Де заробити на фрілансі?

Немає такого офісного співробітника, який час від часу не мріяв стати фрілансером. Для студента це може бути великим кроком до ведення власного бізнесу і початком кар’єрного росту.

В епоху Середньовіччя, коли університети тільки починали з’являтися, а шляхетні лицарі билися за дамські серця, «фрілансери» були найманцями (free lance в перекладі з англійської – це вільний стрілок).

Зараз же поняття «фріланс» відноситься до людей самих різних професій, з вищою освітою і без: копірайтерів, дизайнерів, програмістів. Фрілансери часто наймаються на годину, день або місяць і працюють поодинці.

Студенту, який бажає зайнятися фрілансом для початку кар’єри потрібна буде кваліфікація і бажання почати свій власний бізнес. Це дуже приваблює: ви повністю самостійні і немає ні начальників, ні співробітників. Вважається, що фрілансери, як правило, досить впевнені як в своїх силах, так і в тому, що зможуть виконувати всю роботу самостійно.

На які сайти варто звернути увагу в першу чергу?

“Kabanchik.ua”
logo-medium-rect
“Kabanchik.ua” – це сайт, на якому можна заробити, навіть не маючи досвіду роботи. Уявіть собі: ви можете сидіти вдома і час від часу перевіряти сайт в пошуку нових завдань. Вони можуть бути найрізноманітнішими: прибирання будинку, кур’єрська доставка, ремонт техніки, системи репетиторства, бізнес-послуги, копірайтинг і т. д.

Ви маєте право обирати те, чим вам дійсно хочеться зайнятися саме в той час, коли ви дійсно вільні.

Функціонал сайту дозволяє вам бути одночасно і виконавцем, і замовником: з одного боку, даний ресурс дозволяє звільнитися від частини обов’язків, віддавши нудну або складну роботу фахівцю; з іншого – користувачі зможуть отримати додатковий дохід і знайти заняття до душі.

Складністю може бути трудоємкий процес реєстрації і система вибору виконавця. Для того, щоб зареєструватися на сайті, потрібно надати свої особисті дані аж до «селфі» з паспортом. При цьому закінчення перевірки даних можна чекати до тижня.

Сайт має багато категорій і ідеально підійде тим, хто ще не володіє потрібними навичками і хотів би їх придбати.

Однак, він має і свої мінуси, зовсім вже й не незначні. Перед тим, як взятися за виконання завдання, вам потрібно поповнити особистий рахунок на сайті. Якщо раніше «Кабанчик» забирав відсоток після виконання угоди, то зараз відсоток списується з рахунку вже тоді, коли ви берете завдання. Однак навіть це не є гарантією того, що замовник вибере для виконання завдання саме вас.

Це дуже проблематично для новачків: ще не маючи потрібного рейтингу і хороших відгуків, можна постійно програвати конкуренцію більш досвідченим користувачам, нічого не заробляючи, а йдучи постійно в «мінус».

Upwork
Twizzler_Blog_Better_Collaboration_v2
Upwork – один з найпопулярніших світових фріланс-порталів. Він має ряд переваг: оплата праці в середньому вище, ніж на українських і російських біржах, так і замовники куди більш адекватні.

Сайт повністю англомовний, тому, як мінімум, для спілкування з клієнтами вам доведеться підтягнути знання іноземної мови.

Починати, як часто буває, зовсім не так вже й просто: репутація відсутня, та й позитивних відгуків немає.

З чого ж почати? Можна написати замовникам, які пропонують вирішити невеликі завдання за п’ять-десять доларів. Якщо ви програміст, то, як правило, на такі завдання претендують переважно розробники з Пакистану та Індії. У замовників є тверді переконання щодо невисокої якості виконання. Тому, коли у цих виконавців з’являється конкурент, то він відразу привертає увагу.

З пошуком дрібних замовлень у новачків проблем не повинно виникнути – це один з найпростіших способів заробити репутацію і взятися за більш складні замовлення.

Важливо також не забувати і про виконання різноманітних тестів, які є підтвердженням вашої кваліфікації. Більшість замовників шукають виконавців саме по ним.

З мінусів варто відзначити те, що сайт бере досить-таки великий відсоток за свої послуги – 1/5 від вартості всієї роботи. Ці гроші йдуть на посередництво – ви можете бути впевнені в тому, що замовник не «кине» вас, оскільки гроші на час виконання замовлення залишаються замороженими на сайті, а в разі конфлікту адміністрація готова виступити арбітром у суперечці.

А враховуючи ще й те, що для жителів України PayPal недоступний, певний відсоток за виведення грошей доведеться доплатити сервісу Payoneer або Skrill.

Freelancer.com
freelancer-logo
Портал є одним з найбільших, оскільки створений з безлічі інших бірж віддаленої роботи.

Від інших подібних сервісів Freelancer відрізняється великим вибором підкатегорій, що значною мірою спрощує роботу, як самим замовникам, так і безпосередньо фрілансерам. Наприклад, в присвяченій адмініструванню категорії знаходиться понад тридцять пунктів, за якими вам вдасться знайти проект з конкретним завданням.

Подібно сервісу Upwork, Freelancer захищає угоди за допомогою спеціального сервісу, який протидіє шахраям, які можуть «забути» оплатити виконану вами роботу.

Сайт за послуги бере поменше, ніж вищезгаданий Upwork – 3% від замовника, і 10% від виконавців робіт.
Крім того, сайт надає можливість додатково заробити, займаючись залученням інших користувачів. Вступивши в партнерську програму і запросивши нового користувача за допомогою особливої реферального посилання, ви зможете отримувати в подальшому 90% від всіх комісійних зборів.

Freelancehunt
freelancehunt-header
За сервісом та функціоналом Freelancehunt нагадує портал Freelance.ua, однак має цілий ряд особливостей.

По-перше, для того, щоб зареєструватися додатково потрібно вказати номер вашого телефону.

По-друге, біржа замість створення обмежень робить акцент на функціональних перевагах: за 100 гривень ви можете отримати пакет додаткових можливостей.

Статус ПРО(професіонала) істотно спрощує багато робочих моментыв, дозволяє швидше набрати рейтинг і піднятися в списку виконавців, проте, далеко ще не є гарантією вашої майстерності.

Як і на всіх попередніх сервісах, замовник має право вибрати виконавця, а по завершенню роботи – залишити відгук, який зможе підняти виконавця в рейтингу. Крім того, залишити відгук замовнику може і виконавець.

Значною перевагою сайту freelancehunt.com є можливість зворотнього зв’язку замовника з фрілансерами і відкритого обговорення проекту ще на етапі пошуку виконавця. Фахівці мають можливість задати запитання, а також відкидати неадекватні замовлення: за надмірно заниженою ціною, замовлення, які мають ознаки порушення законодавства, шахрайства тощо. Інша популярна «фішка» цього сайту – оголошення конкурсів, коли кожен учасник може надати замовнику свій варіант виконання його завдання.

Одне з перших враженнь, яке ви отримуєте, працюючи в якості фрілансера – це відчуття самостійності і незалежності. Надалі, це може стати запорукою успішного створення і розвитку власного бізнесу.

Заробляючи фрілансом, вам доведеться заробляти на себе і постійно думати про власний імідж, займатися саморекламою.

Чи можна вчитися, займатися фрілансом і готуватися до розвитку власного бізнесу? Звичайно ж, можна. Київський інститут бізнесу та технологій допоможе вам у створенні і розвитку власного бізнесу. Замість нудною теорії ми пропонуємо активну практику, а замість непридатних теорій – реальні алгоритми дій.

https://ejournal.aibpmjournals.com/scatter-hitam/https://ejournal.aibpmjournals.com/scatter-hitam/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://sip3dkp.sumutprov.go.id/korn/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.sa-ijas.org/sweet-bonanza/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://setwan.katingankab.go.id/asset/slot-dana/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://csr.katingankab.go.id/asset/auto-maxwin/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/android/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/data_rab/