Магістратура в КІБіТ

auditЗакони сучасного ринку зумовлюють потребу в професійних кадрах. Магістратура в Україні в галузі економіки – актуальне та затребуване явище. Сучасні компанії потребують кваліфікованих експертів практично в будь-якій сфері – фінанси, бухгалтерія, менеджмент, психологія бізнесу і т.д. У 2017 році Київський інститут бізнесу та технологій відкрив нову магістерську спеціальність «Економіка». Одна із спеціалізацій – «Облік і аудит підприємницької діяльності. Аудиторський справа». У даній статті ми висвітлимо основні напрямки діяльності популярної професії аудитора. Знайомство із відповідями на типові запитання, допоможе вам прийняти вірне рішення з приводу вступу до ВНЗ.

Хто, де і чому? Основні обов’язки аудитора.

Чим відрізняється робота аудитора від посади бухгалтера? Бухгалтер реєструє операції підприємства, готує супровідні документи, формує фінансову звітність та надає її до відповідних установ. Наскільки подана звітність відповідає реальності (достовірність зазначених даних, дотримання термінів подачі, відповідність правилам ведення документації і т.д.) перевіряє більш висока інстанція – аудитор. Вивчення даної спеціальності передбачає широкі знання в галузі обліку, а також знайомство із механізмами та алгоритмами перевірки звітності.

Якими є службові обов’язки аудитора? Здійснення та перевірки фінансової звітності бухгалтера, а також підготовка аудиторського висновку, де вказується:

  • інформація про компанію, яка проводить аудит;
  • опис основних етапів перевірки;
  • заключний висновок фахівця з аудиту.

Де аудитори можуть працювати? У приватних або державних аудиторських компаніях. Також в фірмах, які займаються наданням бухгалтерських послуг, і, в якості супутніх, послуг перевірки фінансової звітності. Освіта аудитора передбачає можливість вести самостійну діяльність із перевірки фінансового стану підприємств. Однак досвід показує, що державні фінансові установи більш схильні довіряти висновку компаній, які  мають ім’я та репутацію. Також можливо працювати фахівцем із внутрішнього аудиту в великому та середньому бізнесі.

Якою є специфіка внутрішнього аудиту? Фінансова звітність формується щомісяця і у великій кількості. Економічні кризи, зміна головного бухгалтера, квартальний звіт перед акціонерами – діяльність бухгалтера перевірки постійно потребує, а наймати кожен раз фахівця «зі сторони» не є зовсім зручним. Практично у всіх великих, і в багатьох середніх підприємствах передбачена посада внутрішнього аудитора, або цілого відділу внутрішнього аудиту. Даний відділ здійснює внутрішню перевірку фінансової діяльності компанії, і надає керівництву відповідний висновок. Навчання внутрішніх аудиторів – обов’язкова складова програми магістерської спеціалізації «Облік і аудит підприємницької діяльності. Аудиторська справа». Єдиний недолік внутрішньої перевірки – висновок не буде визнано іншими організаціями, адже завжди є підозри, що «свої» можуть робити висновки на користь своєї установи.

Що таке внутрішній аудит СМЯ? Перевірка діяльності підприємства здійснюється відповідно до певної системи стандартів. Існують різні системи менеджменту якості (СМЯ), згідно з якими здійснюється внутрішній або зовнішній аудит. Навчання внутрішніх аудиторів СМК передбачає викладання популярних систем менеджменту якостей, використовуваних в роботі провідними українськими та світовими компаніями.

Замов аудит і спи спокійно! Зовнішній аудит.

Якою є специфіка зовнішнього аудиту? В процесі навчання аудиту на спеціалізації «Облік і аудитaudit1 підприємницької діяльності. Аудиторська справа» велика увага приділяється зовнішньому аудиту. Існують спеціальні компанії із сертифікованими фахівцями, які надають послуги з перевірки фінансової діяльності державних та комерційних організацій за спеціальним замовленням або в плановому порядку. Також подібною перевіркою може займатися одна людина, яка є компетентною у сфері аудиту (має освіту у вищому навчальному закладі), зареєстрований як підприємець, і може надавати відповідні послуги.

Коли ви залучаєте фахівців «зі сторони», то питання – для чого вам необхідний аудит. Якщо ви бажаєте вийти із своїм підприємством на міжнародні фондові біржі, вам потрібно замовляти аудит тільки у компаній «великої аудиторської четвірки»«PricewaterhouseCoopers», «Deloitte», «Ernst & Young», «KPMG», інший висновок елементарно не буде котуватися.

Для ситуацій, коли потрібно просто перевірити діяльність тієї чи іншої організації, досить аудиторської компанії, яка має ліцензію та внесена до реєстру аудиторської палати України.

Як відбувається сам процес аудиту, і для яких організацій він є обов’язковим? Є компанії, які підпадають під дію закону і зобов’язані проводити аудит в плановому порядку. Банки, страхові компанії, відкриті акціонерні товариства, кредитні спілки раз на рік здійснюють повномасштабну перевірку своєї діяльності і оприлюднюють аудиторський висновок. Даний документ виступає своєрідним сигналом для клієнта – установа працює, буде працювати, у нього все в порядку і можна не турбуватися за свої платежі. Всі інші компанії проводять аудит у випадках, якщо виникає необхідність (наприклад, ви знаєте, що «гряде» перевірка фіскальних органів, і краще найняти фірму, яка перевірить діяльність компанії до них). Київський інститут бізнесу та технологій особливу увагу приділяє навчанню аудиторів в сфері банківської справи та страхування. Випускники бакалаврської спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування» можуть стати справжніми професіоналами з перевірки фінансової діяльності банків та страхових, якщо приймуть рішення вступити до магістратури КІБіТ на спеціалізацію «Облік і аудит підприємницької діяльності. Аудиторський справа».

Як можливо влаштуватися на роботу до «великої аудиторської четвірки»? Світовий аудит базується на діяльності чотирьох великих міжнародних компаній – «PricewaterhouseCoopers», «Deloitte», «Ernst & Young», «KPMG». Кожна із цих компаній має своє представництво в великих містах, в тому числі і в Києві. «Кити світового аудиту» проводять досить гнучку кадрову політику – випускники вищих навчальних закладів за спеціальністю «аудитор» можуть розраховувати на стажування або працевлаштування на постійній основі. Що б потрапити на роботу в одну із компаній «великої аудиторської четвірки», необхідно заповнити анкету на відповідному сайті, подати резюме та пройти співбесіду англійською мовою. Отримання досвіду роботи в одній із даних компаній – великий крок для розвитку подальшої кар’єри.

Вивчаємо аудит в Київському інституті бізнесу та технологій.

audit3Які профільні предмети викладаються майбутнім аудиторам в КІБіТ? Професія аудитора передбачає наявність в навчальному процесі профільного курсу «Аудит». Також обов’язковими є супутні навчальні дисципліни – «Бухгалтерський і фінансовий облік», «Фінансовий аналіз», «Звітність підприємств».

Якими особливими навичками володіють випускники КІБіТ і як вони можуть знайти престижну роботу? При влаштуванні на роботу студенти подають своє резюме та проходять співбесіду. Після нетривалого стажування їм відкривають трудову книжку. Більшість випускників орієнтовані на роботу в міжнародних компаніях та здійснення аудиторської діяльності відповідно до міжнародних стандартів. Навчальний план Інституту побудований з урахуванням сучасних вимог ринку, і передбачає предмет «Міжнародні стандарти фінансової звітності». Також КІБіТ практикує інтенсивне викладання англійської мови із вивченням спеціальної економічної термінології. Поставивши запитання: «Де вчитися на аудитора?», самі ж і дайте відповідь: «Там, де дають добрі знання за фахом та викладають англійську мову на високому рівні».

Київський інститут бізнесу та технологій проводить набір в магістратуру на спеціальність «Економіка». Програма навчання на спеціалізації «Облік і аудит підприємницької діяльності. Аудиторський справа» становить півтора роки. Отримати додаткову консультацію ви зможете у співробітників приймальної комісії за телефоном +38 (050) 341-42-42 в Києві, або звернутися до філії в Житомирі, Вінниці, Умані. Контактну інформацію з приводу філій ви можете отримати на нашому сайті www.kibit.edu.ua.

Бажаєте стати гарним аудитором? Спробуйте вступити до магістратури КІБіТ!