Романтична історія кохання

Відомо, що французький письменник Оноре де Бальзак жив на Україні. Але надзвичай цікавою є його романтична історія кохання, яка має пряме відношення до Житомирщини.

Бальзак познайомився з Евеліною Ганською завдяки переписці по газеті. На той час вона була заміжня за Ванцеславом Ганським, якому належав маєток Верхівня (21000 гектарів землі та 3035 душ селян).

Жага великого кохання спалахнула в душі Бальзака з неймовірною силою. «Я, ще не знаючи Вас, вже кохаю…» — писав він.

Пройшло два роки до їх першої зустрічі.

В 1847 році Бальзак приїхав в Верхівню. 14 березня 1850 року, отримавши всі дозволи від імператора, закохані повінчались.

Студенти Житомирської філії КІБІТ не тільки дізнались романтичну історію кохання, а й з цікавістю відвідали костел Св. Варвари, де обвінчався «юнак 50 років» Бальзак та поміщиця Ганська.

Житомирська земля пишається видатними постатями, зберігає пам’ять та історії. Це підтверджує новий культурно-мистецький центр ім. О.Бальзака, з бюстом письменника біля входу.

Студенти дізнались, що тут планується відкрити конференц-зали, лекторії, бізнес-класи та кінозали, які доповнять культурне життя міста та його історичні сторінки.