10 секретів успішного складання ЗНО

Київський інститут бізнесу та технологійНовини10 секретів успішного складання ЗНО

Складання ЗНО – відповідальний момент для кожного школяра.

У цей момент визначається багато, якщо взагалі не все життя. Власний бізнес, стрімка кар’єра, творча слава – все залежить від успішної здачі всього лише кількох тестів.

Саме тому ми підготували для майбутніх студентів практичні поради, які зможуть допомогти подолати перший серйозний життєвий виклик на шляху до здійснення заповітних бажань.

1. Підготовка

2016-04-132620224826971613

Найважливіший компонент успішного складання ЗНО – це підготовка.

На превеликий жаль, далеко не всі випускники усвідомлюють її необхідність. Хтось покладається на удачу, хтось – на запевняння вчителів. Але не потрібно тягнути кота захвіст. Підготовку потрібно починати заздалегідь: багато таких предметів, як фізика, хімія, математика вимагають не тільки теоретичних знань, але й практичних навичок, які не можна здобути за один день.

Встановіть оптимальний і зручний для вас режим підготовки – це можуть бути, наприклад, два рази на тиждень по півтори години. Зосередьтеся на тестових завданнях, щоб отримати всі необхідні практичні вміння та навички.

Виділяйте годині-дві на підготовку. Пам’ятайте, що крім вас ці тести нікому не потрібні. Встановіть оптимальний і зручний для вас режим підготовки – це можуть бути, наприклад, два рази на тиждень по півтори години. Зосередьтеся на тестових завданнях, щоб отримати всі необхідні практичні вміння і навички.

2. Не забивайте голову зайвою інформацією

У сучасному технологічному світі існує надлишок інформації. Інтернет, соціальні мережі і Youtube можуть суттєво знизити ефективність вашої підготовки.

Перш за все, знайдіть потрібну мотивацію. Вона дуже важлива – без неї ви не знайдете в собі сили вивчити достатню кількість матеріалу і отримати необхідні результати.

Нехай під час підготовки ніщо вас не відволікає – відкладіть в сторону соцмережі та інші незначні завдання. Нехай ваше майбутнє повністю буде у владі вашого розуму.

3. Правильно харчуйтеся

pravilnoe-pitanie-na-nedelju-1

У період підготовки до іспитів повинно бути збалансоване харчування. Мозок краще працюватиме, а відповідно, пам’ять покращиться і ви зможете краще запам’ятовувати.

Вживайте якомога більше риби і фруктів. Потрібно знати про те, що білки, які містяться в рибі, засвоюються організмом простіше, ніж ті, що є в мясі. Не забувайте про відпочинок, змінюйте розумові та фізичні навантаження, регулярно займайтеся спортом.

При великих розумових навантаженнях рекомендується відмовитися від вживання жирної їжі, їжі з високим вмістом крохмалю, а також солодкого і мучного. Подібні продукти зневоднюють організм, погіршуючи роботу мозку.

Серед основних продуктів, які сприятливо впливають на мозок, треба звернути особливу увагу на такі: лосось, томати, чорниця, зелені листові овочі, зернові, волоські горіхи, авокадо, насіння соняшника, квасоля.

4. Не панікуйте

3

Не вірте людям, які розповідають вам, що тести надмірно складні і ви їх не здасте. Не вірте знайомим, які почули, що саме в цьому році тести важкі до неможливості. Це все дурниці.

Абсолютно всі завдання можна вирішити, на всі питання можна знайти відповіді. Якщо підходити з усією відповідальністю до підготовки, то хороший результат вам забезпечений.

5. Читайте уважно завдання

Здавалося, досить-таки банальна порада. Але насправді багато хто через хвилювання або через брак часу може зробити безглузду помилку.

Дочитуйте завдання до кінця. Не потрібно з перших слів намагатися зрозуміти, що від вас вимагають. Раннє «додумування» призводить до неправильного вирішення завдання. Найчастіше саме неуважність призводить до втрати часу на виправлення помилок.

Погодьтеся, напевно дуже прикро знати відповідь на питання, але втратити бали через власну неуважність.

6. Покладайтеся не лише на знання, а й на інтуїцію

4

Не намагайтеся вирішувати завдання по порядку. У першу чергу, відповідайте на ті питання, відповіді на які ви знаєте напевно.

Після відповідей на легкі питання впевненість у собі повернеться, тож вам буде вже простіше зосередитися на більш складних завданнях.

Якщо вам трапилося дійсно складне питання, то можна діяти шляхом логічного виключення. Коли ви відсієте всі невідповідності – залишиться менше варіантів. Вибрати правильну відповідь із них авжеж простіше.

Не залишайте питань без відповідей. У ситуації, коли ви не можете згадати або не знаєте правильну відповідь, постарайтеся підключити інтуїцію та вибрати найбільш імовірний варіант.

7. Використовуйте чернетки

Перш за все пам’ятайте, чого від вас хочуть в завданні: пояснити, порівняти, проаналізувати, оцінити, порахувати. І відповідь будуйте відповідно до цього прохання: пояснюйте, порівнюйте, аналізуйте.
Використовуйте чернетку для запису всіх фраз, які приходять в голову й стосуються певної складної проблеми або теми власного висловлювання. Можна навіть написати дещо хаотично. Після їх збору в певному логічному порядку, можливо, ви отримаєте готову відповідь.

Але не передайте куті меду. Пам’ятайте, що у вас не так багато часу. Намагайтеся писати логічно й лаконічно: твердження, а потім – підтвердження цього твердження

8. Перевіряйте написане

Відведіть більше часу на перевірку роботи. Ймовірно, уже в кінці ви зможете згадати відповіді на пропущене питання або по іншому поглянете на написаний в чернетці твір. Секрет тут полягає в тому, що коли ви пишете, то дуже складно побачити всі аспекти питання. Крім того, у ваших питаннях обов’язково буде щось, що ви захочете змінити пізніше. Тому дуже важливо виділяти достатню кількість часу на вичитування.

Під час читання наш мозок автоматично намагається розпізнати слова, які написані неправильно або стоять не в тому порядку, тому такі помилки.

9. Не вживайте заспокійливих або тонізуючих засобів

97b3426b-d07b-1f18-a631-6d8b38144a42_AMC-Breaking_Bad-5_1789--606x404

Не є таємницею те, що багато школярів і студентів дуже нервуються перед іспитами, а тому вживають заспокійливі чи тонізуючі засоби. Деякі речовини мають снодійний, інші – стимулюючий ефект.
Отже, може статися так, що ви хотітимете спати, або ж серце калататиме. У такому стані, зрозуміло, важко сконцентруватися. Більш того, не рекомендується вживати заспокійливі засоби навіть у процесі підготовки до ЗНО, оскільки ви відчуватимете перевтому.

Не слід пити багато кави й у ніч перед тестуванням. Психологи відзначають, що після вживання великої кількості цього напою у більшості людей наявне перезбудження психічної діяльності з подальшим зниженням діяльності інтелектуальної.

Перш за все, навчіться правильно розслаблятися. Також, в інтернеті є безліч вправ із аутотренінгу, який дозволяє досягнути відчуття, що ви відпочили.

10. Складіть пробне ЗНО

Тест ЗНО – це своєрідний підсумок усього навчання школяра, який підводиться тільки одного разу. Саме тому тестування як екстремальна ситуація для майбутнього вступника може стати причиною надмірного нервування. Це завадить продемонструвати істинні знання учня, спровокувавши тим само значно нижчий результат, ніж той, на який розраховувалося.

Пробний тест дає додаткову можливість спробувати власні сили й ознайомитися з процедурою проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Здати пробне ЗНО ви можете багато де, у тому числі й у Київському інституті бізнесу та технологій. Однак, на відміну від організаторів тестування в інших місцях, тут ми пропонуємо вступнику не тільки перевірити знання, а й з допомогою досвідченого психолога виробити навички стресостійкості. Після проходження тренінгу випускник із більшою ймовірністю зможе сконцентруватися на завданнях і показати максимальний результат вже на державному ЗНО.