Перегляд документального фільму Сергія Буковського «Живі»

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниПерегляд документального фільму Сергія Буковського «Живі»

Доцент Гордієнко В.В. провів відкрите заняття з історії «Місце нашої пам’яті — 1933 р.», під час якого студенти переглянули документальний фільм Сергія Буковського «Живі», який переміг на Єреванському міжнародному кінофестивалі Золотий абрикос-2009.

Стрічка знімалася на тих територіях України, де штучно створений більшовицьким режимом голод лютував найбільше. Сюжетні і тематичні лінії беруть початок з 1917 року, хоча основними картинами є жахливі події Голодомору 1932–1933 років. Автор намагається показати не тільки наслідки, а й причини і передумови трагедії.

Також показана історію британського журналіста Ґарета Джоунса, який зважився озвучити правду про Голодомор в Україні. Він не побоявся наголосити на рукотворності українського голоду ціною власного життя, адже після поширення свого прес-релізу Джоунс був оголошений ворогом Радянського Союзу, а потім й убитий.