Магістратура в Україні: кому взагалі це потрібно?

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниКІБіТ у КиєвіМагістратура в Україні: кому взагалі це потрібно?

img_4068

В Україні функціонує дворівнева система освіти: спочатку йде бакалаврат, а потім випускник може обрати магістратуру або ж спробувати працевлаштуватися за фахом. Так, на бакалавраті у вас є можливість отримати загальний базис знань за своїм напрямком. Але для того, щоб стати «мегагуру», вам може знадобитися магістратура.

Вступають до магістратури з різних причин: для того, щоб «відкосити» від армії, «за компанію» з старими друзями або ж для того, щоб не працювати.

Але іноді молоді люди можуть хотіти стати магістрами для отримання додаткових знань. Як правило, ці люди мислять раціонально, тяжіють до науки і вважають, що навчання в магістратурі поглибить їх наукові пізнання і дозволить удосконалити свої навички в проведенні наукових досліджень.

Однак, далеко не завжди вступ до магістратури, тим більше в Україні приносить бажаний результат і рідко коли майбутній фахівець може отримати практичні навички і знання.

Тому, ймовірно, випускник-бакалавр може задуматися: а може треба вступати до магістратури за кордоном? Чи це вигідніше?

Магістратура і робота
13058745_l-1024x683
Якщо вже зайшла мова про роботу, то роботодавцю без різниці, магістр ви або бакалавр. І зайві два роки вам навряд чи допоможуть. Що вже говорити, якщо при прийомі на роботу багато хто навіть не дивиться на диплом.

Якщо роботодавцю дійсно все одно, хто ви, то чи є сенс витрачати ще рік або два на навчання? Чи не простіше отримати реальний досвід роботи?

Разом з цим, багато студентів вважають, що ступінь магістра може дати їм деякі переваги. Але не всяка магістратура може дати подібні переваги, а в дійсності – реальні практичні вміння і навички.

Магістратура за кордоном
1472805192_stipendiya
Безумовно, навчання на магістратурі за межами України може мати ряд переваг. Завдяки досвіду навчання, командній роботі з іншими студентами у вас буде перевага про пошуці роботи. Ви зможете сфокусуватися на практиці – це основа методики магістерських програм. Отримуючи реальні проекти від компаній – партнерів університету ви придбаєте реальні практичні навички та вміння.

Та й крім цього, частина програм, які пов’язані з наукою також функціонують по практичній методиці: ви зможете досліджувати реальні проекти в реальних організаціях.

Якщо ви не претендуєте на стипендію або грант, то ціна такого навчання варіюється від 700 євро до 30-50 тисяч євро за рік – все залежить від престижності ВНЗ або освітньої програми. Крім цього, можна отримати цю ж стипендію або грант, які покриють частково або повністю витрати на освіту.

Правила в різних країнах абсолютно різні: немає сенсу заглиблюватися в цю специфіку.

Наприклад, британські ВНЗ, які найбільш престижні в цій сфері вимагають дуже багато чого. Вам знадобиться дуже високий рівень знання англійської і цілий рік доуніверситетської освіти. У Чехії можна отримати європейську освіту за досить помірними цінами. А в Нідерланди, наприклад, достатньо просто показати зацікавленість в досліджуваному предметі (тут допоможе виписка оцінок, результати академічної успішності та високий рівень володіння англійської)

Магістратура в Україні
university
Йти чи не йти в магістратуру після бакалаврату – це ваш вибір, який залежить від здібностей, матеріальної забезпеченості та життєвих умов. У житті можуть бути різні ситуації: тільки ваш здоровий глузд і досвід може підказати як вирішувати.

Чи є якісна магістерська освіта в Україні? Зрозуміло, є. Але її не так вже й багато. Вже тим більше є дефіцит дійсно якісної і практичної бізнес-освіти.

Київський інститут бізнесу та технологій рекомендує магістерські програми підготовки менеджерів, економістів і бізнесменів. Ми пропонуємо реальні кейси замість бездумного заучування матеріалів і дійсно практичні навички, які знадобляться у вашій професійній діяльності.