Cтуденти першого курсу Житомирської філії КІБІТ відвідали селище Володарськ-Волинський. Саме неповторність ландшафтів, багатство природних ресурсів, коштовне і декоративне каміння дають поштовх студентам старших курсів познайомити з цією надзвичайною красою студентів першого курсу. В цьому навчальному році екскурсію проводила Кулагіна Оксана (студентка ІІІ курсу, напрям «Менеджмент»).
Першою зупинкою на маршруті слідування став парк ім. М. Кутузова, 1967 р., де росте близько 60 дубів і тополь, вік яких сягає понад 200 років. У парку стоїть пам’ятник М. Кутузову. В цьому парку був маєток видатного полководця, подарований йому у 1802 р. царицею Катериною II.
Унікальним є музей дорогоцінного та декоративного каміння. Це справжня скарбниця, де зберігаються безцінні експонати: кристали кварцу, різнокольорові топази, берили та їх коштовний різновид — геліодор, так званий «золотий берил». До речі, найбільший геліодор вагою 21 карат було знайдено саме у Володарськ-Волинському. Майже до середини XX ст. берили не вважали за самоцвіти. До того часу міцний камінь часто використовували під час будівництва, ним брукували дороги.
Саме на Волині знайшли топаз, вага якого дорівнювала 117 кг, а розміри — 82×37×35 см. Серед топазів-експонатів музею унікальним є яскраво-блакитний камінь, усередині якого видно білі смужки, що нагадують вітрила корабля. Цей топаз називається «Академік Ферсман». Експонати музейної колекції зараховано до Історичного фонду дорогоцінних металів і коштовного каміння України. Побувавши хоч раз у музеї, ви захочете повернутись сюди знову, адже за один раз цю безцінну колекцію осягнути просто неможливо.
Наприкінці поїздки студенти відвідали так зване Поле чудес. Це невелика галявина за Володарськ-Волинським, на якій туристам пропонується самим роздобути декілька каменів з включеннями кварцу.
На цьому завершився маршрут по селищу Володарськ-Волинський. Сподіваємось, що студенти довго пам’ятатимуть його неповторну історію, неперевершені ландшафти та краєвиди.