Екскурсія студентів коледжу КІБіТ до Верховної Ради

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниЕкскурсія студентів коледжу КІБіТ до Верховної Ради

6В країнах із демократичним режимом важко переоцінити роль парламенту. Народні обранці приймають закони, які впливають на життя кожного громадянина. Верховна Рада України виконує велику кількість функцій – розробляє законопроекти для кожної сфери суспільної життя, приймає закони, затверджує бюджет, звітує перед Президентом України, а також перед урядом.

Не останню роль у функціонуванні законодавчої діяльності грає сама будівля Верховної Ради, в якій панує цілком особлива атмосфера. Суворість вражаючої будівлі в стилі «соцреалізм» пом’якшує наявність яскравого куполу та пам’ятників із боків будинку. Розташування в живописному парку біля Маріїнського палацу робить Верховну Раду гідною пам’яткою української культури та значним екскурсійним об’єктом.

Студенти економіко-технологічного коледжу Київського інституту бізнесу та технологій отримали можливість долучитися до процесу створення Держави, під час відвідування будівлі українського парламенту.

Яким чином проголошувалася Незалежність, або про що говорять у кулуарах.

58

Екскурсія почалася із фотосесії біля самого будинку. Коли настав призначений час, студенти були викликані для перевірки за списками та проходження системи «металошукач». На цьому всі формальності були закінчені, і почалася захоплююча екскурсія, в якій були переплетені українська історія та сучасність.

У фойє будівлі студенти вислухали розповідь про те, як відбувалося будівництво будинку в 1936 році, а також його післявоєнна реконструкція. Була надана інформація про розташування приміщень, а також, для якої категорії людей передбачається кожен з трьох виходів. Учасники екскурсії змогли зробити фотографії прапора України, який внесли в зал засідань 24 серпня 1991 року.

Фраза «В кулуарах Верховної Ради» відома всім, хто хоч раз у житті включав випуск новин. Студенти Київського інституту бізнесу та технологій отримали можливість прогулятися коридорами, де журналісти беруть інтерв’ю у народних обранців, посидіти за дерев’яними столами, де зазвичай проходить дискусія у бліц форматі, а також ознайомитися із виставкою фотографій.

Погляд в історію … Картина «Державотворення».

32

В усі часи художники та поети прагнули виразити велич своєї країни в картинах, віршах, прозі. Представники української інтелігенції не є виключенням, та завжди прагнуть  відобразити художні цінностів своїх творах. В цьому сенсі скарбниця української культури наповнена справжніми шедеврами.

Піднявшись мраморними сходами на другий поверх, екскурсанти побачили на стіні велику картину під назвою «Державотворення», написану українським художником Олексієм Кулаковим. На ній представлені історичні особистості, які зіграли значну роль у створенні української держави.

Перший рядок представляє депутатів, які вносять  сессійної зали жовто-синій прапор, що символізує Незалежність України, 24 серпня 1994 року. На полотні також зображені відомі депутати та спікери всіх з’їздів Верховної Ради.

Історія України створювалася протягом багатьох століть, і має до згадки багато славних імен. Олексій Кулаков зобразив історичних діячів різних періодів – Князя Святослава, Владимира Великого, Богдана Хмельницького та ін.

У картинах багатьох європейських художників гармонічно поєднано земне та небесне. Над земними справами в залі засідань зображений небесний звід із біблійними персонажами та святими, покровителями України.

Всього на полотні представлено більше 100 діючих осіб, серед яких можна впізнати і самого художника. Доповнюється композиція розташованим в нижньому куті сувоєм, де написані прізвища депутатів, які проголосували за Незалежність.

Витвір «Державотворення» справив на студентів значне враження, а деякі із них навіть зупинилися прочитати сувій із прізвищами, що свідчить про наявність інтересу до історії своєї країни.

Приймаємо стратегічні рішення! Зал сесійних засідань.

45

Останній, але найзначніший пункт екскурсії – відвідування балкона сесійної зали (де відбуваються засідання депутатів).

Зал засідань – саме та місце, де приймають закони, що впливають на життя країни. Дане місце відоме всім глядачам інформаційних випусків. В реальності зал виглядає трохи меншим, ніж на екранах телевізорів, але все одно справляє враження.

Уяву студентів вразила величезна люстра, підвішена під куполом. Студенти навіть задавали питання, яким чином в ній відбувається заміна ламп, на що була дана відповідь про наявність спеціальних пристроїв для її зняття (під час перерв між сесіями).

Учасники екскурсії дізналися, що кожній фракції, як і членам Президії, відведені певні місця в залі. Якщо на засіданні присутні співробітники Кабінету Міністрів України, Президент, журналісти, іноземні делегації, або просто гості, вони також займають спеціально відведені для них місця.

Екскурсанти зацікавилися, як можна потрапити до Верховної Ради в якості гостей, і отримали вичерпну інструкцію про процедуру реєстрації на парламентському сайті.

Після прослуховування розповіді екскурсовода, студенти влаштували фотосесію на фоні зали, приміряючи на себе образ депутатів.

Фаховий коледж КІБіТ Київського інституту бізнесу та технологій висловлює вдячність викладачу української мови Наталії Іванівні Грушко, а також працівникам Верховної Ради України за організацію та проведення студентської екскурсії.