Закінчення школи: чому середній бал є важливим для вступу до коледжу

Київський інститут бізнесу та технологійНовиниЗакінчення школи: чому середній бал є важливим для вступу до коледжу

Вже давно зруйнований Сталий в минулому стереотип, що середній бал для вступу до коледжу не має значення. Звичайно, результати вступних іспитів є важливим і навіть визначальним фактором, проте далеко не є єдиним. Рейтинг – це комплексна оцінка, яка бере до уваги всі результати та досягнення. Розберімось, із чого він складається.

Що потрібно для вступу в коледж: враховуємо всі нюанси

Стандартна формула визначення конкурсного рейтингу абітурієнта – П1 + П2 + А + ОУ.

П1 – перший екзаменаційний предмет. В економіко-технологічному коледжі КІБіТ це українська мова.

П2 – другий екзаменаційний предмет. Залежно від спеціальності, в коледжі КІБіТ це можуть бути: математика, фізика, історія України, англійська мова, біологія. Абітурієнт обирає один предмет із двох запропонованих

А – Прохідний бал після 9 класу, середній бал свідоцтва про незакінчену середню освіту. Показник розраховується як середнє арифметичне всіх оцінок із додатка до свідоцтва. До уваги беруться:

  • нормативні дисципліни
  • дисципліни на вибір
  • державна підсумкова атестація

ОУ – конкурсний бал про закінчення підготовчих курсів навчального закладу для подальшого вступу. Абітурієнт протягом навчального року відвідує підготовчі курси, проходить підсумкове тестування та отримує від 0 до 24 балів.

Розрахунок конкурсного рейтингової оцінки не вичерпується якимось одним аспектом, а є комплексною оцінкою знання абітурієнта за останні кілька років.

Наскільки залежить прохідний бал для вступу до коледжу від оцінок в свідоцтві?

Далеко не всі абітурієнти визначаються із місцем майбутнього навчання заздалегідь, і відповідно не всі з них відвідують підготовчі курси. Отже, варто задуматися про високий шкільний середній бал для вступу до коледжу, який надасть вам можливість відчувати себе більш спокійно та впевнено. Які ж переваги надає високий шкільний середній бал?

Додатковий рейтинг. Якщо ви вирішили вступати до престижного середнього навчального закладу, де існує досить великий конкурс, загальний рівень підготовки абітурієнтів буде дуже високим. І якщо більшість з них, як і ви, здадуть вступні іспити досить успішно, то на прохідний бал до коледжу вплине саме якість шкільного документа.

Навчання на бюджеті. Багато коледжів та технікумів відкривають місця для навчання на бюджетній основі. В останні роки ця практика встановилася навіть в деяких комерційних навчальних закладах. Тому варто постаратися та налягти на навчання, що б потім мати можливість отримати безкоштовну освіту.

Якісна підготовка. Якщо абітурієнт піклується про середній бал для вступу до коледжу заздалегідь, то його знання та рівень підготовки будуть набагато вищими, ніж у тих, хто зайнявся навчанням протягом останніх двох-трьох місяців. Відповідно, він зможе не тільки легко вступити, але і не буде відчувати труднощів під час навчання на першому курсі.

Престиж і самоповагу. Для молодої людини завжди важливо бути впевненим у своїх силах і мати гарну репутацію в очах інших, що допомагає йому вчитися більш ефективно та успішно. Бути відмінником не тільки не соромно, а й почесно, а гарне навчання – запорука формування психології успішної людини.

Гарний шкільний середній бал – це можливість отримати саме ту освіту, яку ви плануєте, а не ту, куди візьмуть. Не варто нехтувати цим показником, а краще придумати, як зробити його більш високим.

Як підвищити шкільний середній бал для вступу до коледжу?

Якщо брати в загальному плані, головна вимога – вчитися, вчитися і ще раз вчитися. Однак в житті бувають різні ситуації, і далеко не завжди навчання може бути відмінним та стабільно успішним, особливо коли мова йде про дітей підліткового віку. Тому перед закінченням навчального року варто подумати, які ще існують можливості для виправлення оцінок. Пропонуємо вам деякі з них.

Добре написати ДПА. Державна підсумкова атестація – чудова можливість виправити негативну оцінку на позитивну. Атестація здається з української мови, математики та виборному предмету (див. статтю: «Підготовка до ДПА: на що варто звернути увагу»), тобто з’являється шанс отримати гарний прохідний бал після 9 класу.

Виконати додаткові завдання. Окрім загальної шкільної програми, існує безліч додаткових завдань, які допоможуть отримати додаткові гарні оцінки. Підготовка презентації, написання реферату, звіт про екскурсію, участь в міських та обласних конкурсах, – варіантів багато, потрібно лише про них дізнатися.

Отримати інформацію про можливості перездачі. Якщо ви отримали погану оцінку в останній момент, не варто засмучуватися, опускати руки, або навпаки проявляти зайву принциповість, адже мова йде про прохідний бал до коледжу. Спокійно підійдіть до викладача або до представника адміністрації, і дізнайтеся, як можна перездати предмет.

Правильно розставити пріоритети в останній місяць навчання. Перед закінченням навчального року багато школярів концентруються виключно на предметах, необхідних для вступу, і забувають, що всі оцінки йдуть до свідоцтва. Однак не варто псувати шкільні документи недбалим ставленням до «не дуже важливих предметів».

Середній бал для вступу до коледжу залежить не лише від результатів іспитів, але і від вашого навчання в школі, причому до уваги беруться всі предмети, а не тільки потрібні для вступу. Тому перед закінченням навчального року не варто розслаблятися, а потрібно зробити все можливе, що б ваш рейтинг був високим. Бажаємо вам успіхів у навчанні та гарних оцінок!