Чому варто почати підготовку до ДПА восени?

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниЧому варто почати підготовку до ДПА восени?

Державна підсумкова атестація є обов’язковим заходом для випускників дев’ятих класів, які готуються до неї серйозно та грунтовно. Адже атестація – це не лише підведення підсумкових знань, але й середній бал свідоцтва про неповну середню освіту (що може стати вирішальним фактором для вступу до коледжу чи ліцею).

Що таке ДПА в середній школі? В кінці дев’ятого класу учні пишуть письмові роботи з трьох предметів:

  • Українська мова
  • Математика
  • Дисципліна на вибір (іноді визначається самою школою, в залежності від спеціалізації).

Серед дисциплін, які даються на вибір, майбутній випускник може складати наступні:

  • Географія
  • Біологія
  • Іноземна мова
  • Історія України

Під час державної підсумкової атестації перевіряються знання за п’ять років, починаючи із п’ятого класу, тому ДПА просто неможливо здати без підготовки. Чому ж варто почати готуватися до атестації восени?

5 причин розпочати ранню підготовку до ДПА

Прислів’я «Готуй сани влітку» якнайкраще підходить до процесу підготовки до ДПА, якщо школяр поставив собі за мету отримати із предметів гарні оцінки. Отже, які переваги будуть в учня, який почне готуватися до атестації у жовтні?

  1. Активне повторення

З першого заняття, дев’ятикласник протягом року повторює весь попередній матеріал, починаючи із п’ятого класу, зпіставляючи його із новими темами, що вивчаються в дев’ятому класі. Поступово в голові майбутнього вступника формуються логічні схеми, в які легко вкладаються нові факти. В результаті, кількарічний розрив між навчальними програмами відчувається не так явно, а то й зникає зовсім.

  1. Систематизація інформації

Повторення, як і навчання, не може відбуватися хаотично, тут необхідна чітка система, яка дозволить розкласти інформацію «по поличках», не даючи їй забутися. Рання підготовка дозволяє не тільки вивчити нову тему, але й правильно визначити її місце в структурі предмета, що сприяє актуалізації знань у максимально короткий термін.

  1. Велика кількість практичних завдань

Теоретичні формули та положення засвоюються досить складно, якщо не реалізуються на практиці у вигляді вирішення кейсів. Рання підготовка до ДПА дає можливість приділити більше уваги практичним завданням, які можна виконувати як в аудиторії, так і дистанційно. Одним із актуальних освітніх трендів є заняття в форматі «Open Air» (на відкритих майданчиках), де учні можуть розкритися та проявити свої креативні здібності.

  1. Закріплення знань

Людська пам’ять має властивість забувати, звільняючи свій мозок від непотрібної інформації. І часто із голів студентів «вивітрюються» саме корисні знання, якщо вони були недостатньо закріплені. І саме повторення є матір’ю навчання, і тільки рання підготовка дасть можливість виділити достатню кількість годин на повторення та закріплення матеріалу.

  1. Акцент на оформленні

Підсумкова атестація в школі проводиться у вигляді письмових іспитів, тому форма має не менше значення, ніж зміст. Скільки відомо випадків, коли бали знижувалися в результаті елементарної неуважності та неправильного порядку запису умов завдання! Учень, який починає готуватися до атестації восени, визначає собі за мету не просто «зубріння» предмета, але й успішне складання ДПА. І вчиться не лише залишати знання в голові, але також правильно і чітко їх викладати.

Поширена думка, що для відмінної здачі атестації достатньо позайматися два-три місяці, на жаль, є помилковою. Вивчення предметів не робиться «із наскоку», і максимум, чого ви досягнете при інтенсивному хаотичному навчанні, перевтоми та «каші в голові». Якщо ви хочете цього уникнути та здобути справжнє знання предмета, краще дотримуватися принципу «тихіше їдеш – далі будеш» і помаленьку готуватися до підсумкової атестації вже з осені.

Курси підготовки до ДПА в коледжі КІБіТ: готуємося до атестації правильно!

Фаховий коледж КІБіТ Київського інституту бізнесу та технологій відкриває курси з підготовки до ДПА із чотирьох предметів:

  • Українська мова
  • Математика
  • Історія України
  • Англійська мова

Робота підготовчих курсів починається в перших числах жовтня і буде проводитися з 16:00 до 18:00 із понеділка по п’ятницю. Вартість навчання складає 500 гривень на місяць.

Ставши слухачем підготовчих курсів економіко-технологічного коледжу, ви отримаєте:

  • Комплексну підготовку до атестації із базових предметів
  • Фундаментальні теоретичні знання
  • Практичні навички
  • Знання стандартів та правил Державної підсумкової атестації

Закінчивши наші курси з підготовки до ДПА в коледжі КІБіТ, ви зможете:

  • Навчитися мислити системно
  • Закріпити засвоєні раніше знання за допомогою різнопланових практичних завдань
  • Успішно скласти підсумкову атестацію з української мови, математики, історії України, англійської мови

Державна підсумкова атестація є важливим етапом в житті в кожного школяра, потенційного вступника. Починаючи підготовку до ДПА восени, учні готують фундамент, на якому згодом буде зведена багаторівнева піраміда теоретичних та практичних знань.

Увага! Фаховий коледж КІБіТ Київського інституту бізнесу та технологій здійснює набір на підготовчі курси протягом всього першого навчального півріччя! Наші викладачі складуть для вас індивідуальну траєкторію навчання, що дозволить наздогнати ваших одногрупників у максимально короткі терміни. Бажаєте почати готуватися до ДПА з осені? Коледж КІБіТ чекає вас!

Читайте також: Як здати ДПА успішно: поради та рекомендації

Підготовка до ДПА: на що потрібно звернути увагу

Закінчення школи: чому для вступу в коледж важливий середній бал