Стажування студентів Білоруського державного технологічного університету в КІБіТ

Київський інститут бізнесу та технологійПодіїСтажування студентів Білоруського державного технологічного університету в КІБіТ

Київський інститут бізнесу та технологій приділяє особливу увагу міжнародній діяльності та академічному співробітництву з вищими навчальними закладами інших держав.

20170707_150812

Цього літа стажування студентів проводилася спільно з Білоруським державним технологічним університетом (м.Мінськ).

Студенти факультету прінттехнологій та медіакомунікацій БДТУ стажувалися в Києві з 3 по 9 липня 2017 р. Оскільки багато з них були в Україні вперше, крім відвідування підприємств, гостям була запропонована масштабна культурна програма. Музеї та галереї обиралися не випадково. Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків – не тільки володар шедеврів світового мистецтва, а й чудовий зразок того, як класичний музей може стати відкритим культурним центром, дружнім навіть до відвідувачів-немовлят (варто згадати їхній проект «Культурний декрет»). PinchukArtCentrе – не тільки галерея сучасного мистецтва, а й освітній науковий центр, платформа для підтримки молодих художників із усього світу. Після відвідин експозицій відбулася зустріч з керівником проектів PinchukArtCentre Ганною Васик. Після бесіди з нею студенти розібралися, чому до сучасного мистецтва не можна приміряти ярлики «гарно / негарно» та безглуздо скрикувати: «Це незрозуміло, і мені це не подобається!». Також дізналися, що твір мистецтва може цілком реально, а не метафорично зажити своїм життям (якщо, наприклад, він створений із чорнозему й за два місяці виставки вирішив прорости).

За результатами стажування студенти захистили академічний проект на тему реклами міста Києва для туристів, які нічого про нього не знають. Вашій увазі пропонується одне із завдань стажування – результуюча стаття.

Літнє стажування студентів БДТУ в Київському інституті бізнесу та технологій

З моменту вступу до університету настає чудова пора – студентство, яке чимось схоже для всіх, але в кожному вищому навчальному закладі має свою неповторність та свої особливості. Адже студенти в alma mater не тільки отримують знання, а й вбирають певні цінності та ідеали, формують світогляд, слідують багаторічним традиціям і правилам.

Унікальна можливість познайомитися з представниками Київського інституту бізнесу та технологій (КІБіТ) випала студентам факультету прінттехнологій і медіакомунікацій Білоруського державного технологічного університету. На період з 3 по 9 липня для білоруських гостей була підготовлена насичена програма, що включала відвідування історичних, культурних, виробничих та медійних пам’яток Києва.

Знайомство зі столицею України почалося з пішохідної екскурсії, під час якої студенти поринули в атмосферу міста, дізналися про його історичне минуле і насолодилися чудовими краєвидами.

20170706_141125

Літнє стажування стартувало в будівлі КІБіТ. Ректор інституту доктор філософських наук, професор Олена Вячеславівна Яковлева привітала всіх присутніх, розповіла про навчальний процес в Інституті, а також прочитала лекцію про теорію поколінь. Теплий і дружній прийом продовжився у внутрішньому дворику університету за бесідою та дегустацією смачних «Паніні» – делікатесу з буфету, який дуже люблять місцеві студенти.

Другий день розпочався з екскурсії до Києво-Печерської Лаври. Це місце недарма притягує натовпи туристів із всіх точок світу: кожен з учасників стажування відчув велич релігійного мистецтва, наповнився світлою енергією та задумався про щось важливе для себе.

Яскраві враження залишило відвідування популярного українського телеканалу «Новий». Студенти дізналися про процес створення телепрограм, познайомилися з професіоналами своєї справи, та першими побачили промо-ролик нового реаліті-шоу,  який ще не потрапив до ефіру.

?

Наступним пунктом програми став похід до PinchukArtCentre – місця, де представлені експонати сучасного мистецтва, які змушують відвідувачів поглянути на реальність під незвичайному кутом, викликають суперечливі почуття та думки, але нікого не залишають байдужим.

Музей Богдана та Варвари Ханенків гостинно відчинив для білоруських гостей свої двері й відразу ж вразив красою картин та старовинних предметів інтер’єру.

Далі від музею шлях продовжився по місцях дій героїв роману «Біла гвардія», автором якого є знаменитий письменник Михайло Опанасович Булгаков. Закінчилася подорож візитом до літературно-меморіальної квартири-музею М. А. Булгакова, де після екскурсії для відвідувачів на веранді було організовано чаювання з пирогами, щоб краще відчути добру, сімейну атмосферу дому та доторкнутися до світів родин Булгакових та Турбіних.

Чудовим завершенням дня стало відвідування Національної опери України. Балет «Лускунчик» Петра Чайковського вразив витонченістю балерин, багатством костюмів та потужною енергетикою музичних композицій.

20170706_211130

Особливо цікавою для майбутніх інженерів-технологів була екскурсія до друкарні «WOLF»: захоплені студенти не марнували часу все побачити та все почути, задати питання щодо друкарських та післядрукарських процесів.

За підсумками стажування групою був підготовлений невеликий проект, після презентації якого кожному студенту БДТУ був вручений сертифікат за успішне завершення та захист випускного проекту за програмою «Літнє стажування в КІБіТ».

?

Тиждень стажування пройшов пізнавально та продуктивно. Приймаюча сторона зробила все, щоб перебування групи студентів з БДТУ в Києві стало максимально комфортним, організованим та незабутнім. Кафедра редакційно-видавничих технологій висловлює подяку КІБіТ за можливість дізнатися більше для своєї майбутньої професії та зануритися до бурхливого життя дивовижного міста Києва.

Студенти та магістранти БГТУ

Переклад з російської на українську мову виконано прес-центром КІБіТ.