Бізнес освіта як інструмент сталого світового розвитку: конференція до 60річчя КІБіТ

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниБізнес освіта як інструмент сталого світового розвитку: конференція до 60річчя КІБіТ

Київський інститут бізнесу та технологій багато років є флагманом бізнес освіти і безперечно виступає основним стейкхолдером реалізації стратегії цілей сталого розвитку ООН. Буремний час світових викликів, пов’язаний із пандемією COVID, співпав із визначною подією в житті Інституту – святкування 60 річного Ювілею. Закономірно, що цю знаменну подію було відзначено у форматі міжнародної науково-практичної конференції, яка відбулася у самому «сердці» української науки – залі засідань Національної академії наук України.

Тематика конференції була пов’язана із цілями сталого розвитку, який в 2015 році були прийняті на саміті ООН, а саме:

Ціль 1. Подолання бідності

Ціль 2.Подолання голоду, розвиток сільського господарства

Ціль 3. Міцне здоров’я і благополуччя

Ціль 4. Якісна освіта

Ціль 5. Гендерна рівність

Ціль 6. Чиста вода та належні санітарні умови

Ціль 7. Доступна та чиста енергія

Ціль 8. Гідна праця та економічне зростання

Ціль 9. Промисловість, інновації та інфраструктура

Ціль 10. Скорочення нерівності

Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад

Ціль 12. Відповідальне споживання та виробництво

Ціль 13. Пом’якшення наслідків зміни клімату

Ціль 14. Збереження морських ресурсів

Ціль 15. Захист та відновлення екосистем суші

Ціль 16. Мир, справедливість та сильні інститути

Ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку

Конференція «Роль бізнес освіти у реалізації цілей сталого розвитку» відбулася у змішаному форматі – засідання у конференц залі доповнилося онлайн трансляцією на платформі Zoom. Всього у заході взяли участь близько 300 учасників. Співорганізатором КІБіТ виступила стратегічна група «Софія» – стабільний і активний партнер Інституту на протязі багатьох років.

Урочиста частина: вітання та виступи іноземних гостей

За традицією конференція була відкрита привітальною промовою ректор Київського інституту бізнесу та технологій Олена Яковлева. Пані ректор відмітила найбільш вагомі події, які вплинули на становлення Інституту, а також відзначила, що наукова конференція КІБіТ об’єднує людей не лише представників з різних країн та соціальних груп, але і людей із декількох поколінь у віковій категорії від 17 до 90 років. Також пані Яковлева визначила головний лейтмотив заходу, визначивши, що саме цілі сталого розвитку, прийняті ООН в 2015 році, є майданчиком-містком, де поєднуються зусилля для покращення життя кожного.

Перша доповідь була виголошена Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакістан в Україні паном Ноелем Ізраелем Хохаром. Зважаючи на важливість теми, пан Хохар поділився із загалом досвідом власної держави у питанні співпраці із бізнесом для реалізації цілей сталого розвитку. Важливим аспектом забезпечення економічного, соціального, екологічного, енергетичного розвитку, на думку пана посла, є активне поєднання технологічних інновацій із підприємництвом.

Просування будь-якої нової технологічної продукції є безпосередньою задачею бізнесу – шукати інноваційні рішення, а також винаходити  нові засоби для регенерування продукції. А ось формувати кадри для бізнесу є безпосереднім обов’язком бізнес освіти. Саме тому, починаючи із початку 2000-х, пакистанські бізнес школи беруть активну участь у створенні масштабної платформи для обміну ідеями між інноваторами та підприємцями. Результати цією плідної співпраці наявні вже сьогодні –багато пакистанських проєктів реалізуються як на регіональному, так і на світовому рівні, що сприяє стабілізації економіки та створює додаткові робочі місця.

Естафета виступів була підхоплена Надзвичайним і Повноважним Послом Південно-Африканської Республіки в Україні паном Андре Йоганнесом Хруневальдом, який виступив із актуальною та конструктивною доповіддю на тему «Кращий бізнес для кращого світу». Доповідач зазначив, що для ПАР залишаються актуальним питання: подолання бідності, зникнення нерівноправ’я, стабілізації екологічної обстановки, ліквідації безробіття. І хоча ключових гравців, що забезпечують розробку і реалізацію відповідних стратегій, багато, найбільш функціональними все одно залишаються бізнес-структури.

Визначальна роль закладів вищої освіти, що опікуються бізнесом, полягає у вихованні бізнес-лідерів, які за цю стратегію відповідатимуть. Адже бізнес не може бути успішним в неуспішному суспільстві і кожен повинен усвідомити, що за реалізацію цілей сталого розвитку відповідальний не лише уряд, але і всі зацікавлені сторони (в тому числі і бізнес).

Світ стає складнішим і несе в собі економічні, політичні та соціальні загрози, багато із яких Південно-Африканська Республіка відчула на собі. Тому пан посол відзначив актуальність всіх цілей сталого розвитку ООН і закликав світову спільноту вчитися вирішувати довгострокові завдання. В кінці доповіді пан Хруневальд подякував Київському інституту бізнесу та технологій за активну участь у роботі над проблематикою цілей сталого розвитку, адже це є актуальні питання майбутнього, від якого залежить подальший розвиток світу.

Надзвичайний і повноважний Посол Федеративної Республіки Нігерія пан Шіна Фатай Алеге зазначив, що для нього відвідування 60 річної конференції КІБіТ не є звичайним візитом ввічливості, а можливістю привітати партнерів із Ювілеєм і обговорити актуальні питання та проблеми. Цілі сталого розвитку, на думку пана посла, є тим містком, який поєднує бізнес освіту та світовий розвиток загалом. Благополуччя громадян залежить від правильно поставлених цілей та створення шляхів їхнього вирішення. Освіту потрібно реформувати таким чином, щоб в подальшому подолати бідність. Причинами бідності є безграмотність, безробіття, перенаселення, захворюваність, корупція. І саме бізнес освіта може стати панацеєю від бідності та інструментом для забезпечення сталого розвитку суспільства.

Студенти бізнес-закладів повинні опанувати водночас навички роботодавця, співробітника, виробника товарів та послуг, а також їхнього споживача. Випускнику треба мати, наголосив пан Шіна Фатай Алеге, комерційну орієнтацію, щоб бути не чужим слугою, а самому собі господарем. Бізнес-освіта має готувати компетентних фахівців в будь-якій сфері і головними компетенціями, необхідними для випускника повинні бути: бухгалтерська, бізнесово-правова, комунікативна, фінансова, підприємницька, комп’ютерна (ІТ), маркетингова, менеджменту. На останок пан посол відмітив, що однією із найважливіших задач є належне фінансування бізнес освіти, адже від цього залежить її ефективність та конкурентоспроможність.

Урочисту вітальну частину завершував Радник Посольства Киргизької Республіки Сарибаєв Ермек Адилбекович, який виступив із доповіддю «Сталий розвиток економіки Киргизької Республіки та її взаємозв’язок з економікою України». Пан радник продемонстрував учасникам конференції відеоролик, який охарактеризував Киргизьку республіку економічно сталою та стабільною. Акцент було зроблено на розвинутій енергетичній галузі (зокрема завдяки сонячним батареям), продуктивному аграрному секторі, оздоровчому екологічному туризмі, а також високому рівні освіти (понад 90% населення закінчили коледжі та ЗВО).

Конкурентоспроможною перевагою киргизької економіки було визначено ліберальний податковий режим, що обумовлює сприятливий інвестиційний клімат. В особистому зверненні пан Радник зазначив, що Україна та Киргизька Республіка мають партнерські зв’язки як на рівні урядів, так і на рівні окремих підприємств і щиро подякував КІБіТ за виховання та формування сучасних конкурентоспроможних фахівців.

По завершенню урочисто вітальної частини всім іноземним гостям було вручено сертифікати учасників та висловлено надію на подальшу плідну співпрацю.

Концептуальна робота конференції: виступи спікерів

Друга частина конференції розпочалася із привітання Олени Яковлевої колективом Київського інституту бізнесу та технологій, які разом із подарунками висловили подяку за внесок до розвитку бізнес-освіти України.

Кожен із наступних доповідачів аналізував окрему ціль сталого розвитку та демонстрував її реалізацію на конкретному прикладі.

Виступ хірурга медичного центру «Добробут» Максима Щербини був присвячений цілі, пов’язаної із «helsi life». Лікар поспішив розвіяти розповсюджений стереотип, що здоров’я забезпечує спорт та гіпервітамінізація. Насправді, щоб дотримуватися «helsi life» потрібно просто усвідомити свої фізичні та моральні потреби, і привести їх до рівноваги. Зробити нас здоровими здатні такі прості речі, як: якісний сон, читання цікавої літератури, подорожі, спілкування з приємними людьми, захоплююче хобі.

Олександр Штатський, заступник Генерального директора ВП «Запорізька АЕС» привернув увагу аудиторії до проблеми ефективного виходу з енергетичної кризи. Порівнявши існуючі джерела енергії, він закликав оцінити перспективи атомної енергетики, яка добуватиметься за інноваційними технологіями у форматі гібридних енергетичних систем. Використовуючи ядерну енергетику, зазначив доповідач, можна не лише оптимізувати життя людей на землі, але і здійснити космічну експансію людства.

Великий успіх викликав успіх професора КІБіТ Тетяни Пішеніної, яка зачитала привітання, адресовані Київському інституту бізнесу та технологій. Серед переліку підприємств та держустанов, від яких було почуто слова подяки за формування висококласних фахівців, були такі гіганти, як всесвітня пакувальна компанія «Tetra Pak» та медична лабораторія «Dila». В кінці доповіді пані професор зазначила, що зачитані листи свідчать, що КІБіТ навчальним закладом, здатним сформувати світогляд сталого рівня.

Проректор КІБіТ з міжнародних зв’язків Ірина Загарницька привернула увагу присутніх до проблеми світової нерівності та запропонувала можливі шляхи її подолання. Актуальність і цінність виступу пані Загарницької полягала у безпосередньому використанні досвіду Київського інституту бізнесу та технологій, в межах якого вже четвертий рік функціонує підготовче відділення для іноземців.

Доповідачка пояснила, що визначальною у подоланні причин нерівності (расово-етнічні, регіональні, соціально-економічні, гендерні культурні і т.д.) є роль освіти як найбільш дієвого інструменту активізації соціальної мобільності. І одним із важливих напрямків освітньої діяльності є інтернаціоналізація. Пані Ірина розповіла про напрямки міжнародної діяльності КІБіТа саме: навчання закордонних студентів за програмою обміну; взаємодія із посольствами, земляцтвами, консалтинговими компаніями; залучення іноземців до наукової діяльності Інституту (щорічної конференції та редагування статей фахового вісника); міжкультурні діалоги (Свято Дня рідної мови, відвідування виставок та музеїв, вокально-хоровий ансамбль); співпраця із випускниками.

Виступи модераторів Олени Яковлевої та Віктора Щербини носили характер підсумку і обґрунтовували важливість бізнес освіти для реалізації однієї із найбільш важливих цілей сталого розвитку – забезпечення миру і справедливості в контексті функціонування сильних соціальних інститутів. Навчальний бізнес-заклад повинен стати саме тим «Зеленим кампусом», випускник якого нестиме у світ свідоме ставлення до цілей сталого розвитку. І розумітиме, що на нього покладається відповідальність за успішне та стабільне майбутнє нашої планети.

Після закінчення роботи конференції учасники отримали можливість для неформального спілкування у супроводі камерного оркестру класичної музики. Приємним продовженням урочистої частини стало зачитування подяк від партнерів КІБіТ, нагородження найбільш активних співробітників та демонстрація відеовітань випускників-іноземців.

 

Головним лейтмотивом заходу стало прагнення всіх учасників – адміністрації, викладачів, студентів та партнерів, не зупинятися на досягнутому та рухатися вперед. Так тримати, КІБіТ!

https://ahoj.stikesalifah.ac.id/pages/slot-depo-5000/http://ahoj.stikesalifah.ac.id/dana-resmi/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/slot-dana-depo10k/https://mata.pulaumorotaikab.go.id/public/images/file/1711212514temp.htmlhttps://mata.pulaumorotaikab.go.id/public/images/avatar/1710788275avatar.htmlhttps://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://ahoj.stikesalifah.ac.id/demo/https://www.sa-ijas.org/sweet-bonanza/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://seer.anafe.org.br/pages/akun-pro-kamboja/https://sipusli.mojokertokab.go.id/upload/~/akun-pro-kamboja/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/products/mpo/https://siduta.dukcapil.baritoselatankab.go.id/assets/idn/https://perizinan.jambikota.go.id/frontend/web/situs-gacor/https://revistas.uia.ac.cr/pages/products/sigmaslot/https://disbudpar.padanglawasutarakab.go.id/assets/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/pt2/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/docs/https://dedikasi.lp4mstikeskhg.org/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/https://setwan.katingankab.go.id/asset/slot-dana/https://perizinan.jambikota.go.id/frontend/web/situs-pulsa/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/Assets/https://revistas.uroosevelt.edu.pe/public/https://apiv2.umkendari.ac.id/https://revista.farol.edu.br/uploads/https://ejournal.aibpmjournals.com/classes/