть скоріше позбутися від цього незмінного атрибуту підліткової життя та постійно думають, куди вступити. Зміна класного кабінету на студентську аудиторію здається порятунком від рутини, яка давно приїлася.
Профільна підготовка. У коледжі завжди можна знайти відповідь на питання про «потрібність» того чи іншого предмета. Середні спеціальні заклади завжди чітко окреслюють сферу застосування кваліфікації випускника, тому для певної категорії вступників набагато простіше вступити до коледжу/технікуму, відповівши при цьому на питання: «Куди піти вчитися?»
Спрощений механізм збору документів. Під час вступу студент здає зовнішнє незалежне оцінювання, створює електронний кабінет, отримує медичні довідки та виконує інші бюрократичні формальності, які супроводжуються постійним збоєм в роботі сервера. Перехід із коледжу в інституту спрощує процес формування пакету документів для вступу до ВНЗ. На кожному етапі вступної кампанії вас супроводжують професійні консультанти, які підкажуть, як правильно управляти електронним кабінетом або в які терміни потрібно пред’явити оригінали.
Вступ на споріднену спеціальність. Студенти коледжів не просто вступають до вищого навчального закладу, а й отримують можливість продовжувати вивчення обраної професії. Умови вступу до ВНЗ передбачає вступ на споріднену спеціальність, тому студенти не втрачають зайвий рік в школі, а закладають надійний фундамент їхньої майбутньої кваліфікації.
Студентська соціалізація. Школяра і студента розділяє не тільки пару місяців вступної кампанії. Ставши студентом, людина набуває зовсім іншого статусу – розширює кругозір, заводить нові знайомства, піднімає самооцінку. Уже в дев’ятому класі можуть знайтися «пересиджені» в школі учні, для яких гарний варіант – вступ до коледжу, а в подальшому – до вищого навчального закладу.
Деякі вступники розглядають коледж в якості шляху до вступу до ВНЗ і точно знають, яким буде процес їхньго подальшого навчання, що неможливо не враховувати сучасним середніх спеціальних навчальних закладів.
Взаємозв’язок з Інститутом: особливості навчального процесу коледжу КІБіТ.
Київський інститут бізнесу та технологій включає в свою структуру коледж, де проводиться підготовка студентів до написання ЗНО, що дозволяє їм вступати за умови успішної здачі до Інституту. Чому для вступу в КІБІТ варто вибрати коледж, а не чекати закінчення одинадцятого класу?
Формування власної точки зору. Викладацький склад інституту і коледжу прагне сформувати у студентів затребувані компетенції – ініціативність, креативність, нестандартне бачення ситуації і т.д. Саме тому для викладачів важливо чути точку зору студента, і вони не перешкоджають висловленню власної думки, що є просто казкою для молодих людей, які мріють, куди можна вступити, що б мати можливість висловитися.
Вузівських система оцінювання. Всі вищі навчальні заклади працюють за 100 бальною шкалою згідно із Європейською трансферно-кредитною системою оцінювання (ECTS). З огляду на тісну співпрацю між своїми структурними підрозділами, адміністрація Київського інституту бізнесу та технологій розповсюдила використання системи ECTS і на коледж. Бонус вступникам – перед тим, як вступати до ВНЗ, буде відмінна можливість попрактикуватися, що б безболісно «включитися» до інститутського життя.
Акцент на профільні предмети. Студенти економіко-технологічного коледжу не ставлять запитань на кшталт: «А навіщо нам компьютерщикам потрібна історія культури?» КІБіТ будує програму з упором на профільні навчальні дисципліни – математику, історію України, українську мову і літературу, біологію, фізику і т.д. Перед тим, як вступити до інституту, варто підтягнути потрібні для здачі предмети, і наш коледж допоможе вам в цьому якнайкраще.
Інтенсивна підготовка до ЗНО. Студенти економіко-технологічного коледжу Київського інституту бізнесу і технологій вивчають предмети загальноосвітньої програми з урахуванням програми варіантів тестів до зовнішнього незалежного оцінювання. Під час пар потенційні вступники вирішують варіанти завдань, розбирають різнопланові приклади, вивчають портрети, карти, схеми та графіки. В кінці навчального року студенти коледжу здають ЗНО з чотирьох навчальних дисциплін.
Вступ до ВНЗ після коледжу КІБіТ.
Фаховий коледж КІБіТ Київського інституту бізнесу та технологій – сучасний навчальний заклад, де практикується гнучка система взаємодії між ВНЗ і коледжем, що виражається в наступному:
- Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання
- Створення електронного кабінету для вступника
- Оцінювання згідно європейсько-трансферної кредитної системи
- Навчання за комплексними навчальними програмами, складеними з урахуванням можливості продовження навчання студента в інституті
- Отримання консультацій співробітників приймальної комісії
Порядок вступу до ВНЗ вимагає дотримання багатьох формальностей – здачі ЗНО, реєстрації електронного кабінету, завантаження сканованих копій додатку до атестата, проходження медичної комісії, участі в рейтинговому конкурсі і т.д. Фаховий коледж КІБіТ допоможе вам вирішити всі проблеми, пов’язані із вступною кампанією, з мінімальною затратою сил і часу, і вже у вересні ви станете студентами Київського інституту бізнесу та технологій.
Перш, ніж визначити, в який коледж піти вчитися, зверніть увагу, чи готують там до ЗНО і чи є можливість потрапити в інститут не тільки на третій курс після закінчення, але і стати студентом першого курсу в процесі навчання і отримати повноцінну вищу освіту.
Для кого залишилися секрети, як вступити до ВНЗ після коледжу або під час навчання в ньому, звертайтеся до приймальної комісії нашого Інституту за адресою пров.Зоряний 1/5 і отримуйте детальну консультацію від співробітників нашої приймальні комісії про «підводні камені» вступу до Київського інституту бізнесу та технологій.
Бажаєте отримати вищу освіту якомога швидше? Вступай до коледжу КІБіТ і ми допоможемо тобі прискорити час!