Подорож із задоволенням та не без навчання. Міжнародне стажування студентів КІБіТ

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниПодорож із задоволенням та не без навчання. Міжнародне стажування студентів КІБіТ

1

Що повинен робити студент? Найпопулярніша відповідь на це питання: «Звичайно ж, вчитися!». Але навчальний процес не обмежується сидінням на парах, за книжками чи біля екрану ноутбука. Адже «студент» – це не просто академічний статус, а стан душі, ознака особливого світогляду, коли для тебе немає меж. Це час треба використати по повній для дослідження дійсності, подорожей, знайомств з цікавими людьми та культурною спадщиною людства.

Сучасний глобалізований світ пропонує безодню можливостей і для юних, і для дорослих. Головне – бути цікавим та легким на підйом. Для «важковаговиків» є давній рецепт: «… якщо ти такий ледачий … сиди вдома, не гуляй!».

Сучасні університети добре розуміють перспективи, які відкривають перед молодими людьми закордонні стажування, в тому числі комунікація з іноземними студентами, викладачами та дипломатами. Київський інститут бізнесу та технологій також вважає такий вид академічної діяльності невід’ємною частиною підготовки якісного фахівця.

У 2017 році академічний обмін – щорічне стажування для студентів – проводилося спільно із Білоруським державним технологічним університетом (БДТУ, м. Мінськ).

З 3 по 9 липня КІБіТ приймав майбутніх видавців з БДТУ. Подробиці про їхнє перебування в Києві можна почитати нашому сайті.

З 10 по 16 липня студенти КІБіТ (Київ) і студенти КІБІТ Житомирської філії поїхали до Мінська із візитом у відповідь.

Програма стажування передбачала кілька блоків:

  • академічний: відвідування університету БДТУ, знайомство з викладачами, відвідування Національної бібліотеки Білорусі, звіт про стажування;
  • практичний: знайомство з найбільш успішними підприємствами (Мінський тракторний завод, Будинок друку), а також придбання нових навичок (майстер-клас із палітурного мистецтва);
  • культурно-світоглядний: огляд визначних пам’яток Мінська, відвідування музеїв, концертів, парків і т. д.

Спочатку справа, потім веселощі. Академічний блок стажування.

_FOT1557Словосполучення «академічна частина» – занадто сухе і казенне для того привітного прийому, який надали українським студентам 10 липня декан факультету прінттехнологій і медіакомунікацій Тетяна Олександрівна Долгова, а також викладачі кафедри редакційно-видавничих технологій на чолі з завідувачем Володимиром Івановичем Куликовичем.

За «круглим» і смачним столом студенти обговорили з викладачами особливості вищої освіти в Білорусі та Україні, правила вступу до ВНЗ, взяли участь в бліц-майстер-класі «па беларускай мове», відвідали музей БДТУ та «екстравагантні» експозиції кафедр мисливствознавства і таксидермії.

Академічна програма продовжилася 11 липня відвідуванням Національної бібліотеки Білорусі. Ромбокубоктайдер – правильна назва архітектурної форми кристала бібліотеки – установи, гідної називатися новітнім чудом світу. Хто пам’ятає муки з пошуку літератури до диплому? Коли ви вишукуєте  в запорошених каталогах потрібну книгу, чекаєте замовлення 2 години, щоб дізнатися, що книгу перенесли в інший фонд і треба повторити усі ці тортури? Забудьте!

За електронним каталогом ви миттєво робите замовлення, і

?

через 20 хвилин ваша книжечка приїде зі сховища прямо по стелі через систему «Телеліфт». Ви не хочете чекати ні хвилини? Можна використовувати час із користю і тут же відвідати Музей книги – побачити середньовічні фоліанти, інкунабули (заодно дізнатися, що це таке), каталоги тварин з зображення птахів у натуральну величину та багато іншого.

Задоволений та з літературою ви підете працювати до читального залу, де кожне робоче місце обладнане комп’ютером, а за окрему плату можна отримати цілий ізольований скляний бокс для роботи. Якщо втомитеся від розумових навантажень – чергуйте їх із фізичними – в бібліотеці є тренажерний зал для читачів (Платон був би в захваті), також можна подихати свіжим повітрям і помилуватися видами міста з оглядового майданчика на даху. Найцікавіше – читачем наукової бібліотеки може стати будь-який бажаючий (не обов’язково навіть студент), громадянин будь-якої країни.

Академічний блок програми завершився нашим звітом про стажування та врученням сертифікатів, і пройшов у невимушеній дружній обстановці.

Переймаємо досвід роботи підприємств. Практичний блок.

Практичний аспект стажування мав на увазі знайомство із роботою підприємств. Тому в середу 12 липня ми відвідали Мінський тракторний завод. МТЗ – візитна картка Білорусі, предмет гордості кожного білоруса – величезне підприємство, на якому працює 17 тис. осіб, за масштабами – це ціле місто, за обсягами виробництва – скоро буде подолано 4 млн. рубіж. Чи багато це? А ви уявіть, що кожен 10-тий трактор в світі із Білорусі! Поля Алжиру, Венесуели, Єгипту і ще 60 держав, включаючи Україну, обробляють симпатичні та працьовиті трактори «Belarus». Чим не привід для гордості? А ми бачили, як збирають мотори та одягають кабінки на трактори-інтернаціоналісти, спостерігали зсередини роботу заводу і навіть посиділи на місці водія в готовому продукті.

15

Білоруський Будинок друку – наступний важливий пункт програми вивчення економіки на практиці. Студенти спостерігали повний цикл виробництва друкованої продукції: газет, журналів, книг та упаковок для товарів, а також бачили, як створюються обкладинки для книжок. Знайомство із видавничою справою продовжили в цей же день (14 липня) в лабораторії БДТУ на майстер-класі Ірини Валентинівни Марченко із палітурної майстерності. В ході заняття своїми руками ми виготовляли та декорували блокноти.

Практичний елемент був внесений і в підсумкове засідання, яке було розбавлене несподіваною лотереєю – вперше ми дізнавалися правду про себе, «гадаючи» на листівках, присвячених різним святам. Заключна частина показала, як пишається БДТУ своїми випускниками, оскільки дані листівки та календарі – дипломні проекти студентів. Приємно було відчути свою причетність до цього досвіду.

А навколо таке все цікаве … Культурно-світоглядний блок.

41Знайомство із культурною спадщиною Білорусі почалося ще в перший день. Після візиту до університету студенти БДТУ провели для нас оглядову пішохідну екскурсію по центру Мінська – ми побачили Ворота Мінську, Плошчу Незалежнасці, Червоний Костел, Михайлівський сквер та інше.

Найбільш стійкі повернулися на маршрут через кілька годин, щоб пройтися до Верхнього Міста через загадковий та умиротворений парк Янки Купали.

Культурний блок стажування був надзвичайно насиченим. Нам вдалося помилуватися скарбами Національного художнього музею. Найбільші скептики, хто не визнавав за музеями можливості бути захоплюючими, покидали його приголомшені полотнами Айвазовського та абсолютно особливою атмосферою відкритості до відвідувачів. Десятки художників від шести до шістдесяти років, які малюють копії картин або елементи візерунків на кімоно, змусили по-новому поглянути на експонати та полотна. Із задоволенням ми також переглянули документальний фільм, присвячений Марку Шагалу на виставці його робіт. А ще дізналися, що арт-об’єктом може бути ціла вулиця, якщо це вулиця Кастричніцкая – колись заводський район, а нині місце щорічного фестивалю графіті. Поверталися сюди двічі, тому, що з першого разу не все розглянули і сфотографували.

Практично кожен день ми відвідували новий парк у Мінську, а іноді два і навіть три. За цей тиждень каталися на колесі огляду в Центральному парку ім. Горького, плавали на катамаранах по Комсомольському озеру, каталися на велосипедах вздовж р. Свіслочь (і це все тільки за 11 липня після відвідин Бібліотеки). Насолоджувалися безтурботністю в Музеї народної архітектури і побуту «Строчиці» (12 липня), об’їхали на велосипедах Садибно-парковий комплекс XVIII-XIX ст. «Лошиця» (14 липня). В суботу 15 липня поставили рекорд – ранок зустріли в Центральному Ботанічному саду НАН Білорусі, обідню пору провели в парку Челюскінців, відпочили трохи в парку Янки Купали перед концертом «Вечори класичної музики у Ратуші». Яким же було наше здивування, коли виявилося, що концертів у Верхньому місті не один, а безліч – після трьох парків ми потрапили ще й на три концерти: класика, кавери і караоке.

Ми дуже вдячні керівництву БДТУ, кафедрі редакційно-видавничих технологій, викладачам та студентам за те, що були нашими гідами і наставниками в цій подорожі, так гуманно чергували для нас навчальну частину з розважальною, і що допомогли відкрити «свій Мінськ» та закохатися в нього .

Студенти та викладачі КІБіТ.