Все коли-небудь закінчується, дійшла кінця і зимова сесія в Київському інституті бізнесу та технологій. Декан Інституту Тетяна Володимирівна Павленко «з перших вуст» розповідає про успішні досягнення студентів, «титанічну» працю викладачів, роботу адміністрації в режимі «аврал», а також про інші «зимові пригоди КІБіТ»
Тетяна Володимирівна, вітаємо Вас з успішним закінченням семестру! Розкажіть, як в цілому проходила сесія – спокійно чи напружено?
В цілому сесія проходила спокійно. Хто хотів – навчався, хто не дуже – пручався, але все одно таки вчився… Не всі звичайно вчасно вклалися, але будуть перездачі, і тоді відстаючі точно наздоженуть тих, хто біжать попереду!
Наскільки студенти мобілізувалися на заліковому тижні, чи можна було спостерігати різке зростання мотивації до навчання?
Однозначно мобілізувалися! Відвідуваність зросла шалено, навіть самі зайняті та працюючі за індивідуальним планом студенти прийшли за напуттям викладачів. Ще має місце бути стара істина, що студент зазвичай прокидається близько до сесії, обов’язково існує відсоток хлопців та дівчат, які навчаються нерівномірно. Однак вони зуміли вчасно підтягнутися і показати гідні результати.
У КІБіТ вчиться велика кількість іноземців, які закінчили підготовче відділення, але не змогли опанувати за рік українською мовою досконало. Наскільки складно їм було здавати заліки та іспити, в порівнянні із резидентами? Яким чином вони змогли подолати труднощі, що виниклі на їх шляху?
Тут треба віддати належне нашим викладачам, справжнім майстрам своєї справи. Наш викладацький склад відмінно знає англійську мову, тому і склали додаткові письмові завдання, які виклали в Google class. Також ефективними були консультації, коли студентів вчили правильно перекладати з англійської на українську мову за допомогою словників. Загалом, всі іноземці отримали можливість здати сесію за допомогою викладачів. Однак не можна не відзначити активність і мотивацію самих хлопців та дівчат – їм складніше, ніж українців, але вони намагаються справлятися.
Незалежно від зусиль викладачів, студенти завжди поділяли предмети на «потрібні» і «непотрібні». Яким чином полягає справа в Київському інституті бізнесу та технологій, чи були предмети, на яких студенти дозволили собі «розслабитися?»
В усі часи студенти завжди обирали предмети, на яких може розслабитися … Проте справа тут не у предметі, а в окремому студенті, його відношенні до навчання. У КІБіТ немає таких предметів, які студенти могли б визначити за легкі або необов’язкові А для тих, що відстають у нас існує заповнення Google class, тому хто розслаблявся під час семестру, істотно напружився ближче до його кінця.
Ніхто не застрахований від раптових випадків, і напевно і в цю зимову сесію були студенти, які не зуміли прийти на іспит. Який для них був механізм здачі?
Для тих, хто не прийшов на іспит, був варіант заповнити фінальний тест, сформований викладачами. Після його перевірки, студент на початку нового семестру повинен зустрітися із викладачем в індивідуальному порядку та отримати підсумкову оцінку.
Освітній процес КІБіТ побудований з використанням цифрових технологій, в тому числі й онлайн платформи Google Classroom. Наскільки Google Class спростив систему контролю студентів?
Робота в режимі «онлайн» багато в чому спростила життя студентам та викладачам в плані відпрацювань пропущених занять. Якщо студенти пропускають через поважні причини, і бажають відпрацювати пропуски, вже не потрібно шукати викладачів або дізнаватися уривчасту інформацію у одногрупників, достатньо зайти у Google Class, де викладені всі матеріали та завдання, а також терміни здачі.
Яким є настрій студентів та адміністрації після здачі зимової сесії? Чи відчувається втома?
Після закінчення сесії присутнє відчуття повного задоволення і виконаного завдання. Звичайно, всі втомилися, але справа є того вартою!
Після такого напруженого семестру, звичайно ж потрібно відпочити і зарядитися енергією для подальших звершень. Висловіть перед канікулами ваші напутні слова студентам та колегам, дайте їм заряд бадьорості!
Бажаю від щирого серця миру, здоров’я, і лише гарних людей поруч! Коли хороші люди поруч, працюється набагато ефективніше та продуктивніше, адже завжди є на кого покластися!