Навчальна екскурсія до Браїлова

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниНавчальна екскурсія до Браїлова

Наука “Краєзнавство” входить в навчальний план Менеджмент туристичної діяльності КІБіТ як загальноосвітня дисципліна, невід’ємна складова сукупності знань, без якої сучасна людина не може повною мірою відчувати себе частиною цивілізованого суспільства і світової культури. Пізнання історії Рідного краю та збереження його традицій знімає проблему протистояння сучасного і минулого. Краєзнавство широко користується синтетичним методом задля органічного поєднання минулого, сучасного і майбутнього. До своїх сфер дослідження ця наука активно залучає географічну, історичну, етнографічну та культурно-мистецьку .

Краєзнавчі екскурсії для студентів є поширения явищем у філіях Київського Інституту Бізнесу та Технологій. На початку вересня студенти Вінницької філії спеціальностей «Психологія» та «Соціальна педагогіка» разом з старшим викладачем кафедри психології Киливником А.М.  відвідали містечко Браїлів. Студенти 2-5 курсів з різними навчальними завданнями відвідали музей П.І. Чайковського та садибу сем’ї фон Мекк, Свято-Троіцький жіночий монастир, місцеву гідроелектростанцію.

Екскурсія залишила позитивний настрій та незабутні враження. Багато цікавої інформації дізналися та будемо мати змогу поділитися з своїми знайомими та друзями. Плануємо частіше відвідувати подібні місця та виїзджати на екскурсії всім колективом.

Палазюк Ольга, староста 5-го курсу спеціальності  «Психологія»

Про Браїлів студенти взнали таке: у 1868 році оселилося в Браїлові знатне сімейство інженера по залізницях Карла фон Мекка. Його дружина Надія Філаретівна була відомою російською меценаткою, з її легкої руки з’явився в місті військовий лазарет, невелика церква Всіх Святих, був створений великий парк і оформлено декілька озер. Сам маєток сімейства фон Мекк до цього дня залишається одним з головних прикрас міста. Тут деякий час жив і творив великий композитор Петро Ілліч Чайковський. Віннаписав в Браїлові свою першу оркестрову сюїту, оперу «Орлеанська діва», п’єси для скрипки і свої відомі романси «Серед галасливого балу» і «Те було ранньою весною».  Петро Ілліч пізніше згадував часи в Браїлові, як найпоетичніші дні свого життя.

Браїлівський Свято-троїцкий жіночий монастир, заснований в 1635 р. у Вінниці за ініціативою магната М. Кропівніцкого, з сер. XIX ст. займає комплекс католицького монастиря трінітарієв, який заснував у 1740 р. волинський воєвода Ф. Потоцкий. Ченці цього екзотичного для України ордена спеціалізувалися на викупі християн з турецького полону. Головні святині – ікони Браїлівсько-Почаєвськой Божої Матері і Браїлівсько-Ченстоховськой Божої Матері.

Взагалі Браїлів гідний великої мандрівки, пам’яток вистачить, щоб приїжджати сюди з екскурсією ще кільки разів, або просто погуляти по старовинному парку. Ця навчальна екскурсія виявилась багатою як на нові знання, так і на нові емоції. А наші студенти зараз займаються оформленням стінгазети та планують зробити фотовиставку в інтернеті. Будемо чекати на неї і на нашому сайті.