Заняття спортом міцно увійшли в життя людини ХХІ століття. Як прогресивна молодь, так і представники старшого покоління, намагаються забути про шкідливі звички і жити за принципом «Helthy Life». Фітнес, командні ігри, екстремальні види спорту або просто Work Out заняття присутні в житті багатьох, проте в різній мірі. Третьокурсник Дмитро Селезньов, спортсмен, професійний фотограф, активний громадський діяч і майбутній перспективний психолог поділився з нами результатами своїх останніх досліджень на тему спортивної мотивації.
На щорічній конференції «Студент – Дослідник – Фахівець» я виклав результати досліджень, пов’язані із мотивацією спортсменів. В якості цільової аудиторії я обрав чоловіків і жінок від 18 до 35 років. Мій вибір не був випадковим. Справа в тому, коли вступаєш в вік повноліття, починаєш самостійно формувати своє життя і присвячувати весь вільний час кар’єрі. Для спорту просто не залишається часових ресурсів, їх потрібно реально знаходити.
Тому дуже важливо звернути увагу саме на мотиваційну складову. Адже від неї залежить, наскільки людина зможе самоорганізуватися, використовувати принципи time management та зробити спортивні заняття невід’ємною частиною свого життя. В якості методів дослідження я використовував анкетування, на основі якого склав статистичну вибірку. Моїми респондентами стали 20 відвідувачів спортивного клубу – 9 чоловіків і 11 жінок.
Результати вийшли різноплановими та багатообіцяючими. У більшості опитуваних мотивація до заняття спортом знаходиться на досить високому рівні, і пов’язана із прагненням до самовдосконалення та самоствердження. Серед жінок також велику роль грає бажання бути красивою та енергійною. Однак головним пунктом виступає прагнення вести здоровий спосіб життя, і таким чином зберегти себе від стресу, нервових потрясінь та передчасних хвороб.
Обрана тема актуальна не тільки для більшості населення України, а й особисто для мене. На останніх курсах Інституту у мене з’явилося дуже багато роботи за спеціальністю, і я зрозумів, що час для повноцінних тренувань потрібно знаходити, а це робиться тільки із використанням певних мотиваційних зусиль. І тоді я звернув увагу на новий напрямок, який отримав свій розвиток за останні кілька років – психологія спорту.
Моїм першим висновком стало розуміння, що якщо хочеш бути здоровим красивим і успішним, абсолютно недостатньо придбати абонемент до спортивної зали. Також марно себе змушувати, адже заняття спортом не можуть відбуватися «ривками», а повинні стати невід’ємною частиною життя людини. Тому я ставлю на перший план мотиваційні складові – тільки правильно розставлені пріоритети зможуть дати позитивні результати. Якщо дати собі правильні установки і ввести в своє життя принципи, відповідні концепції «Helthy Life», то відмінним результатом буде успішний і гармонійний розвиток.
Своїм колегам по Інституту, а також всім людям, які навчаються або працюють, я бажаю домагатися своєї мети і завжди йти до неї. Не зупиняйтеся на досягнутому, розвивайтеся, як це тільки можливо. Як тільки з’являється вільний час – дивіться наукові фільми, читайте книги! Або просто йдіть до спортзали та дотримуйтесь відомого всім гасла: «У здоровому тілі здоровий дух»