Незабаром відбудеться зовнішнє тестування, і я дуже хвилююся, особливо стосовно того, чи встигну написати всі завдання за 180 хвилин (а на історію дається ще менше – 150 хв.). Тому, як і багато інших випускників цього року, я вирішила пройти пробне зно. Насамперед мені порадили батьки і вчителі перевірити свої знання з рідної мови та літ-ри, оскільки саме цей предмет є обов’язковим при вступі до будь-якого вишу, незалежно від спеціальності. Я ще не вирішила остаточно, ким хочу бути, але схиляюся до точних наук, тому для мене не менш актуальним є пробне зно з математики. Тому ми з батьками почали шукати в інтернеті інформацію стосовно варіантів проходження пробних тестувань у нашому місті. Своїми знахідками щодо смої процедури складання тестів я б хотіла поділитися з іншими майбутніми вступниками. Окремо скажу про питання, яке всіх хвилює, – як пробне зно українська мова може допомогти отримати бажані сертифікіти зно, щоб без проблем поступити до обраного вишу.
Чому вигідно складати пробне зно 2016 одразу з декількох предметів?
Оскільки в травні відбудуться тести з трьох обов’язкових шкільних дисциплін (математики, історії України, укр. мови та літератури), переваги матиме той, хто потренується у складанні тестів з декількох предметів. Крім того, виявилося, що складати, наприклад, одразу два предмета більш вигідно фінансово, ніж один. А досвід від проходження тестів в режимі реального часу, коли створені такі саме умови, які будуть на справжньому зно, вартий того, щоб трішки за нього доплатити. Звичайно, приклади завдань для пробного зно, наприклад, з історії україни, математики можна знайти в інтернеті. Я особисто використовувала такі завдання для підготовки, намагаючись вдома уявити себе присутньою на офіційному тестуванні. Я навіть спробувала скласти пробне зно з української мови онлайн. Але мені не вдалося створити собі такі саме психологічні умови, які виникають, коли ти приходиш у незнайоме місце, нервуєшся, як на іспиті, не маєш змоги підглянути у шпаргалку і т.д. Тому я і вирішила пройти пробное зно з математики, української мови й літератури та історії у якомусь незнайомому вищому навчальному закладі, в атмосфері дисципліни і контролю часу.
Коли я складала тести в одному вищі, то зрозуміла, що трошки не розрахувала час на відповіді під час складання історіїї України. Забула, що на ці тести дається менше часу – всього 150 хв. Однак під час справжнього тестування я вже буду більш уважною. Сподіваюся, що рівень моєї підготовки, у тому числі психологічної, до складання справжніх тестів у травні-червні 2016 підвищиться. Я ще не зню точно, куди поступати, але хочу, щоб мій рівень знань завдяки пробному зно з української мови та літератури та інших предметів відповідав вимогам ВНЗ України.
Як зареєструватися
На жаль, як і багато інших учнів, які закінчують школу в цьому році, я не встигла зареєструватися і пройти пробне зно в офіційному пункті нашого регіонального центру. На мій запит «пробний зно реєстрація» знайшлася невтішна інформація, що я не встигла ні на реєстрацію, ні на власне пробні офіційні тестування. Тому вчителі порадили мені пошукати інші варіанти. Виявилося, що деякі офіційні навчальні установи теж проводять пробне тестування, що цілком відповідае програмі Українського центру оцінювання якості знань. Там не треба було реєструватися на сайті. Мама просто подзвонила і ми домовилися про пробне зно з української мови у зручний для мене час.
Що дає пробне тестування майбутньому вступнику
Напишу, що тренування дало мені.
1. По-перше, я навчилася розраховувати свій час на виконання завдань. Якщо якесь питання викликало у мене труднощі, я переходила на інше, не витрачаючи даремно дорогоцінні хвилини.
2. По-друге, завдання під час випробування були максимально наближені до тих, які чекають на учнів у травні.
3. Процедура проходження тестів раніше була для мене чимось далеким і незрозумілим. Тепер я ясно усвідомлюю алгоритм виконання завдань, навчилася не нервувати у зв’язку з обмеженням часу на тести.
4. Після складання тестів з учасниками пробного зовнішнього оцінювання проводиться детальне обговорення допущених помилок. Власне я дізналася багато корисного. Сподівася, що ці знання стануть мені у нагоді в травні.
5. Я зрозуміла, за якою схемою проходить оцінювання знань, які питання чи завдання «важать» більше. Тепер на справжньому офіційному зно я зможу швидко розставити приорітети. Якщо раптом не буду встигати зробити все, то виконаю в першу чергу ті завдання, за які мені нарахують максимальну кількість балів.
6. Проходження зно у вищі не схоже на контрольні роботи в школі. Тут зовсім інша атмосфера, до якої учень не одразу може адаптуватися. Звичайно, краще вперше пережити цю стресову ситуацію на пробному іспиті, ніж під час реальної зовнішньої незалежної перевірки і оцінювання знань.
Тому я раджу всім, хто ще сумнівається, чи потрібно йому проходити пробное зно украинский, не гаяти час і спробувати свої сили принаймні у цьому найважливішому предметі, а також в інших обов’язкових дисциплінах.